Hogyan védekezzünk a lótetű ellen házilag? Azonnal lépni kell, különben a növényeink bánják

Nálatok is megjelent a kertben ez a kártevő? Hogy járhatunk el a lótetű ellen házilag? Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat, és felkutattuk az olcsó, egyszerű megoldásokat. 

Mit lehet tudni a lótetűről?

A lótetű vagy más néven lótücsök egy mindenevő rovar, ami egyrészt levadássza a talajban lévő kártevőket, férgeket, gilisztákat, de nemcsak őket fogyasztja, hanem a növények föld alatti részeit, gyökereit is. Emiatt, bár más kártevőket elpusztít, a lótetű igen kártékony élőlénynek számít.

Azon kívül, hogy megrágja a növényeket, járatokat váj a talajba ásólábaival, közben pedig elszakítja a föld alatti szárakat és gyökereket. Ha növényeink a gondos ápolás ellenére megbarnulnak, elfonnyadnak, könnyű kihúzni őket talajból, akkor nagy valószínűséggel lótetű dúlta fel a kertünket.

Lótetű ellen házilag: 5 különböző módszer

Nehéz ellene védekezni, de többféle megoldás is létezik. Nézzük őket!

  1. Csapda vagy fogóedény: boltban is lehet venni lótetű elleni csapdát, de akár el is készíthetjük mi magunk. Nincs szükség sok eszközre, elég egy sima falú edény (mondjuk konzervdoboz, befőttes üveg, műanyag tál). Ennek ássunk egy lyukat és tegyük bele. A felszínen közlekedő lótetűk bele fognak potyogni, és mivel a sima falon nem tudnak kimászni, reggelre is ott lesznek. Akár fel is tölthetjük vízzel a csapdát, hogy reggelre elpusztuljanak.
  2. Baromfiudvar előnye: a madarak, tyúkok könnyen hozzáférnek a rovarhoz, és igen gyorsan képesek az egész udvart megtisztítani. Fontos, hogy csak akkor engedjük rá a szárnyasokat a kertre, ha már erősek a zöldségeink és nem tehet kárt bennük a kapirgálás. Az is egy megoldás, ha a csapdában elkapott kártevőket egyszerűen nekik adjuk.
  3. Kiöntés sima vízzel: annyi a dolgunk, hogy megkeressük a lótetű túrását és felöntjük vízzel. Bár ez kicsit nehezebb feladat, mert ezután figyelni kell, hol jön ki a rovar és el is kell kapni. Ha van tyúkunk, vigyük magunkkal erre a „küldetésre”, gyorsan el fogja intézni helyettünk.
  4. Taszító növény alkalmazása: egy másik természetes megoldás a lótetű ellen házilag, ami vegyszert nem igényel, és még szép is. Olyan virágot kell ültetnünk a tisztítandó területre, aminek kellemetlen illatú a gyökere a lótetű számára. Ilyen például a krizantém és a körömvirág.
  5. Gyökérvédelem műanyagpalackkal: fogjunk egy palackot, vágjuk le a tetejét és nyomjuk a palánta köré a földbe, ezzel megvédve a sérülékenyebb részeket. Így nem fog tudni hozzáférni a lótücsök.
Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ha ilyen NAV üzenetet kapsz, fuss! Csalásra figyelmeztetnek a szakértők

Egyre gyakoribb egy NAV-os csalás – hamis SMS-ekkel és e-mailekkel próbálnak adatokat lopni. Tudd meg, hogyan ismerheted fel a csalókat!

Kétszer olyan jó kézkrém, mint a Vichy, de feleannyiba kerül

Ha bőrápolás, akkor urea! Megtaláltuk azt a 4 kézkrémet, ami hatóanyagban ugyanannyit tud, mint a nagy márkák, viszont olcsók.

Így lesz hűvösebb a tűzforró panelerkély: árnyékolás olcsón, de igen hatásosan

A panelerkélyek a nyári kánikulában könnyen átmelegednek, de néhány kreatív, mégis olcsó házi trükk segítségével hamar élhetőbbé válhat.

Régi, foltos laminált padló tisztítása: ragyogó lesz újra, mutatjuk, mikor mit használj

Pofon egyszerű tippekkel lesz újra ragyogó a laminált padló. A durva szennyeződésekhez pedig extra tippeket is adunk.