Ingyen is hajózhatsz a Dunán: szuper program gyerekekkel kompozni, mutatjuk a BKK hajó útvonalát

Budapesten kétféle hajós lehetőség közül választhat az, aki vízre szállna. Az egyik a BKK hajó, ami valójában egy kompjárat, a másik pedig a BKV hajó, ami inkább sétahajózás, panorámás kilátással és nosztalgikus hangulattal. Az egyik ingyen van (vagy szinte), a másik viszont pénzbe kerül. Viszont azért az élmény is más. Mindkettő klassz program lehet gyerekekkel is, de nem ugyanarra való. Nézzük, mit nyújtanak és mennyiért.
A BKK hajó: városi komp, amiért alig kell fizetni
A BKK hajó nem az a típusú hajó, amitől a Lánchíd alatt átsuhanva az ember elérzékenyül, viszont olyan, mint egy titkos átjáró a Duna két partja között. A D14-es jelzésű komp Soroksár és Csepel között közlekedik és ha van BKK bérleted, mondjuk diák vagy havi, akkor teljesen ingyen használhatod. Akinek nincs, annak is csak 170 forint a jegy, ami még akkor is megéri, ha csak tíz percig tart az út, mert a gyerekek számára már maga a kompozás is hatalmas élmény. Az utazás során meglepően szép kilátás tárul elénk és miközben ringatózunk a vízen, a város egy teljesen új arcát mutatja.
Induló- és végpont: kaland a parton
A BKK hajó Csepeli HÉV-megállónál lévő kikötője közel van játszótérhez, fagyizóhoz, és egy kellemes sétálóútvonalhoz. Soroksáron a Gubacsi hídtól nem messze indul a járat, onnan pedig érdemes lesétálni a Duna-partra, ahol madárcsicsergéses idill vár. Ezek a helyszínek tökéletesen alkalmasak egy délelőtti vagy délutáni kiruccanásra, különösen, ha már unjátok a szokásos parkokat. A BKK hajó pedig összeköti őket, kvázi varázsszőnyegként lebegve a Duna fölött, fillérekért.
A BKV hajó: budapesti vízi körút kilátással
Ha a városnézős hajózáson gondolkozol, akkor a BKV hajót keresed. Itt nem komp járatokról van szó, hanem igazi sétahajókról, amelyek Budapest ikonikus pontjait érintik a Rómaifürdőtől egészen a Kopaszi-gátig. A menetrend sűrű, a hajók kényelmesek, a látvány pedig hibátlan: Margit híd, Parlament, Lánchíd, Gellért-hegy, mind elúszik melletted, miközben kényelmesen ülsz a fedélzeten és esetleg egy szendvicset majszolsz.
Árak és élmény: mennyi az annyi?
A BKV hajó sétajáratai fizetősek, de még mindig sokkal kedvezőbbek, mint egy turistáknak szánt sétahajó. Egy kétgyermekes családnak (3–14 éves korú gyerekekkel) a jegyek ára körülbelül 10 ezer forint összesen, amiért cserébe másfél órás hajózás jár a város legszebb részein, idegenvezető helyett a látvány beszél. Itt nincsenek bérletkedvezmények, mindenki fizet, de cserébe kapsz egy látványos és nyugalmas vízi körutat Budapest szívében.
A BKK-kedvezményekről kérdeznél? Keresd Ügyfélszolgálatunkat, kollégáink 48 órán belül válaszolnak!
A BKK hajó a kaland, a BKV hajó a látvány
Mindkét hajózási lehetőség szuper, csak másra jó. A BKK hajó ideális, ha egy gyors, olcsó vagy ingyenes, mégis különleges élményt keresel a gyerekekkel. Kompozás, Duna, madárcsicsergés, part menti móka, ráadásul szinte semmibe nem kerül. A BKV hajó akkor jobb, ha látványra vágysz, és szeretnél elmerülni a főváros szépségeiben egy lassú, panorámás hajó fedélzetéről. Tudni kell, mikor melyikre van szükség.
Vízre fel, hajóra fel: BKK hajó, BKV hajó, csak ne maradj a parton!
Akár kalandozni indultok, akár csak megnéznétek Budapestet egy másik nézőpontból, a hajó remek választás. A BKK hajó kiváló városi komp, amit élmény használni, főleg úgy, hogy szinte ingyen van. A BKV hajó pedig megmutatja, milyen gyönyörű ez a város a vízről nézve. Csomagoljatok tízórait, vegyetek napszemüveget, és válasszátok ki, melyik hajó passzol hozzátok, egy biztos: a Duna nem fog csalódást okozni.