Így töltsd ki a sárga csekket, hogy ne vesszen el a befizetés: lépésről lépésre mutatjuk

Sorban állás, várakozás, sorszámlesés – ismerős? Ha éppen akkor szabadulunk be a postára, amikor mindenki más is, igen hosszú időt eltölthetünk a lottószelvényeket és a sorsjegyeket bámulva. Ilyenkor érdemes átgondolnunk, hogy a sárga csekkes befizetés helyett nem lenne-e jobb, ha áttérnénk az online megoldásokra. Ragaszkodunk a csekkhez? Akkor segítünk, hogy a befizetés biztosan célba érjen: mutatjuk, hogyan történik a csekk kitöltése kézzel, milyen adatokra van szükség, és mire nem árt odafigyelni azok beírásakor.

A készpénzátutalási megbízás, közismert nevén sárga csekk, hosszú ideje létező fizetési mód. Leginkább a közüzemi számlákat, a biztosítási díjakat, adót, hivatalos ügyek intézésekor felmerülő költségeket vagy éppen bírságot szokás így fizetni. Ahhoz, hogy a pénz ténylegesen célba érjen, ügyelnünk kell a megfelelő kitöltésre. Mit kell tudnia a sárga csekkekről?

A sárga csekk részei

Két fő részből áll: a befizetői igazolásból és a megbízásból. A befizetői igazolás a befizetést követően a befizetőnél marad, míg a megbízás a kedvezményezetthez kerül feldolgozásra. A csekken található főbb mezők:

  • Kedvezményezett neve és bankszámlaszáma: az a személy vagy szervezet, aki a befizetést kapja.
  • Befizető neve és címe: a fizetést teljesítő személy vagy szervezet adatai.
  • Befizetett összeg: az átutalni kívánt pénzösszeg.
  • Közlemény: az azonosításhoz szükséges információk, pl. ügyfélszám vagy számlaszám.
üres sárga csekk

Sárga csekk kitöltése kézzel

Ha követjük a lépéseket, biztosan nem vész el a befizetés:

  1. Kedvezményezett adataihoz írjuk be a kedvezményezett nevét és bankszámlaszámát a megfelelő mezőkbe.
  2. Befizetett összeg: Itt adjuk meg a fizetendő összeget számokkal, majd írjuk ki betűvel, ahogy szükséges. Az utolsó számjegynek az utolsó rubrikába kell kerülnie, az üres részt egy vízszintes vonallal húzzuk ki. (Nincs satírozás, csak egy sima vonal, nem több.)
  3. Befizető adatai: Ide kerül a a befizető neve és címe, azaz a saját adataink. Nyomtatott nagybetűvel írjunk, hogy könnyebb legyen elolvasni.
  4. Közlemény: Írjuk be a szükséges azonosító adatokat, például ügyfélszámot, számla sorszámát vagy akár a megrendelés számát, hogy a kedvezményezett be tudja azonosítani a befizetést.

Maradt még kérdése a csekkek kitöltésével kapcsolatban? Tegye fel ügyfélszolgálatunknak, kollégáink gyorsan és ingyen segítenek.

Mire figyeljünk?

  • Adatok ellenőrzése: Mielőtt leadjuk a csekket, győződjünk meg arról, hogy minden adat helyesen és olvashatóan van kitöltve.
  • Közlemény mező: Ne hagyjuk üresen, és nézzük meg, hogy valóban azt az információt adtuk-e meg, amit a kedvezményezett kért. (Pl. a számla azonosítója helyett ne ügyfélazonosítót írjunk.)
  • Határidők betartása: Ügyeljünk arra, hogy a csekket a megadott határidőn belül fizesse be, különben késedelmi díjat számíthatnak fel.
  • Hibás kitöltés: Ha hibát észlel a kitöltés során, kérjünk új csekket, vagy érdeklődjünk a szolgáltatónál más befizetési lehetőségekről.
bankkártya átadása, terminálos fizetés

A csekkeket befizethetjük a postán, egyes bankfiókokban, ATM-eknél, illetve online. Egyre több szolgáltató kínál online befizetési lehetőséget, például QR-kódos fizetést vagy mobilalkalmazáson keresztüli tranzakciót. Utóbbi megoldás talán a legkényelmesebb és legbiztosabb, de ízlések és pofonok, van, akiknek a csekkes befizetés teljesen megfelel.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ki volt a legrövidebb ideig magyar miniszterelnök? Új műveltségi kvíz!

Még egy újabb műveltségi kvíz érkezik, miután a legutóbbit nagyon sokan kitöltöttétek! Ezúttal a...

Kérdéseid vannak a családi adókedvezménnyel kapcsolatban? Mi segítünk!

Amit mindenkinek tudnia kell a családi adókedvezmény kapcsán – Gyakori kérdések, érthető válaszok. A Hóvége segít.

3 töltött tojás húsvétra, ha unod már a kaszinót – recept

Töltött tojás húsvétra, meglepő? Nos, ezek egy kicsit igen. Három rendhagyó receptet hoztunk,...

A túlevés nemzeti sportjának ünnepe – húsvéti szokások és hagyományok

Húsvét, ez a tavaszi csoda, amikor a nyuszi tojást tojik (igen, biológiát meghazudtolva),...

Elveszik a jogosítványod, ha erre nem figyelsz: így nézheted meg, mennyi büntetőpontod van

Hány büntetőpont esetén vonják be a jogsit és hol lehet megnézni, hogy eddig hány pontot gyűjtöttünk?

Beutaló nélkül is elérhetjük a szakorvost? Mutatjuk, mikor nem kell a háziorvoshoz fordulni

Futjuk a felesleges köröket, telik az idő, és ezen sokszor az sem változtat, ha egyértelmű, melyik szakterülethez tartozik a problémánk.