Ne hagyd elszállni a villanyszámlát: 8 tipp, hogy kevesebb legyen a klíma fogyasztása

Az utóbbi hetekben olyan meleg volt, hogy akinek csak van klímája a lakásban, az bekapcsolta. Ilyenkor sokak fejében megfordul, hogy ez mennyire megdobja villanyszámlát, de mit lehet tenni… Nagyon is sokat! Spórolj a légkondival: a következő praktikákkal hatékonyan csökkenthető a klíma fogyasztása. Mutatjuk, mire figyelj.

Nagy energiaigénye lehet egy légkondinak. Márpedig a jelenlegi energiaárak mellett mindenki ott spórol az árammal, ahol tud. A klíma használata kapcsán pár egyszerű praktika figyelembevételével elkerülhető a túl magas áramszámla, csökkenthető a klíma fogyasztása. Ezeket gyűjtötte össze a Dívány korábbi cikkében.

1. Ne legyen túl alacsonyra állítva a hőmérséklet

A beállított hőmérséklet megemelése az egyik legbiztosabb mód a légkondi fogyasztásának a csökkentésére. Minél alacsonyabbra van beállítva a légkonditól elvárt hőmérséklet, annál többet fog fogyasztani, annál több energia kell a működéséhez. Arról, hogy mennyivel fogyaszt kevesebbet egy klíma feljebb állított hőmérséklettel, eltérnek a vélemények. Egyes szakértők úgy vélik, hogy 2-3 fokos különbségnél 2-3 százalékkal csökkenthető az energiaszámla összege.

2. Sötétítéssel csökken a klíma fogyasztása

Hiába van otthon légkondicionáló, ha a nap legmelegebb óráiban minden redőny fel van húzva, minden függöny el van húzva, akkor annyival jobban fel fog melegedni a ház, hogy sokkal több energiára lesz szüksége a légkondinak. Ezért fontos, hogy a nap legmelegebb óráiban behúzzuk a függönyöket, lehúzzuk a redőnyöket.

3. Nyílászárók szigetelése

Ha nem jól szigetel egy nyílászáró, az nyáron is megemelheti a rezsit. A huzatos ablakok és ajtók kiengedik a légkondi által lehűtött levegőt, a meleget meg beengedik. Ez pazarlás. Ha nem jól szigetel egy nyílászáró, annak a réseit meg kell próbálni lefedni.

4. Klíma helyett szellőztetés

Persze ez a praktika csak akkor működik, ha éjszakára lehűl az idő. Amint lenyugszik a nap, jobb esetben a levegő is lehűl, ezért az esti időszakban sokat lehet spórolni, ha a klíma járatása helyett alakot nyitunk. Ahogy a hűvös levegő belép a lakásba, felfelé tolja, és kiszorítja a melegebb levegőt.

6. Nem mindegy, hol van a termosztát

Vigyázzunk, hol van a termosztát! Ha ugyanis közvetlen napsütés éri, akkor tévesen mérheti fel a hőmérsékletet. Úgy érzékelheti, hogy sokkal melegebb van a lakásban, mint valójában. Így sokkal nagyobb teljesítményt fog elvárni a légkonditól.

8. Rendszeresen szervizeltesd a légkondit

Az alacsony hűtőközeg vagy a szennyezett, eltömődött szűrő is hozzájárulhat ahhoz, hogy a klíma nem tud teljes kapacitással működni. A berendezés szervizeltetése ezért hiába jár extra kiadással, hosszú távon visszahozhatja az árát.

Spórolással kapcsolatban van kérdésed? Keresd Ügyfélszolgálatunkat, ahol hasznos tanácsokat kapsz, kollégáink segítenek.
Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Mirelit szenzációk: jégkrém és pizza dömping a Sparban és Aldiban!

Ezekkel a mirelit akciók ajánlatokkal most könnyebb úgy feltölteni a fagyasztót, hogy a családi kassza se bánja.

Ketyeg az óra: három fontos változásra figyelmeztet a NAV

Gépjárműadó, globális minimumadó és új vámszabály.

Sokáig újszerű marad a műfogsor, ha ezzel a módszerrel tisztítod minden nap

A műfogsor tisztítása nemcsak a kellemetlen lehelet megelőzése miatt fontos, hanem azért is,...

„Még 22 hónap van hátra, de ő már az exem!” – Csapdába esett a magyar lány a közös telefonszámla miatt

Szakítottál az exeddel, de a közös telefonszámlát még 22 hónapig te fizeted? A hűségidő felmondása kész anyagi csőd is lehet.

Nyáresti sörözés a strandon: te tudod, mennyi idő alatt ürül ki az alkohol egyetlen pohár után?

Megérkezett a kánikula így rettentően fontos a hidratálás. Azonban ezt nem az alkoholra értjük. Egy kellemes nyár esti sörözés után sem éri meg hazavezetni.
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat