Kipróbálnád az otthoni gyantázást, de nem tudod, melyik a leghatékonyabb? A „melyik a legjobb gyanta otthonra” típusú kérdéseket nem igazán lehet megválaszolni, mert nem mindenkinek válik be ugyanaz. Azért segítünk! Megnézzük a választékot, és sorra vesszük, hogy mit mire érdemes használni.
Szalon vagy otthon?
Tegyük fel, hogy még nem gyantáztattál. Kellemetlen, valaki szerint kifejezetten fájdalmas – az biztos, hogy a reklámokban a modellek mosolya nem őszinte. Mielőtt bevásárolnál mindenfélét az otthoni gyantázáshoz, előbb teszteld le, mennyire bírod. Bár a szépészeti szolgáltatások – mint minden más – iszonyatosan megdrágultak, az első alkalommal erősen ajánlott kozmetikushoz menni. Igazából még spórolhatsz is, mert ha kiderül, hogy nem neked találták ki ezt a szőrtelenítési technikát, legalább nem vettél felesleges dolgokat.
Mit kapsz egy szalonban? Először előkészítik a bőrt, majd a gyantával elvégzik a szőrtelenítést, végül jön az utókezelés. Az árak nagyjából 2000-3000 forintról indulnak egy sima áll-, arc- vagy bajusz kezelés esetén. Az intim területek gyantázása már drágább, 9000 forint körüliek az árak. Egy teljes láb is nagyjából ennyi szokott lenni.
Ha már kipróbáltad a gyantázást, és egészen jól viselted, el lehet gondolkodni az otthoni szőrtelenítésen. Rengeteget spórolhatsz, mert a legtöbb hozzávalót megtalálod a konyhádban. Egyedül a kemény gyanta az, amihez méhviasz is kell, de ezt sem lehetetlen beszerezni.
Legjobb gyanta otthonra
A legeslegfontosabb dolog:gyantázás előtt a bőrt elő kell készíteni. Először letisztítod, azután behintőporozod. Ez azért fontos, hogy a gyanta minél kevésbé tapadjon a bőrhöz. Vedd figyelembe saját bőröd állapotát! Ha érzékeny bőrű vagy, óvatosabbnak kell lenned. Lehetőleg használj lágy, vékonyan felkenhető gyantát. Ezek általában a puha szőröket könnyedén leszedik, de ha erősebb szőrzetről van szó, nem olyan hatásosak.
Meleg gyanta használata otthon: a nagyobb, laposabb felületekre, mint pl. a has, a láb és a kar a legjobb a patronos gyanta.
Hideg gyanta használata: ezt csak két kezünk között kell felmelegíteni. Inkább a gyengébb szőrre használjuk, bajuszra és szemöldökre.
Intim gyantázás otthon, érzékeny területek: hónaljra, szemöldökre, intim területekre inkább a krémgyanta az ajánlott. Ha valaki egyszer beszerzi a melegítő eszközöket, utána már csak a gyantát kell megvásárolnia.
Legjobb gyanta otthonra, természetes alapanyagokból: már korábban írtunk az otthon elkészíthető gyantákról. A cukorgyanta nem okoz irritációt, olcsó, gyorsan elkészül, természetes és könnyű használni. Csak cukorra, citromlére, vízre és mézre van szükség hozzá. A kemény gyanta érzékenyebb területeken nagyon jól tud működni, a lágy gyanta a test nagyobb felületeire ajánlott. A gyümölcs-, csoki-, vagy mézgyanta bárhová jó. Pluszpont, hogy természetesen gyulladáscsökkentő és tápláló a bőr számára.
Mire kell még odafigyelni? A profik tanácsai:
- A gyanta hőmérsékletével nagyon kell vigyázni! Ha túlforrósítjuk, megégethetjük a felső bőrréteget.
- A szőrzetnek legalább 4-5 mm hosszúnak kell lennie ahhoz, hogy a gyanta megfogja.
- Fontos, hogy a szőr növekedési irányával megegyezően kell a gyantát felkenni, és ellentétesen kell lehúzni.
- Nem szabad közvetlen utána dezodort használni, mert irritálja a bőrt.
- Ne felejtsük el utókezelni a bőrt gyulladáscsökkentő és fényvédő termékekkel.