Zsebkendőnyi teraszon is lehet sok paradicsomod: ez a bombabiztos módszer

Még nem késő a paradicsom termesztése júliusban sem. Ha ilyenkor ültetünk, akár októberben is bőven hozhat termést a növény. Kis helyünk van rá vagy csak egy sarok az erkélyen? Nem szabad alábecsülni, a lényeg a megfelelő hely és ültetési technika. Mutatjuk, hogyan kell csinálni, hogy őszig ellássuk magunkat paradicsommal.

Se vetőmag, se palánta – mégis hogyan kell hozzákezdeni?

Paradicsom ültetése júliusban úgy, hogy nem kell hozzá se vetőmag, se palánta? Jó, ha tudjuk, hogy elegendőek azok a hónaljhajtások, amelyeket kacsolás közben távolítottunk el a paradicsomról és két hét alatt ültethető állapotba kerülnek.

A kacsolás közben letört ágakat vízbe kell tenni és két hét alatt olyan gyökeret növesztenek, amellyel már el lehet ültetni. Ez nemcsak szabadföldi ültetésnél működik, hanem a teraszra, ládába is teljesen tökéletes módszer.

Ha most ültetnénk paradicsompalántákat és azt is szeretnénk, hogy bőven teremjenek még a nyár hátralévő részében, akkor az alábbi tudnivalókat és tippeket fogadjuk meg. Az Élménykertész TikTok-csatornáján osztotta meg a legfontosabb tudnivalókat.

Paradicsom termesztése júliusban? Csak paradicsom ültető cserép kell hozzá

A paradicsom ültető cserép ideális erkélyre vagy kisebb helyre is, sőt, ez a legjobb választás, bárhol könnyedén elfér. Kialakításának köszönhetően könnyedén felfut rá a paradicsompalánta és kordában tartja a bokrokat. A paradicsom ültető cserépnek van egy beépített víztározója, amely segít a víz optimális adagolásában. 

Mire figyeljünk az ültetésnél, hogy megérje a paradicsom termesztése júliusban is?

  1. A jó termőföld és a komposzt. Érdemes magaságyás töltőföldet használni, mert ebben van fa apríték, ami jobban tudja szívni a vizet és tovább meg is tartja azt a földben. Kész komposztot is vásárolhatunk, megéri a paradicsom földjéhez keverni, így megfelelő mennyiségű tápanyag jut a paradicsomoknak. 
  2. Viszonylag hosszú hónaljhajtásokat válasszunk és vágjuk le róluk az alsó leveleket. Ha esetleg van rajta virág, azt is nyugodtan vágjuk le, először az a fontos, hogy gyökerezzen a paradicsom. Mivel a hónaljhajtások gyökérrendszere még fejletlen, ezért érdemes levágni a leveleket és csak 2-3-at hagyni rajta, hogy minimalizáljuk a párolgást.
  3. A hajtásokat mélyen ültessük, de ne tömörítsük körülöttük a földet, nehogy sérüljenek a vékony gyökerek.
  4. Az ültetés végén helyezzük a támrendszert a cserepekre.
  5. Nincs más hátra, mint az öntözés. Az első két hétben fokozottan figyeljünk arra, hogy ne száradjanak ki a palánták.

Ha biztosra szeretnél menni, hogy a paradicsomod egész nyáron ontja majd a termést, akkor ezeket a szabályokat tartsd be a gondozás során.

Ismersz valamilyen tuti tippet, amitől gyönyörű lesz a paradicsom és szívesen megosztanád velünk? Ne habozz! Kérdés esetén pedig állunk rendelkezésedre az Ügyfélszolgálaton!
Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Eláraszt a parlagfű? Intézkedik a hatóság, ha itt jelented be

Ne csak bosszankodj: létezik egy egyszerű bejelentés, amivel hatósági intézkedést kérhetsz.

Hogyan lesz újra puha a törölköző? Ezt tedd vele, hogy megint lágy és selymes legyen

Ezekkel az egyszerű házi praktikákkal újra pihe-puhák lesznek a törölközők.

Jódtabletta sugárzás ellen: elővigyázatosság vagy életveszélyes hülyeség? Ezt mondja a sugárvédelmi szakértő

Jódra a szervezetünknek szüksége van, de nem mindegy, hogy azt milyen mennyiségben fogyasztjuk....

Mi lesz, ha megszűnik a TAJ-kártya? Leszámolunk a tévhitekkel, ez vár ránk valójában

Akkor most megszűnik a TAJ-kártya, vagy sem? Az olvasók kérdezték, mi válaszoltunk.

600 euróra büntethetnek Horvátországban, ha így sétálsz: 5 dolog, amire figyelj oda

Nem árt tudni, mire figyeljünk Horvátországban, ha nem szeretnénk 600 eurós bírságot fizetni.