Tartsd életben a növényeidet a nyaralás alatt: olcsó csepegtetős öntözőrendszer házilag

Nem mindenkinél opció, hogy megkérje a szomszédot, anyóst vagy barátot, hogy ugyan ugorjon már át locsolni. Egy-két hét alatt lazán leépülhet a gyönyörű, sok-sok munkával kialakított kertünk ilyen forróságban, ha nem oldjuk meg valahogy az öntözést – mi legyen? Emberi erőforrás híján marad a barkácsolás: csepegtetős öntözőrendszer házilag is készülhet, nem bonyolult, nem drága, cserébe otthon fellelhető cuccokból szűk fél óra alatt összedobható – pont az ilyet szeretjük!

Ez egy végtelenül egyszerű, csepegtetős rendszer, amit bárki gond nélkül összerakhat. Amire szükségünk lesz:

  • Üres műanyag palackok/borosüveg
  • Kézi fúró vagy vastag tű
  • Vékony csövek vagy tömlők
  • Parafadugók (opcionális)

Csepegtetős öntözőrendszer házilag: így csináld!

Az első lépés a műanyag palackok előkészítése. Vegyünk annyit, ahány növényt szeretnénk öntözni. A palackokat alaposan tisztítsuk meg, és távolítsuk el róluk a címkéket.

Fúrjunk apró lyukakat a palack kupakjába vagy a palack aljába. Ha a palack aljára fúrunk lyukakat, akkor a vizet lefelé csepegtetjük, ha pedig a kupakba, akkor a palackot fejjel lefelé helyezzük a földbe. A lyukak mérete attól függ, milyen gyorsan szeretnénk, hogy a víz kiáramoljon.

Ha pontosabb vezérlést szeretnénk, használhatunk vékony csöveket vagy tömlőket. A csöveket illesszük bele a palack kupakjába fúrt lyukakba. Ez lehetővé teszi, hogy a vizet közvetlenül a növények gyökereihez juttassuk.

Töltsük meg a palackokat vízzel, majd helyezzük őket fejjel lefelé a növények mellé a földbe. Használhatunk üres borosüveget is, akkor a dugókat fúrjuk át, és így helyezzük a palackokba, majd fejjel lefelé a földbe. A víz lassan, folyamatosan csepeg majd a növényekhez, biztosítva a megfelelő nedvességet.

Megvan? Hurrá, mehetünk nyaralni.

Mi szól mellette?

Pl. a vízmegtakarítás. A csepegtetős rendszer pontosan a gyökerekhez juttatja a vizet, minimalizálva a párolgási veszteséget. Egyébként környezetbarát és olcsó, mert újrahasznosított anyagokból készül, telepíteni bárki tudja, nem kell kihívni az „embert”. Bónusz: bármikor bővíthető, ingyen!

És ami ellene

Nem a legtartósabb megoldás. Egy-két hétre megteszi, de ezzel – vagy egy ehhez hasonló rendszerrel – nem húzzák sokáig a növények.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

5+3 ingatlanos szakszó, aminek sokan rosszul tudják a jelentését – milliókat buknak rajta!

Az ingatlanos kifejezések világa elsőre száraz jogi maszlagnak tűnhet, de emellett valójában szó szerint milliók múlhatnak rajta, hogy pontosan érted-e őket. Most összeszedtünk 5+3 olyan ingatlanos szót, amit még sok tapasztalt lakáskereső is összekever.

Kizárt a házadból a volt párod? Jogos önhatalom: amikor a birtokvédelem azonnal jár

Sokan gondolják, hogy birtokvitában csak a hivatalos út járható. Ez nem minden helyzetre igaz:.

Munkáshitel csed, gyed és gyes alatt: a legfontosabb tudnivalók

A hitelfelvételhez biztos jövedelem szükséges. Kérdés, hogy az állami juttatások minek számítanak.

Olcsón vennél lakást? Potom áron adják az ingatlanokat ezen az oldalon 

Így történik az ingatlan árverés, mutatjuk hol lehet regisztrálni.

A forgalomból is kivonhatják az autót, ha így közlekedsz: nem csak bírságra számíthatsz

Mikor vonhatják ki a forgalomból az autót? Bizony bőven vannak olyan esetek, amikor...