Mikor kell kitenni a leandert a kertbe? Csodás virágokat hoz nyáron, ha erre az 5 dologra figyelsz

Mikor kell kitenni a leandert? Nem olyan egyszerű ezt eldönteni, ugyanis a leander egy szubtrópusi növény, tehát nem bírja a fagyos éjszakákat, amik tavasz elején még gyakran előfordulnak. Nézzük meg, hogyan kell gondozni a leandert!

Hogyan és mikor kell kitenni a leandert?

Amikor a nappali hőmérséklet már huzamosabb ideje legalább a 15 fokot eléri, éjjelente pedig nem csökken mínusz 5 fok alá, akkor lehet kitenni a leandert. Általában inkább március vége, április eleje a megfelelő idő erre.

Fokozatosan kell hozzászoktatni a növényt a napsütéshez és a környezetváltozáshoz. Eleinte tegyük inkább félárnyékos helyre. Minél később, tehát minél melegebb időben tesszük ki, annál jobban kell ügyelnünk, nehogy megégesse a leveleit a napsütés. Ha nem tudjuk félárnyékba tenni, a déli órákra takarjuk le a leandert.

Ahogy beköszönt a nyár, már más helyre lesz szüksége. Jobban kedveli a napsütést, ezért helyezzük olyan helyre, ahol minél több ideig van napon.

Hogyan kell gondozni a leandert tavasszal és nyáron?

  • Tavasszal a legfontosabb feladatunk a leander földjét felfrissíteni. Gondoskodjunk a tápanyag utánpótlásról és az átültetésről, ha kinőtte a jelenlegi cserepét. Ha nincs is szükség átültetésre, pótoljuk a hiányzó földet.
  • A tápoldat adagolását folytatni kell egészen őszig, heti rendszerességgel. Ez is elősegíti a téli készülődést.
  • Nyáron amire leginkább szüksége van a leandernek, az az öntözés. Bőségesen lássuk el vízzel, szárazabb napokon akár kétszer is adjunk neki.

Hogyan védjük a leandert a betegségek és kártevők ellen?

Előfordulhat, hogy az ősszel még egészséges leander a tél folyamán pajzstetvekkel fertőződik meg. Mivel a pajzstetvek csak kis egyedszámban fordulnak elő, elég ha szappanos vízzel lemossuk őket. Ha mégis nagy mértékben elterjedtek, már szükség lesz egy rovarölő szerre.

Nyáron egy másik kártevőre kell számítani, ugyanis a szárazabb időszak az atkák elszaporodásának kedvez. Vizsgáljuk át a leandert júniusban többször is, mert már akkor elkezdődhet az atkák felszaporodása. Egy hónap eltelte után már képesek súlyosabb kárt tenni a növényben. Ha párásítjuk a levegőt, nedvesítjük a lombozatot, azzal csökkenthetjük az atkák szaporodását.

Amire még oda kell figyelni, az a levéltetű, ami ugyancsak a leander lombozatán jelenhet meg. Viszonylag könnyű elpusztítani. Ha csak néhány jelent meg a leander levelein, elég egy nedves ronggyal letörölni őket. Ha tömegesen jelentek meg, használjunk rovarölő szert.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Minden dolgozónak alanyi jogon jár, ha hőségriadót rendelnek el: kötelező biztosítani a munkáltatóknak

Nem véletlen, hogy a munkavédelmi szabályok hőségriadó esetén pontosan meghatározzák, mit kell biztosítania a munkáltatónak.

Meddig érvényes az E recept a felhőben? Mutatjuk a részleteket

Ha az orvos felír nekünk valamit, de nem azonnal váltjuk ki, nem árt tudni, meddig hagyhatjuk a felhőben a receptet.

A legjobb heti akciók között a friss málna és rengeteg fagyi

Ma még elérhetőek a hét legjobb akciói, mutatjuk is miből érdemes csemegézni.

Nyakra-főre vásárolják a hőszigetelő festéket: csodafegyver kánikula idején vagy szimpla átverés?

Mennyire működik a valóságban a hőszigetelő festék? Összegyűjtöttük, amit tudni lehet.

80%-os fürdőbelépő diákoknak Budapesten – mutatjuk, hogyan kaphatod meg!

Jó hírünk van a fiataloknak! Mostantól kedvezményes fürdőbelépő járhat nekik Budapesten. Ha van...