Mit csináljak a papírtörlő és a vécépapír gurigájával? 5 zseni ötlet

Első pillantásra értéktelen, szemétnek látszó tárgyból is lehet hasznos holmi. A kiürült ketchupos dobozból kiváló palacsintatészta adagoló készülhet, az üres szappanos flakont a konyhában hasznosíthatjuk újra, a befőttesüvegből pedig lehet fűszertartó (és még sok minden más). Na de mi a helyzet a vécépapír, avagy wc papír gurigával? Így adj neki(k) új életet!

1.Csak úgy magában: kábelrendező wc papír gurigából

A következő alkalommal, amikor kivégzel egy tekercs WC-papírt, ahelyett, hogy a gurigát egyenesen a papírgyűjtőbe dobnád, hasznosítsd újra kábelrendezőként. Hitted volna, hogy ez a semmi kis karton mennyit segíthet a vezetékek miatti káosz felszámolásában?

A dolog pofonegyszerű: tekerd fel szépen a zsinórokat, majd dugd be az üres gurigába. Érdemes felcímkézni, hogy melyik cső mit rejt, így később nem kell találgatni, hogy telefonhoz való kábelt találtad-e meg, vagy éppen a laptopét. A kábelgyűjtemény mehet egy dobozba, esetleg fiókba – otthonod máris sokkal rendezettebb!

2. A porszívós trükk (WC-papír és papírtörlő gurigával is működik)

A legtöbb porszívó mellé járnak bizonyos tartozékok. Ezek kétségtelenül hasznosak, de a nehezen elérhető helyeteket kiporszívózni velük lehetetlen, a kisebb zugokhoz, résekhez egyszerűen nem tudunk velük hozzáférni. Ilyenkor jön jól a papírtörlő guriga.

Bármelyik porszívó végére ráilleszthetjük, a másik végét pedig úgy formázhatjuk, hogy a nagyon szűk helyekre is beférjen. Ez a legjobb módja annak, hogy megtisztítsuk a sarkokat, a tűzhely és a fal közötti rést, az autóban nehezen elérhető helyeket.

3. Nevelj benne palántát!

A WC-papír guriga mérete épp ideális a palánták neveléséhez, nem fogják kinőni. Ha már az időjárás is megengedi, akkor a növénykéket a tartójukkal együtt ki lehet ültetni. A papír idővel lebomlik és nem zavarja a begyökerezést sem.

Így készítsd el a palántatartót: a WC-papír guriga alját 1-2 cm-re vágd be egymással szemben négy helyen, majd az így kapott széleket hajtsd le. Az első hármat úgy kell behajtani, hogy átfedésben legyenek egymással, az utolsó fülnek pedig az első alá kell kerülnie. (Mint amikor egy kartondobozt zárnak le ragasztó nélkül.) Ezután nincs más dolgod, mint hogy földet halmozz a palántatartóba és elvesd a magokat. Ne feledkezz meg az alapos öntözésről sem! Akkor csináltad jól, ha a WC-papírból lett palántatartó is nyirkos.

4. WC papír gurigából garázs

Játékautóból nem lehet elég egy háztartásban. A dobozba ömlesztés is egy megoldás, de ha szeretnétek egy kicsivel átláthatóbban tárolni őket, akkor íme itt egy remek DIY.

Amire szükség lesz:

  • cipősdoboz
  • WC-papír guriga
  • színes papír
  • vonalzó
  • ceruza
  • tűzőgép
  • olló
  • ragasztó

Egyszerűen elkészíthető, érdemes a gyerkőccel együtt csinálni. Először a cipősdobozt kell beburkolni a színes papírral, utána pedig a gurigákat egymáshoz, illetve a dobozhoz kapcsolni a tűzőgéppel. Ennyi, semmi több. Használhattok kétoldalú ragasztót is, ha az szimpatikusabb.

5. Aki kreatívkodna: ajtódísz vagy koszorú

Bő másfél hónap múlva karácsony, neki lehet állni a gurigagyűjtögetésnek. Ez a rövid videó megmutatja, hogyan készülhet szuper környezettudatos és mutatós koszorú WC-papír gurigából.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ha eldugult a mosogatógép sótartálya: hogyan ismerd fel és mit tegyél?

Cikkünkben mutatjuk, hogy mik a tipikus jelek, és mit tehetsz ellene.

Hétköznapi luxus: kinek az újkrumpli, kinek a Rolex

Valakinek hétköznapi luxus néhány plusz sör vagy egy kisadag újkrumpli, addig másnak a...

Fagykár érte? Hektáronként 100 ezer forint kártérítési előleg kérhető július 16–31. között

Most aktuális! Így kell kérni a kártérítést fagykár esetén.

Kinek jár ingyenes hallókészülék? Mutatjuk az összes tudnivalót

Az állam jelentős támogatást biztosít ezekre az eszközökre, sőt, van, akinek egyáltalán nem kell fizetnie érte.

Mikor évül el a közös költség tartozás? A szabály, amit sokan nem ismernek

5 év után minden elévül? Nem feltétlenül, erre kell figyelni!