Elárulom, hogy ezzel a látszólag pazarló szokással sokkal jobban működik a konyhám

A szemetes a trükk főszereplője.

Ahol kicsi meg iskolás gyerekek és dolgozó felnőttek együtt élnek, ott bizony folyton jelentős a konyhai forgalom: melegítés van naponta többször, minden nap jönnek be alapanyagok, naponta reggeliztetés van meg uzsonnakészítés, főzünk minden másnap, időnként rendelünk valamit, vacsorák, maradékok és így tovább. Itt kérem stratégiai és taktikai megfontolásokra és persze trükkök százaira is szükség van ahhoz, hogy gördülékenyen üzemeljen a konyha.

Éppen ezért kellett bevezetnem, hogy nem lehet telepakolni a munkalapot, a pult nem lehet káoszpolc, minden este le kell zárni a konyhát, mint valami üzemi konyhán, törölgetni, mosogatni, pakolni, a hűtőben adott rendben tárolni, különben mindent elönt az anarchia.

Na, az esti konyhalezárásnál bevezettem egy látszólag pazarló szokást, mégpedig azt, hogy minden nap leviszem a szemetet, akármi történjék is. Nyilván nem mindig van tele a zsák, ezért is mondom, hogy pazarló. Viszont ez csak látszólagos pazarlás. Miért? Például azért, mert idén legalább 15-ször fordult elő velem, hogy nem tudtam levinni a zsákot, mert szétszakadt a beletömött rengeteg szeméttől. Többször volt olyan, hogy ezt úgy kellett megoldanom, hogy újabb zsákot kellett elővenni amibe a másikat bele kellett ügyeskedni, így időnként 3 zsákom is ráment az akcióra.

Minden reggel üres szemetessel kezdeni a napot, ez a rendezettség érzését adja, és nem lesz az, hogy az amúgy is sietős korai órákban kell a szemeteszsákkal szórakozni, főként a fentebb említett baleseteket is tekintetbe véve.

Nem lesz büdös. Igen, ez is fontos, hiszen nálunk vannak macskák, az almozás pedig kellemetlen szagokkal jár, amit a szellőztetés csak részben old meg, a termékek kezelésével foglalkozni kell. Ráadásul a gyerekek és a főzés miatt azért bőven kerül romlandó hulladék is a szemetesbe, hát annak is tud szaga lenni két nap után. Így viszont nem jutunk el odáig.

Kisebb konyhai szemetes is elég. Egyszerűen nem vagyok hajlandó nagy kukát tartani a lakásban. Csak arra lenne jó, hogy halogatnám a zsákok cseréjét, az meg a fentiek miatt nem lenne jó. 30 liternél nem kell nagyobb.

Büdös szemetes: a nő kezében tartja a kukazsákot, közben a kukások elviszik a szemetet
Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Pokoli hőség a negyediken: Ezzel a filléres trükkel hűtheted le a lakást, ha már meggyulladsz a betonrengetegben

Megőrülsz a betonból áradó forróságtól? A panel lakás hűtése sokszor lehetetlen küldetésnek tűnik. Mutatjuk a trükköt, amivel végre lehűtheted az otthonod!

Fájdalmas púp jelent meg a csuklódon? Ezt érdemes tudni a ganglion kezeléséről 

Egyik reggel arra ébredsz, hogy egy kemény, gumiszerű, esetleg fájdalmas púp nőtt a csuklódon vagy a kézfejeden. A pánik helyett érdemes megnyugodni: az esetek többségében ez egy ártalmatlan ganglion. Megnézzük, hogyan lehetséges a ganglion kezelése házilag.

Hortenzia szaporítása lépésről lépésre: ezt a módszert ajánlják a kertészek, ha virágözönt szeretnél

A hortenziák a nyári kertek abszolút sztárjai, de a kertészetekben horror áron adják őket. Egy hortenziával teli kert tízezrekbe kerülhet, ha nem tudod, hogy a bugás hortenzia szaporítása hogyan működik. 

Kinek érheti meg az öntisztító macska WC? Ezért választják sokan a hagyományos alomtálca helyett

Az öntisztító macska WC sok gazdinak könnyíti meg az életét, de a megfelelő típus kiválasztása kulcskérdés.

Ha használt autót veszel, ezt semmiképp se hagyd ki: így derítheted ki egy autó múltját néhány kattintással

Használt autó vásárlása esetén mindig ott van az a bizonyos rizikó faktor, hogy vajon mi a története a kocsinak.
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat