Mi van, ha nem veszik fel a gyereket középiskolába? Két fontos tudnivaló, ami megoldja a helyzetet

2025. május 5. fontos dátum a középiskolába felvételiző tanulók számára, ekkor küldik ki az iskolák az értesítőket arról, hogy sikerült-e a felvételi vagy elutasították a jelentkezést. Mi van, ha nem veszik fel a gyereket a középiskolába? Nem kell egyből kétségbe esni, mutatjuk mi oldhatja meg a helyzetet.

A tankötelezettség jelenleg 16 éves korig tart. Kétféle megoldás is létezik arra, ha valakinek nem sikerül a középiskolai felvételi a rendes felvételi eljárás keretében.

Mi van, ha nem veszik fel a gyereket középiskolába a rendes felvételi keretében?

Rendkívüli felvételi időszak, azaz pótfelvételi

Ha valakinek rossz hírt hoz a postás és a gyereke nem nyert felvételt egyetlen középfokú iskolába sem, akkor jó tudni arról, hogy van egy rendkívüli felvételi időszak. Ilyenkor az Oktatási Hivatal közzéteszi azoknak a középiskoláknak a névsorát, ahol kevés gyereket vettek fel és emiatt pótfelvételi keretében még lehet jelentkezni. Itt a jelentkezés már nem központilag, hanem egyénileg történik közvetlenül a választott iskolában. Érdemes nézni a középiskolák oldalát is, mert általában nemcsak központilag hirdetik a helyeket, hanem maguk az iskolák is közzéteszik a helyeket.

A pótfelvételihez a jelentkezési lapot a középiskolák honlapjáról lehet letölteni. A rendkívüli felvételi időszak egészen augusztusig tart.

Segítségre lenne szükséged a középiskolai felvételikkel kapcsolatban? Keresd Ügyfélszolgálatunkat és két munkanapon belül válaszolunk!

középiskolai felvételi ponthatárok iskolánként

Van lehetőség fellebbezni

A központi döntés ellen lehet fellebbezni jogszabálysértésre vagy az intézmény belső szabályzatának megsértésére hivatkozva. A jogorvoslati kérelmet annak az iskolának a fenntartójához kell benyújtani, ahonnan az elutasításról szóló értesítés érkezett. 

Mire lehet hivatkozni? Először is meg kell nézni, hogy mennyivel csúszott le valaki a felvételi során a választott iskoláról. Ha csak pár pont a különbség, akkor érdemes lehet fellebbezni arra hivatkozva, hogy gyermekünk csak pár pont híján csúszott le és egyébként emeljük ki, hogy miben teljesít jól, milyen tanuló, kapott-e valamiből dicséretet, nyert-e versenyeket, stb. Érdemes osztályfőnöki ajánlást is kérni.

A levelet a középiskola igazgatójának kell címezni, amelyet az igazgató saját hatáskörben bírál majd el. Minden iskolában vannak fenntartott helyek arra az esetre, ha valaki fellebbezést nyújt be. A kérelmeket június 1-ig bírálják el.

iskolai baleset kártérítés

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Használt robogót vennél vagy adnál el? Ilyen szerződést írjatok – Ez mindkettőtöket bevéd

Beindult a jó idő, mindenki olcsó, városi rohangálóst keres. Ekkor jön az ötlet, hogy vásároljunk egy kis robogót, zsebbe a pénz, kézfogás és már robogunk is haza. De segédmotor adásvételi szerződés nélküli vásárlása hatalmas felelőtlenség. 

Ingyen teremnek, most van szezonjuk: ezeket az ehető gombákat keresd, ha erdőn, mezőn jársz – képekkel

A csapadékos időjárásnak köszönhetően országszerte beindult a nagy gombaszezon.

Avokádó 80%-os kedvezménnyel, lime szinte ingyen: ezek most a legjobb heti akciók

A heti akciók között most a Lidl viszi a prímet az avokádóval (99 Ft, 80%) és a lime-mal (39 Ft, 75%).

Ezt a hihetetlenül takarékos mini öntözőrendszert te is elkészítheted – akkor is működik, ha nincs ki locsolja a kertet

Az összeállításához nem kell sem fúrás-faragás, sem pedig több méter cső.

Százezres bírságot kockáztatsz, ha lejárt jogosítvánnyal vezetsz – kevesen ismerik ezt a szabályt

A lejárt jogosítvány türelmi idő kérdése körül máig sok a félreértés, tisztázzuk.
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat