Ha azt vesszük észre, hogy felmosás után nem teljesen tiszta a padló, csíkokat hagyunk, maszatolunk, meglehet, hogy rosszul kevertük ki a felmosóvizet. Cikkünkben leírjuk a csíkmentes felmosás titkát és plusz tippeket is adunk a padló, parketta és csempe ápolásához.

Csíkmentes felmosás

Egyáltalán mitől lesz csíkos a felmosás? Általában akkor történik ez meg, ha habos a víz. Vagy túl gyorsan mosunk fel, vagy a tisztítószerből használtunk túl sokat. A bolti felmosószerek dobozán legtöbbször fel van tüntetve a jó keverési arány. Általános szabáéy, hogy egy egész vödör vízhez legfeljebb egy kupaknyit szert adunk. Megtehetjük azt is, hogy fél kupaknyit öntünk hozzá, és emellett ecetet is teszünk bele. Sőt, aki spórolni akar, használjon csak ecetet és illóolajat felmosáskor. Ezek a természetes anyagok nem károsak a környezetre és az emberi szervezetre, állatokra sincsenek rossz hatással.

Ecetes-illóolajos felmosóvíz:

  • meleg víz
  • 20 csepp illóolaj
  • 1 pohár ecet
  • 1 tk. mosogatószer

Ehhez meg kell tölteni meleg vízzel a felmosóvödröt, majd hozzá kell adni az ecetet és illóolajat (a teafaolaj például antibakteriális, gombaölő és penész ellen is jó). Ha valami ragacsosat, vagy makacsabb szennyeződést kell feltakarítani, akkor egy kis mosogatószert (1 teáskanálnyi) is tegyünk bele.

Tippek, hogy igazán tiszta legyen a padló

  1. Akkor lesz igazán alapos és csíkmentes a padló, a takarításhoz 2 vödröt használunk. Az egyikbe kerül a mosószeres víz, a másikba pedig a sima, tiszta öblítővíz. Ez azért nagyon hatékony, mert nem a használt, egyre koszosabb vízzel próbáljuk tisztává varázsolni a lakásunkat. A felmosórongyot először leöblítjük, és utána mártjuk a tisztítószeres vízbe – igen, macerásabb, cserébe viszont tényleg makulátlan lesz a padló.
  2. A spagetti mopnál sokkal higiénikusabb a lapos mop. Nem fognak belőle darabok kijönni, egyszerűbb tisztán tartani. Spórolunk is vele, hiszen ki lehet mosni, ezért sokkal tovább tudjuk használni.
  3. A faburkolatot, parkettát nem szabad eláztatni, csak kevés vizet használjunk. Havi 1-2 alkalommal pedig kezeljük padlóápolóval.
  4. A csempét legalább heti egyszer mossuk fel ecetes vízzel, hogy ne alakuljon ki rajta vízkő.

Csíkos lett a padló? És?

Teljesen rendben van, ha tisztán akarjuk tartani a lakásunkat, de ne csináljunk nagy ügyet abból, ha néha nem lesz 100%-osan tökéletes a takarítás. Ér annyit a dolog, hogy az értékes időből még egy fél órát szánjunk a felmosásra? Tölthetnénk azt a gyerekkel, kikapcsolódhatnánk, vagy letudhatnánk egy másik teendőt a sokból – igazából bármi jobb, még ugyanazt a munkát duplán elvégezni.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Kapcsolódó

Legfrissebb

Mit vegyek neki, valami bort? Na, azt ne! Böcskei Balázs írása

„ha nem kell neki, majd legfeljebb tovább ajándékozza”

Hóvége kvíz – Hány ember ellen folyik végrehajtás?

Az embernek sírhatnékja támad, ha meglátja, hány ember ellen folyik végrehajtás ma Magyarországon. Te tudnád a választ?

Felére csökkentheted a fűtési költséget, ha ezt csinálod: mutatjuk, mi jön ki 10.000 és 100.000 forintból

A fűtésszámla csökkentése érdekében nem mindig szükséges drága felújításokat végezni. Rendszeres karbantartással, egyszerű szigetelési megoldásokkal és zónás fűtés alkalmazásával jelentős energiát takaríthatunk meg. Ezen kívül,...