Ezt tedd, ha a főbérlőd nem akarja visszaadni a kauciót

A bérlés végén mindenki szeretné visszakapni a kauciót, de előfordul, hogy a tulajdonos visszatartja az összeget. Ha nem akarja visszaadni a kauciót a főbérlő, fontos tudni, milyen lépéseket tehetsz a pénzed visszaszerzésére.

Mikor jár vissza a kaució?

A bérleti szerződésben mindig rögzíteni kell, hogy milyen esetekben vonhat le belőle a tulajdonos. Ha a lakást rendeltetésszerűen használtad, és nem okoztál kárt, akkor a teljes összeg visszajár. Ha viszont történt sérülés – például betört egy üvegtábla –, akkor a főbérlő jogosan vonhatja le a javítás költségét. A probléma ott kezdődik, ha ennél jóval nagyobb összeget tart vissza – hívja fel a figyelmet legújabb videónkban Zentai András, a Hóvége főszerkesztője.

Hogyan szerezheted vissza a pénzed, ha nem akarja visszaadni a kauciót a főbérlő?

nem akarja visszaadni a kauciót a főbérlő

Ha nem akarja visszaadni a kauciót a főbérlő, először is kérj árajánlatot egy szakembertől a javítás költségéről. Ezt küldd el a főbérlőnek írásban, és kérd, hogy 30 napon belül számoljon el veled, és utalja vissza a fennmaradó összeget. Ezt érdemes e-mailben megtenni, mert így nyoma marad a kérésednek.

Ha a 30 nap letelik, és még mindig nem akarja visszaadni, fordulj közjegyzőhöz, és indíts fizetési meghagyásos eljárást. Ha a főbérlő nem reagál, a tartozás végrehajthatóvá válik, és a pénzt hivatalosan is behajthatják rajta.

Ha viszont vitatja az összeget, akkor az ügy perré alakulhat, ami hosszadalmas lehet. Ez természetesen senkinek sem érdeke. Ezért érdemes ezt a bérbeadó tudomására is adni, már az elején, hiszen nem biztos, hogy ő ismeri, vagy akarja ismerni ezeket a szabályokat.

A legjobb megoldás az, ha már a kezdetekkor tisztázod a főbérlővel a kaució visszafizetésének feltételeit. Így elkerülheted a kellemetlen meglepetéseket, amikor elköltözöl.

Maradt még kérdésed? Más témával kapcsolatban szeretnél segítséget kérni? Keresd a Hóvége ügyfélszolgálatát!
További tartalmakért pedig kövess minket TikTokon és Youtubeon is!

Kapcsolódó

Mennyit adhatsz az orvosnak? Ezt tudnod kell, mielőtt hálapénzt adnál!

Sokan még mindig nincsenek tisztában vele, hogy 2021 óta teljesen megváltoztak a hálapénz szabályok. Már nem lehet csak úgy pénzt adni az orvosnak, sőt,...

Gyermekápolási táppénz: Mennyi nap jár a beteg gyerek után? Mutatjuk!

A gyermekápolási táppénz – vagyis a gyáp – célja, hogy részben pótolja a szülő kiesett jövedelmét. Hogy hány nap táppénz jár a gyerek után,...

Így vihetsz sokkal több cuccot a fapados gépre – a trükk, amit minden utazó imádni fog!

A fapados csomagolás nem rakétatudomány, csak egy kis kreativitás. Pár forintos megoldásokkal elkerülheted a bőrönddíjat, és nyugodtan indulhatsz nyaralni. Kipróbálod?
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat