Kárt okozott a vihar a házadban? Így jelentsd be a biztosítónak

Az elmúlt napok nagy viharai rengeteg kárt okoztak. Ráadásul nem csak a nyári viharok, a téli szélvihar, hóvihar is komoly anyagi károkat tud okozni. Fontos tehát, hogy tudjuk, milyen lehetőségeink vannak a biztosítónál, hogyan kell bejelenteni a viharkárt.

A viharkár a leggyakoribb káresemények közé tartozik. A MABISZ adatai szerint a 2022-es viharszezonban összesen 63 ezer kárbejelentés történt. Az átlagos kártérítési összeg pedig 120 ezer forint volt – írja az Insura.

Kell a lakásbiztosítás!

Nagyon fontos tehát, hogy legyen érvényes lakásbiztosításod. Azt is érdemes jól átgondolni, milyen biztosítást kötsz. A kártérítés mértéke függ ugyanis a biztosítási összegtől és a kár típusától is. Ha lakásbiztosításodat 2-3, vagy még több éve kötötted és azóta is változatlan a szerződés, akkor könnyen lehet, hogy ingatlanod alulbiztosítottá vállt már. Ha tehát a szerződésed több mint 2 éves, mindenképp érdemes ellenőrizni és aktualizálni azt. Még az is lehet, hogy találsz egy kedvezőbb ajánlatot, így az évforduló előtt biztosítót váltva komoly összegeket is spórolhatsz.

Jól gondold át, milyen károkra érdemes biztosítani ingatlanodat!

A legtöbb lakásbiztosítási alapcsomagban szerepelnek az elemi károk, melyek csoportjába a viharkárok is tartoznak. Ennek ellenére jól meg kell nézni, milyen biztosítást választasz. Egy kilencedik emeleti panellakásnak például más igényei vannak, mint egy kertes háznak. Át kell tehát gondolni, milyen károk fordulhatnak elő otthonodban, milyen mérető anyagi károk keletkezhetnek.

Így jelentsd be!

Az Insura azt is összeírta, hogyan jelentheted be, ha viharkárod keletkezett: A szerződés rögzíti, mennyi időn belül kell bejelentened a károkat. Ez általában az észleléstől számított 2 nap. A kárbejelentést telefonon és online is megteheted. Előtte mindenképp keresd elő a a kötvényszámodat vagy szerződésazonosítódat illetve készíts fotókat a kár helyszínéről több szögből.

Fontos, hogy a kár helyszínén a kárszemle időpontjáig csak olyan mértékben változtathatsz, amely a további károk elkerüléséhez vagy enyhítéséhez szükséges.

Miután bejelentetted, kezdődik a kárrendezés, amelynek folyamata függ a kárbejelentés pontosságától és a kár mértékétől. Amennyiben részletesen összefoglaltad a kárt, csatoltad a szükséges fotókat, és a kárösszeg alacsonyabb, a biztosító többnyire néhány napon belül utalja a kártérítést. De elképzelhető az is, hogy egy kárszakértővel telefonon pontosítanod kell a részleteket. Nagyobb értékű károk esetén kárszemle is szokott lenni, ekkor megbecsülik a kár összegét és egyeztetheted is a további lépéseket. Végül a kártérítés kifizetésével zárul a kárrendezés.

Látszik tehát, hogy milyen fontos lehet egy lakásbiztosítás.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Indul a lomtalanítás: megbírságolnak, ha így készíted ki a cuccokat

A XXIII. kerület lomtalanítás már elindult bizonyos körzetekben, lassan pedig Kőbánya is felkészülhet. Hogyan kell kikészíteni a lomokat, hogy ne szabálysértési bírság legyen a vége?

Ábel esete: a függőség kialakulása és a családi hátország

A legutóbbi írásomhoz hasonlóan ismét egy fiktív esetet mutatok be, témám pedig most...

Ingyenes BKK havi bérlet álláskeresőknek: így válthatod ki

Ha éppen két munka között lavírozol, akkor pontosan tudod, hogy az állásinterjúkra való...

30 év munkaviszony után mennyi nyugdíj jár? Ettől függ a várható összeg

Minél több az évek száma, annál magasabb lesz a járandóság.

Honnan tudom, hogy a vevő átíratta az autót? Súlyos pénzeket fizethet az eladó, ha nem történik meg

Az autó eladása után az eladónak 8 napon belül be kell jelentenie az eladást, a vevőnek pedig 15 napon belül át kell íratnia a járművet a saját nevére. Ha a vevő nem teszi meg, az eladó komoly bírságokat kockáztat.

Hamis a baba? Pogány Madonna? Mennyire emlékszel rájuk? Retró kvíz a Bujtor-Kern-páros filmjeiről!

Valószínűleg nincs olyan magyar ember 30 felett, aki ne látott volna egy-két Ötvös...