Ha itt jelented be a kátyút, elhagyott járművet, gyorsan megoldják: követheted, mi történik a panasszal

Magyarországon sok helyütt rosszak az utak, és ez bizony rengeteg bosszúságot okoz főként az autóval közlekedőknek, ezért ha komoly úthibát látunk, mindenképpen javasolt a kátyú bejelentése.
Ehhez adunk segítséget ebben a cikkben, hiszen az autó károsodását sokkal jobb megelőzni, mint utólag próbálni hozzájutni a kártérítéshez.
Kátyú bejelentése: ha itt jelented be, kötelesek foglalkozni vele
A Magyar Közútnál is be lehet jelenteni a kátyút, és még számos más bejelentéstípusra is használható a szolgáltató internetes oldalán található űrlap. A kátyúkon (hivatalosa burkolathiba) kívül bejelenthetjük például, ha állati tetemet találtunk, eldugult egy közterületi vízelvezető árok, elhagyott jármű elszállítását szeretnénk elérni, veszélyes tárgy torlaszolja el a közutat, illegális hulladéklerakót fedeztünk fel, nincs lekaszálva egy közterületen a parlagfű, nem jár a komp, sárfolyás van az úttesten.

Ennél még több ügytípusban tehetünk bejelentést, de a közérdekű adatokat vagy épp közterületi kamerafelvételeket is itt kérhetünk ki.
Fontos: a Magyar Közút fővárosi utakat nem kezel, azok a Budapest Közúthoz tartoznak.
Ha budapesti főútvonalon tapasztalunk burkolathibát (ez a kátyú hivatalos neve) vagy nem működik valahol a jelzőlámpa, esetleg egy híd vagy aluljáró állapotában találunk kivetnivalót, azokat tehát a budapesti közútkezelőnél kell bejelenteni, a weboldalukon található űrlapon ez egyszerű, fénykép is mellékelhető, és nem kell hozzá regisztrálni.

Civilek az (út)pályán
A Járókelő nevű weboldal és az azt működtető egyesület 12 éve működik, az a missziójuk, hogy bejelentési lehetőséget és megoldási segítséget adjanak olyan napi problémákra, mint egy kátyú bejelentése vagy egy elhagyott jármű jelentése. Statisztikáik szerint a leggyakrabban forgalomtechnikai ügyekben fordulnak hozzájuk az állampolgárok, de a Magyar Telekom és a Főkert is gyakran megkeresett cégnek számítanak.
A Járókelő egyébként igen sikeres kezdeményezésnek mondható, hiszen amióta elindultak, több mint 90 000 ügyet oldottak meg 12 000 felhasználó közreműködése nyomán.
