Nem csak a munkádat veszélyezteti a mesterséges intelligencia: ettől tartanak a fiatalok
A mesterséges intelligencia térhódításának rengeteg pozitív hatása lehet: fellendítheti a gazdasági növekedést, munkafolyamatok tömegét gyorsíthatja fel, sőt még a munkakeresésben is segíthet. Akkor miért tartunk tőle?
A fiatalok egyszerre optimisták is jövőjük megítélésében és félnek is a rájuk váró kihívásoktól, különösen a mesterséges intelligencia negatív hatásaitól – derül ki a Boston Consulting Group (BCG) felméréséből, amelyet a Brain Bar éves generációs kutatásának kereteiben végeztek el.
Mit mondanak a fiatalok a mesterséges intelligenciáról?
A BCG közleménye szerint a szeptemberi Brain Bar fesztivál résztvevőinek visszajelzései alapján a kommunikációs és vezetői képességek, a kreativitás, az innováció, a problémamegoldás, a kritikus gondolkodás, a rugalmasság és alkalmazkodóképesség a karrier legfontosabb feltétele.
A válaszadó fiatalok 77 százaléka szerint az új technológiák elsajátítása fontosabb, mint a klasszikus tudásé. 55 százalékuk úgy gondolja, hogy a számára szükséges készségek nagy részét nem a formális oktatáson keresztül fogja megszerezni. Összességében
A közlemény szerint sokan számítanak mesterséges intelligencia alkotta valótlan hírek, médiatartalmak terjedésére. Káros következményei közé sorolták a katonai alkalmazást és a magánélet megfigyelését is, ugyanakkor elismerték, hogy segítheti az egészségügyet, olcsóbbá tehet költséges folyamatokat, segíthet az adminisztrációban, időigényes munkákat vehet át az embertől.
A felmérésben az idei Brain Bar fesztivál 2163 vendége vett részt. A vizsgálat kérdésekre középiskolai és egyetemi hallgatók, valamint pedagógusok válaszoltak.
Kinek az állása van veszélyben?
A mesterséges intelligencia hatása a munkahelyekre valószínűleg sokrétű lesz. Egyes esetekben a mesterséges intelligencia helyettesítheti a korábban ember által végzett munkát, más esetekben pedig kiegészítheti azt. A DailyMail korábbi cikkében sorra vette a 20 legveszélyeztetettebb foglalkozást, erről itt írtunk részletesen.
(Az MTI nyomán)
Hasznosnak találtad ezt a cikket?
Küldd el másoknak is: