Elképesztő, hányan dőlnek be a weboldalas átveréseknek – Te is veszélyben vagy? 

Egyre többen válnak weboldalas átverés áldozatává. Csalók hamis linkeket küldenek e-mailben vagy sms-ben. Ha nem figyelsz, könnyen elveszítheted a pénzed. Ezekre figyelj, hogy ne verjenek át!

A weboldalas átverés ma már mindennapos. A csalók sokszor ismert cégek nevében küldenek üzenetet. Azt állítják, hogy csomagot kaptál, amit csak előrefizetéssel vehetsz át. Ehhez persze meg kell adnod a bankkártyaadataidat.

De van ennél kifinomultabb trükk is. Olyan oldalt készítenek, ami egy híres márka hivatalos webshopjára hasonlít. A cél: elhitetni veled, hogy valódi akciót kínálnak.

Fordulj bátran a Hóvége ügyfélszolgálathoz, ahol munkatársaink gyorsan és pontosan válaszolnak!

Gyakori az is, hogy olcsón kínálnak drága termékeket. Úgy néz ki az oldal, mint egy igazi webshop, csak éppen kamu. A céljuk, hogy megadd a fizetési adataidat. A pénz viszont eltűnik, a termék soha nem érkezik meg.

Sőt, néha még banki felületet is lemásolnak. Ezeken az oldalakon kérik el az internetes banki vagy bankkártyaadatokat. És ha beírod, már meg is van a baj.

Weboldalas átverés – így szúrd ki a csalókat

weboldalas átverés

A weboldalas átverés leleplezhető, ha figyelsz a részletekre. Az első, amit mindenképp nézz meg: a weboldal címe. A csalók sokszor hosszú, bonyolult neveket használnak, vagy furcsa karaktereket tesznek bele, például számokat betűk helyett.

Figyelj arra is, milyen a szöveg az oldalon. Ha magyartalan, gépi fordításnak tűnik, az gyanús. Az is árulkodó, ha sürgetnek: „csak ma”, „csak most” – ez is a csalás része. Szintén gyanúra adhat okot, ha túl sok adatot kérnek. Ne add meg őket, főleg ne pénzügyit!

És a legfontosabb: ha egy ajánlat túl szép, hogy igaz legyen, akkor valószínűleg nem igaz. Nem létezik 40 ezres cipő 4000-ért. Ez csak csali, hogy lenyúlják a pénzed.

Tippek a védekezéshez:

  • Mindig ellenőrizd a webcímet!
  • Ne kattints ismeretlen linkre, amit üzenetben kaptál!
  • Használj kétlépcsős azonosítást az internetbankodhoz!
  • Nézd meg, van-e https a cím elején – de ez önmagában még nem garancia!
  • Gyanús ajánlatoknál inkább kérdezz rá ismerősnél vagy nézz utána a neten.

Védd meg magad és másokat is!

További tartalmakért pedig kövess minket TikTokon és Youtubeon is!

Kapcsolódó

Mennyit adhatsz az orvosnak? Ezt tudnod kell, mielőtt hálapénzt adnál!

Sokan még mindig nincsenek tisztában vele, hogy 2021 óta teljesen megváltoztak a hálapénz szabályok. Már nem lehet csak úgy pénzt adni az orvosnak, sőt,...

Gyermekápolási táppénz: Mennyi nap jár a beteg gyerek után? Mutatjuk!

A gyermekápolási táppénz – vagyis a gyáp – célja, hogy részben pótolja a szülő kiesett jövedelmét. Hogy hány nap táppénz jár a gyerek után,...

Így vihetsz sokkal több cuccot a fapados gépre – a trükk, amit minden utazó imádni fog!

A fapados csomagolás nem rakétatudomány, csak egy kis kreativitás. Pár forintos megoldásokkal elkerülheted a bőrönddíjat, és nyugodtan indulhatsz nyaralni. Kipróbálod?
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat