Pillanatok alatt végtelen földalatti rendszereket fúrnak a kertünk alatt, megrágják a növényeket és tönkreteszik a termést. Nehéz kicselezni ezt a gyors és a kertünkben hatalmas károkat okozó rágcsálósereget, de nem lehetetlen. Ehhez gyűjtöttük össze most a leghatásosabb praktikákat. Pocok elleni védekezés házilag, leleményes módszerekkel, amelyek sokkal jobbak, mint a vegyszeres megoldások.

Leggyakrabban a mezei pocokkal és kósza pocokkal találkozhatunk a kertekben, ami egyébként a pockok természetes élőhelyének zsugorodásával hozható összefüggésbe. Eredetileg vizes, mocsaras helyeken él, főként nád és sásfélékkel táplálkozik, de kertjeinket felfedezve beéri a gyümölcsfák és egyéb kerti növények gyökereivel is.

Pocok elleni védekezés házilag sörösdobozzal

Az agroforum.hu kertésze, aki saját tapasztalatait írta meg, a zajkeltésre esküszik. Gyűjtsük össze a kiürült sörösdobozokat. Állítsunk karókat a földbe és madzag segítségével rögzítsük hozzá az üres dobozokat. Ahogy zörgeti ezeket a szél, úgy maradnak távol a pockok a folyamatosan zaj miatt.

Zsebrádió és befőttes üveg

A másik megoldás egy zsebrádió és egy nagy, 5 literes befőttesüveg. A befőttesüveget ássuk le a földbe, de az üveg nyakát annyira hagyjuk kint, hogy a kupakot majd vissza lehessen csavarozni rá. Tegyük a rádiót a befőttes üvegbe, a tapasztalatok alapján itt is a zene és a különféle zajok, amelyek távol tartják a pockokat.

Így lehet kiszorítani a pockokat

A pockok 20-30 centiméter mélyen lévő földalatti járataikban közlekednek. Ha megszüntetjük ezeket a közlekedési útvonalakat, természetes módon tudjuk kiszorítani a pockokat a kertünkből, a földekről. A pockok járatait, fészkeit mélyszántással lehet megszüntetni.

Védjük közvetlenül a fákat

Ha eleve a fákat védjük, akkor a pockoknak esélye sincs kárt tenni a növényekben. Ennek legjobb módja, ha dróthálót tekerünk a facsemeték gyökere köré.

Pocok elleni védekezés házilag biológiai módszerrel

A pockokat úgy is távol tarthatjuk a kertünkből, hogy a természetes ellenségeit csalogatjuk oda. A táplálékláncban a pockok felett állnak a ragadozó madarak, de pl. a borz vagy a róka is. A ragadozó madarak a legkönnyebben úgy vonzhatjuk oda  a kertünkbe, ha T alakú ülőfát vagy műfészket helyezünk ki.

Kémiai védekezés csak a legvégső esetben

Magyarországon jelenleg két készítmény rendelkezik engedéllyel a mezei pockok elleni kémiai védekezésre. Ezek közül a cink-foszfid hatóanyagú Arvalin LR állandó engedéllyel rendelkezik, a klórfacinon hatóanyagú  Pocok Tox (korábban Redentin 75 RB) készítményre a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szokott szükséghelyzeti engedélyt kiadni – írja az agrárszektor.hu. 

Viszont fontos tudni, hogy a méreg nemcsak a pockokra veszélyes, hanem bármelyik állatra, de például a pockokkal táplálkozó ragadozó madarakra kifejezetten.

Napi Spúrtipp

Kapcsolódó

Legfrissebb

Szuperolcsó ruhák, dísztárgyak háztartási eszközök: a Cseritiben minden is van

A Cseriti csapata olyan fenntartható világért dolgozik, ahol a tárgyak újrahasználata csökkenti a hulladék mennyiségét, és javítja a rászorulók életminőségét. De mi az a Cseriti?...

Nem tudod kivárni a várólistát? Van egy ötletünk!

Nem tudod kivárni a várólistát? Videónkból megtudhatod, milyen módszerrel kerülheted el a, hogy több hónapig kelljen várnod egy vizsgálatra. https://www.tiktok.com/@hovegeponthu/video/7377311002167119136?lang=en Nyár elején 47 ezer ember várt Magyarországon...

Előkerült a bezárt posták listája, szeptemberben jön a folytatás

Sorra zárják be a kistelepüléseken a postahivatalokat. Augusztusban nagyjából 100 postára került lakat, nem sokkal később még párra, hamarosan pedig újabbak jönnek. A Magyar...