Olcsó okoseszköz, ami csökkenti a rezsit? Ha így használod, tízezreket spórolhatsz

A sok elektronikai eszközünk közül van olyan, amit sosem kapcsolunk ki és folyamatosan fogyasztja az áramot (pl. a hűtőszekrény), meg olyan is, amit bár kikapcsolunk, de a konnektorból nem húzunk ki. Tévé, számítógép, léghűtő – ezek készenléti állapotban is fogyasztanak (nyilván kevesebbet, mint működés közben). Elsőre talán elenyészőnek tűnik, azonban hosszú távon tízezreket dobunk ki így az ablakon. A megoldás egyszerű és valóban működik – nem úgy, mint a kamu rezsicsökkentő kütyük -, ráadásul abszolút megfizethető. Mire jó az okoskonnektor? Nagyjából arra, mint az időzíthető konnektor, csak sokkal extrább. Mutatjuk, mit tud.

Az időkapcsoló olyan eszköz, ami az elektromos berendezések automatikus be- és kikapcsolását ütemezi, így csökkentve az energiafogyasztást. Amellett, hogy spórolhatunk a villanyszámlán, még a mindennapokat is megkönnyíti.

Egyszerű, mégis sokoldalú eszköz: egy óraszerkezetből és egy kapcsolóból áll, az óraszerkezet gondoskodik a pontos idő méréséről, a kapcsoló a csatlakoztatott eszköz automatikus ki- és bekapcsolását végzi. Csak annyit kell tennünk, hogy beállítjuk a kívánt időpontot vagy időintervallumot, majd csatlakoztatjuk az eszközt – a többit a konnektor intézi. Mire használható? Pl. világítás automatizálására, elektromos fűtőtesteknél a fűtés időzítésére, de akár arra is beprogramozhatjuk, hogy a kávéfőző megcsinálja reggelre a napindító feketét.

okoskonnektor fali aljzathoz csatlakoztatva

Mire jó az okoskonnektor?

A legtöbben a hétköznapok során nemigen számolgatjuk, hogy a tévénk vagy a monitorunk mennyi áramot fogyaszt használat közben és kikapcsolva. Ha ezekkel továbbra sem tervezünk foglalkozni, ugyanakkor szeretnénk lefaragni a villanyszámlából, akkor egy wifis, fogyasztásmérős okoskonnektorra van szükségünk.

Ár-érték arányban ez az eszköz kifejezetten jónak számít, ahogy ez is. Ha tényleg csak pár ezer forintot tudunk a beszerzésre szánni, akkor ezt a terméket ajánljuk. Okostelefonos alkalmazással vezérelhető eszközökről van szó, a beüzemelésük roppant egyszerű. Csak WiFi hálózat szükséges, nem kell hub vagy központi egység, mindössze néhány perc alatt megvan – aki tudja a Facebookot kezelni, annak nem lesz vele gondja.

Mit tehetünk még?

Érdemes megfontolni a régi, izzószálas villanykörték LED-es fényforrásokra cserélését. Egy 60 wattos hagyományos izzó helyett egy 7 wattos LED is elegendő ugyanahhoz a fényerőhöz, így a fogyasztás közel tizedére csökkenthető. Az okoségők még tovább növelhetik a kényelmet: ezek a LED-es fényforrások WiFin keresztül telefonról vezérelhetők, így nem kell többet aggódni azon, hogy lekapcsoltuk-e a villanyt.Hasonló eszközök az okos nyitásérzékelők: ezek jellemzően két részből állnak, egy szenzoregységből és egy mágneses elemből, amelyeket az adott nyílászáró két oldalára helyeznek. Ha a két rész eltávolodik egymástól (nyitáskor), az érzékelő jelet küld. Ezzel elkerülhetjük, hogy az utcát fűtsük, ha véletlenül nyitva hagynánk az ablakot.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ingyen házhoz viszik, ha így vásárolsz a Pennyben: akár 20 km-re is kiszállítják

Nincs trükk, nincs apró betűs rész, nincs olyan, hogy ‘ja, csak bizonyos idősávokban’.

Berobbant a húsvéti csokinyuszi akció! Megéri szétnézni az üzletekben

Kezdődik a húsvéti csokinyuszi akció és természetesen a heti legjobb árakat is mutatjuk mellé.

Mikor igényelhetsz ingyenesen új TAJ kártyát? Mutatjuk

Elveszett, megrongálódott vagy ellopták a TAJ kártyádat? Nem biztos, hogy fizetned kell az...

Így ellenőrizheted, hogy fizetik-e utánad a tb-t: online és személyesen is lehet, de nem egyszerű

Az ellenőrzés elengedhetetlen ahhoz, hogy biztos lehess abban, jogosult vagy-e az egészségügyi ellátásokra.

Nyugdíjasok, figyelem! Itt kaphat vásárlási utalványt húsvétra, ne szalassza el! 

Ezeken a településeken ad az Önkormányzat vásárlási utalványt vagy élelmiszercsomagot a húsvéti időszakban 2025-ben.