Mosogató lefolyó tisztítása házilag: neked is menni fog, tízezreket spórolhatsz a szakin

Itt az idő kitakarítani a lefolyót? Nem olyan bonyolult feladat és nem is igényel sok eszközt a mosogató lefolyó tisztítása, házilag is, azaz mi magunk is megoldhatjuk, vízszerelő nélkül. Spórold meg a kiszállási díjat és az ilyen-olyan járulékos költségeket, segítünk – olvass tovább!

Mire lesz szükségünk?

Minden ami kell, megtalálható otthon. Kelleni fog:

  • egy kis mosogatószer
  • egy fogkefe vagy takarító kefe
  • egy vödör
  • csavarhúzó
  • rongy
  • szilikonzsír (500-600 forint)

Ha védeni szeretnénk kezeinket, vegyünk fel gumikesztyűt. Amint összeszedtük a szükséges eszközöket, neki is állhatunk a takarításnak.

Mosogató lefolyó tisztítása házilag

Érdemes felülről elkezdeni a takarítást, hogy minél kevesebb kosz menjen át a csöveken. Az első lépés, hogy a csavarhúzóval kilazítjuk a lefolyó felső rácsát. Középen van egy rögzítő csavar. Ha ezt kiszedjük, könnyen ki tudjuk takarítani a szűrő másik odalát és a lefolyót is. Egy pici mosogatószer és fogkefe segítségével könnyedén le fog jönni a szennyeződés.

A második lépés, hogy a csövek közül (már lent a mosogatótálca alatti részen) megkeressük a középső szifont, aminek az a funkciója, hogy elzárja a csatornaszagot. Tegyünk alá vödröt, és lazítsuk le a műanyag szelepeket, hagyjuk, hogy kifolyjon a víz, majd szedjük le az egészet. Ennek belsejében szokott lenni lerakódás, amit ki kell sikálni. A többi részt is szedjük le és alaposan mossuk át. A csatorna felé vezető csőből is szedjünk ki minden koszt, amit csak tudunk, majd tömjük be ronggyal, amíg a többi részt takarítjuk. Erre azért van szükség, hogy ne jöjjön fel a csatornaszag. A mosásnál keletkezett koszos vizet öntsük a WC-be és húzzuk le.

Mielőtt visszaszereljük a szelepeket és a csöveket, jön egy harmadik lépés: a szelepek érintkezési pontjainál kenjük be a csöveket szilikonzsírral! Nem kell sok, csak egy vékony réteg. Ez azért fontos, mert víztaszító réteget képez és a szilikon is tovább fogja bírni.

Összeszerelés után ellenőrizzük, hogy szivárog-e a cső valamelyik szelepnél. 15 perc elteltével is végezzünk egy ellenőrzést. Ezt az egész takarítási folyamatot évente érdemes megismételni. Ha nem szeretnénk szerelni, használhatjuk az alábbi házi duguláselhárító szereket is:

  • 1 liter kólát öntsünk a lefolyóba (a benne lévő foszfor fejti ki hatását), vagy
  • 3 evőkanál trisót szórjunk a lefolyóba, majd 1 bögre forró vizet, vagy
  • 3 deci ecetet öntsünk a lefolyóba, majd 1 bögre forró vizet.
Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Minden dolgozónak alanyi jogon jár, ha hőségriadót rendelnek el: kötelező biztosítani a munkáltatóknak

Nem véletlen, hogy a munkavédelmi szabályok hőségriadó esetén pontosan meghatározzák, mit kell biztosítania a munkáltatónak.

Meddig érvényes az E recept a felhőben? Mutatjuk a részleteket

Ha az orvos felír nekünk valamit, de nem azonnal váltjuk ki, nem árt tudni, meddig hagyhatjuk a felhőben a receptet.

A legjobb heti akciók között a friss málna és rengeteg fagyi

Ma még elérhetőek a hét legjobb akciói, mutatjuk is miből érdemes csemegézni.

Nyakra-főre vásárolják a hőszigetelő festéket: csodafegyver kánikula idején vagy szimpla átverés?

Mennyire működik a valóságban a hőszigetelő festék? Összegyűjtöttük, amit tudni lehet.

80%-os fürdőbelépő diákoknak Budapesten – mutatjuk, hogyan kaphatod meg!

Jó hírünk van a fiataloknak! Mostantól kedvezményes fürdőbelépő járhat nekik Budapesten. Ha van...