Lyukak a kertben, elhaló gyümölcsfák? Ez a leghatékonyabb védekezés pocok ellen házilag

Pillanatok alatt végtelen földalatti rendszereket fúrnak a kertünk alatt, megrágják a növényeket és tönkreteszik a termést. Nehéz kicselezni ezt a gyors és a kertünkben hatalmas károkat okozó rágcsálósereget, de nem lehetetlen. Ehhez gyűjtöttük össze most a leghatásosabb praktikákat. Pocok elleni védekezés házilag, leleményes módszerekkel, amelyek sokkal jobbak, mint a vegyszeres megoldások.

Leggyakrabban a mezei pocokkal és kósza pocokkal találkozhatunk a kertekben, ami egyébként a pockok természetes élőhelyének zsugorodásával hozható összefüggésbe. Eredetileg vizes, mocsaras helyeken él, főként nád és sásfélékkel táplálkozik, de kertjeinket felfedezve beéri a gyümölcsfák és egyéb kerti növények gyökereivel is.

Pocok elleni védekezés házilag sörösdobozzal

Az agroforum.hu kertésze, aki saját tapasztalatait írta meg, a zajkeltésre esküszik. Gyűjtsük össze a kiürült sörösdobozokat. Állítsunk karókat a földbe és madzag segítségével rögzítsük hozzá az üres dobozokat. Ahogy zörgeti ezeket a szél, úgy maradnak távol a pockok a folyamatosan zaj miatt.

Zsebrádió és befőttes üveg

A másik megoldás egy zsebrádió és egy nagy, 5 literes befőttesüveg. A befőttesüveget ássuk le a földbe, de az üveg nyakát annyira hagyjuk kint, hogy a kupakot majd vissza lehessen csavarozni rá. Tegyük a rádiót a befőttes üvegbe, a tapasztalatok alapján itt is a zene és a különféle zajok, amelyek távol tartják a pockokat.

Így lehet kiszorítani a pockokat

A pockok 20-30 centiméter mélyen lévő földalatti járataikban közlekednek. Ha megszüntetjük ezeket a közlekedési útvonalakat, természetes módon tudjuk kiszorítani a pockokat a kertünkből, a földekről. A pockok járatait, fészkeit mélyszántással lehet megszüntetni.

Védjük közvetlenül a fákat

Ha eleve a fákat védjük, akkor a pockoknak esélye sincs kárt tenni a növényekben. Ennek legjobb módja, ha dróthálót tekerünk a facsemeték gyökere köré.

Pocok elleni védekezés házilag biológiai módszerrel

A pockokat úgy is távol tarthatjuk a kertünkből, hogy a természetes ellenségeit csalogatjuk oda. A táplálékláncban a pockok felett állnak a ragadozó madarak, de pl. a borz vagy a róka is. A ragadozó madarak a legkönnyebben úgy vonzhatjuk oda  a kertünkbe, ha T alakú ülőfát vagy műfészket helyezünk ki.

Kémiai védekezés csak a legvégső esetben

Magyarországon jelenleg két készítmény rendelkezik engedéllyel a mezei pockok elleni kémiai védekezésre. Ezek közül a cink-foszfid hatóanyagú Arvalin LR állandó engedéllyel rendelkezik, a klórfacinon hatóanyagú  Pocok Tox (korábban Redentin 75 RB) készítményre a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szokott szükséghelyzeti engedélyt kiadni – írja az agrárszektor.hu. 

Viszont fontos tudni, hogy a méreg nemcsak a pockokra veszélyes, hanem bármelyik állatra, de például a pockokkal táplálkozó ragadozó madarakra kifejezetten.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Merevfalú medencét vennél? Kidobott pénz az ablakon, ha erre a 4 szempontra nem figyelsz

A merevfalú medence valószínűleg jobban megéri, mint a felfújható, de nem mindegy mire adjuk ki a sok pénzt. Így válassz!

Nem káros, de minden gazt gyökerestül kinyír: az AdBlue, mint gyomirtó

Amikor az ember már mindent kipróbált a gyomok ellen.

3 szabály, hogy soha ne verjenek át

Segítünk abban, hogyan ne verjenek át. A legfontosabb: ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, akkor az nem igaz!

Meddig érvényes a BKK-jegy? A pénztárban vásárolttól az alkalmazásig, ezek a szabályok

Találtál egy jegyet, amit még ki tudja, mikor vettél? Mondjuk, mit csinálj!

Töredékáron fürdőzhetsz ezzel a kártyával: ezek a szuper helyek

Töredékáron mehetsz a Széchenyi-, Gellért- és Rudas fürdőkbe. Már online is igényelhető.

Honnan tudod, hogy a turbó eszi az olajat? 5 tipikus jel, amit ne hagyj figyelmen kívül

Ha ezeket a jeleket produkálja a turbós autód, akkor tuti, hogy a turbófeltöltő kezdi "ledobni az ékszíjat".