Hogyan válasszunk mobil klímát? A legjobb szakértői tanácsok

Beruházni egy mobil klímába nem olcsó mulatság, így jobb, ha nem a véletlenre bízzuk a döntést. Sok szempontból egyszerűbb a dolgunk, mint egy légkondival. Ahhoz azonban, hogy hosszú távon jól szolgáljon, tudni kell, hogy hogyan válasszunk mobil klímát. A témában jártas szakértő segít eligazodni, hogy mely szempontokat vegyük figyelembe a vásárlás során.

Mikor jó választás a mobil klíma?

A mobil klímák egyik nagy előnye, hogy töredékébe kerülnek a hagyományos légkondikhoz képest. Többségükhöz nem tartozik kültéri és beltéri egység, így a beszerelése sem igényli szakember segítségét. Nem utolsó sorban pedig nem kell hozzá szétbontani a lakást és a számunkra legmegfelelőbb pontra helyezhető az otthonunkban. Plusz jó pont, hogy a mobil klíma tisztításához sem kell feltétlen szakember segítsége, hiszen egyszerűbb szerkezet, mint a hagyományos légkondi.

A mobil klíma tehát mindenképpen a pénztárcakímélőbb választás, hiszen maga a készülék sem kerül annyiba, mint egy légkondi és a szakembert sem kell megfizetni. De lehetnek olyan helyzetek is, amikor nem kivitelezhető egy légkondícionáló beszerelése, így például albérletben is jó választás lehet a mobil klíma.

Hogyan válasszunk mobil klímát?

Legelterjedtebb a beltéri egycsöves mobil klíma, ami léghűtéses kondenzátorral hűti le a szobát és a hűtés közben keletkezett forró levegőt egy csövön keresztül vezeti ki a szabadba.

Az ilyen típusú készülék működés közben nagyon zajos. Emellett tudni kell, hogy a kondenzáció során keletkezett vizet egy víztartályba gyűjti, amit használattól függően akár naponta többször is üríteni kell. Ez a fajta mobil klíma a helyiség levegőjét használja a hűtéshez. Ez azzal jár, hogy nem áramlik be friss levegő a használat közben, a kivezető csövön pedig beáramlik kintről a meleg levegő.

A beltéri két vagy több csöves mobil klíma a kintről beáramló levegőt használja a szoba hűtéséhez, így megoldott a légcsere és nem áramlik be a forró levegő a használat során. Az ilyen típusú készülék 2 csővel fűti vissza a helyiség levegőjét, ennek megfelelően több áramot is fogyaszt.

Léteznek kültérre helyezhető mobil klímák is, amikor a szerkezetet az erkélyre helyezik. Így kint marad a zajforrás és a szobába is csak a friss, hideg levegő kerül. A kondenzvizet elpárologtatja a használat során, tehát nincs gondunk a tartály folyamatos ürítésére. Ez a típus azonban többe kerül, mint az egyszerű mobil klímák.

Ezt gondold át, mielőtt mobil klímát választasz

Hogyan válasszunk mobil klímát? Összességében talán a pénztárcánk és az otthonunk adta lehetőségek határozzák meg a választást.

Mi az, amit mindenképpen tarts szem előtt, ha mobil klímát vennél?

  1. A mobil klímás hűtéshez egy vastag csövet kell kivezetnie a szabadba, amit a legtöbbször csak résnyire nyitott ablakkal lehet megoldani, amin keresztül bejön a meleg levegő, illetve a zaj és a por.  
  2. A mobil klíma a kondenzvizet egy tartályban gyűjti, amit folyamatosan üríteni kell, különben leáll a klíma működése.
  3. Mobil klíma esetén a nagy zajjal dolgozó kompresszor és ventilátor is a szobában van, így fokozott zajterheléssel kell számolni a használat során.
Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

A világ legnagyobb horgászversenye a Balatonon II. rész + RECEPT

Néhány érdekes adat a résztvevők eredményeiről.

Így a legegyszerűbb a műszaki vizsga időpontfoglalása ügyfélkapun keresztül – lépésről lépésre mutatjuk

Mindjárt lejár az autó műszakija? Nehogy megbüntessenek, így foglalj online vizsga időpontot pillanatok alatt!

Késik a vonat és bérleted van? Így kérd a visszatérítést a MÁV-tól

A késési biztosítás a bérlettel és a napijeggyel utazókat is megilleti.

Tényleg tilos az esővizet a szennyvízcsatornába bekötni? Ezt mondja a jog

Tilos az esővizet a szennyvízcsatornába vezetni – és komoly bírság járhat érte. Megmutatjuk, mit mond erről a törvény, hogyan ellenőrzik, mit tehetsz helyette, és milyen megoldásokkal kerülheted el a büntetést.

Ennyi a garantált bérminimum 2025-ben

A garantált bérminimum 2025-ben: bruttó 348 800 Ft, nettó 231 952 Ft havi szinten – részletes lebontás, kinek jár, és mi jön 2026–2027-ben.

Jótállás, szavatosság, garancia: Mi a különbség?

Sokan nem tudják, mi a garancia és szavatosság különbsége, pedig ez eldönti, visszaviheted-e a hibás terméket.