Néha ügyfélszolgálatos kollégáinknak is ki kell adniuk magukból a feszültséget. Nem csoda, hisz sok szívszorító esettel találkoznak napról napra. Legutóbb minden pedagógus egészségére koccintott.
Legutóbb egy iszogatás alkalmával így fakadt ki kollégánk:
„Felhív egy nő. Kis tündéri, kedves hangja van. Hát így megszakad a szívem, már ahogy beleszól. És akkor mondja, hogy pedagógus. Na, már itt, hogy ő pedagógus. Megözvegyült, na mondom, figyelj, jön a harmadik réteg. Van kettő kisgyereke. Mondja, hogy albérletben éltek. Na, azt figyelj, ezt most fel kellett adni. Mert nem tudja ő kifizetni. Befogadta őket az egyik diákjának az apja. Mondják neki, hogy ó, ó, tartsál ki, legyél házi tanító, anyaotthonban, meg nincsen hely… Ezt minden pedagógus egészségére...„
Minden pedagógus egészségére
A történet nemcsak egy pedagógus mindennapi küzdelmeiről szól, hanem a társadalom egyik legfontosabb hivatásának méltatlan helyzetéről. Ez a szakma nem egy munka, hanem egy hivatás. És ez az, ami miatt a pedagógusok gyakran saját magukat helyezik a sor végére, hogy másokon segítsenek.
Az ügyfélszolgálaton ülve az ember próbálja nem túlzottan beleélni magát, de vannak helyzetek, amikor egyszerűen nem lehet. Ahogy elképzeli az ember ezt a hölgyet a két kisgyerekkel, ahogy egyik napról a másikra élnek, nem tud nem bevonódni. Ilyenkor szíve szerint felállna az ember az asztaltól és személyesen menne segíteni.
Az ilyen történetek rávilágítanak arra, mennyire fontos a pedagógusok megbecsülése. Nemcsak erkölcsi, hanem anyagi szinten is. A társadalom gerincét képezik, gyerekeink jövőjét formálják, mégis túl sokszor küzdenek a megélhetésért.
Maradt még kérdésed? Más témával kapcsolatban szeretnél segítséget kérni? Keresd a Hóvége ügyfélszolgálatát! További tartalmakért pedig kövess minket TikTokon és Youtubeon is!