A krizantém visszavágása kulcsfontosságú ahhoz, hogy a növény a következő évben bőségesen virágozzon. A gondos visszavágás elősegíti az erőteljes, egészséges hajtások növekedését és a virágok is tömöttebbek, látványosabbak lesznek. A krizantém visszametszése az alábbi útmutató segítségével gyerekjáték, és pont olyan gyönyörű virágaid lesznek, mint ahogy azt elképzelted – vagy talán még szebbek is!

Sok virágkedvelő úgy hiszi, elég a krizantémot szépen elültetni, de egy kis extra gondoskodás sosem árt. Készülj fel az alábbi trükkökkel és garantálom, hogy a krizantémod dúsan virágzik jövőre is!

A krizantém visszavágása – ezzel kezdődik minden

Amint a krizantém virágai elhervadtak, vedd elő a metszőollót! Fontos, hogy az elvirágzott részeket távolítsd el, mert ez ösztönzi a növényt arra, hogy jövőre még több és erősebb virágot hozzon. A metszésnél vágd vissza a szárakat kb. 10-15 cm hosszúságra, hogy a növény energiája ne a már elvirított, kiszáradt részekbe menjen, hanem a friss hajtások és gyökerek megerősítésére koncentráljon.

Ezen kívül érdemes figyelmet fordítani a krizantém visszametszése után keletkezett sebekre; ha a növény szára túl nedves vagy sérülékeny, az növeli a fertőzés veszélyét. Egyes kertészek ajánlják a sebek speciális kezelőanyaggal történő lezárását, hogy megelőzzék a kórokozók bejutását.

A krizantém visszametszése után jöhet a téli védelem!

A krizantém egy fagyérzékeny növény, ezért gondoskodj a megfelelő téliesítésről, ha beköszönt a hideg. Ha cserepes krizantémod van, tedd egy védett, de hűvös helyre, ahol 5-10°C körüli a hőmérséklet. Egy garázs vagy pincébe való áthelyezés tökéletes, ahol a növény nem fagy meg, de a fény mennyisége is korlátozott, így pihenő fázisban maradhat. Ne öntözd túl télen, elég, ha hetente egyszer nedvesen tartod a talajt!

fehér virágú krizantém visszametszése

Tavaszi ébredés: mikor és hogyan hozzuk ki a krizantémot újra a szabadba?

Amikor megérkezik a tavasz és a fagyveszély elmúlik, a krizantém újra vágyakozik a napfényre. Hozd ki a növényt a szabadba, és helyezd olyan helyre, ahol egész nap érheti a napfény. A krizantémok szeretik a világos helyeket, így ne félj egy kis napoztatástól. Amint beállítottad a helyére, elkezdheted újra a rendszeres öntözést, és gondoskodj arról, hogy a talaja mindig enyhén nedves maradjon.

Titkos tápanyag-koktél: mi kell a krizantém dús virágzásához?

Ahhoz, hogy a krizantémod bőven virágozzon, rendszeresen kell tápanyaggal ellátnod. Kora tavasszal kezdj egy jó minőségű, magas kálium- és foszfortartalmú növénytáppal, hogy támogasd a virágképzést és a gyökérnövekedést. Figyelj azonban, hogy ne adagold túl, mert a krizantém kicsit válogatós: inkább gyakrabban, kis mennyiségben adj neki tápoldatot, így biztosan dúsan virágzik majd a szezonban!

A rügyek védelme és serkentése: nyári trükkök a sikerhez

Nyáron, amikor már kialakulnak a rügyek, néha csípj le néhány felső hajtást. Ez elősegíti a növény elágazását és több rügyet hoz, ami végül több virághoz vezet. Ez az egyszerű technika garantálja, hogy a krizantémod a virágzáskor valóságos virágzó „szőnyeget” alkosson.

Az utolsó simítás: ősz elején

Mielőtt a krizantém virágzani kezd ősszel, érdemes még egyszer megöntözni és egy kevés tápoldattal ellátni. Ez az utolsó adag tápanyag lendületet ad a virágoknak, hogy a lehető legszínesebbek és legbőségesebbek legyenek. A krizantém hálás lesz a gondoskodásért, és nemcsak a kertedet, hanem a szomszédok figyelmét is vonzani fogja!
Ezek a kis trükkök segítenek abban, hogy a krizantémod minden ősszel pompázzon, és újra meg újra megörvendeztesse a környezetedet!

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Kapcsolódó

Legfrissebb

Mihez van joga a rendőrnek? Ezekben az esetekben mondhatsz nemet, a törvény melletted áll

Erre figyelj, ha igazoltatnak! Mutatjuk mi lehet jogos és mi jogtalan a rendőri intézkedés során.

Nincs karácsony családi veszekedés nélkül? Hogyne lenne, itt a megoldás!

Sokszor olyan rokonokkal találkozunk, akikkel amúgy egy éve nem beszéltünk.

Kapható-e kártérítés iskolai baleset után? Miért felelős az intézmény?

Ezen intézmények felelőssége szigorú, hiszen a szülőknek nem igazán van ráhatásuk arra, hogy gyerekeik mit csinálnak az iskola falai között.