Feltöri a lábad az új magassarkú? 7 praktika a fájdalmas vízhólyagok ellen

Jönnek a céges partik, karácsonyi bulik és persze a szilveszter. Ha a közös ünneplés egy kicsivel elegánsabb megjelentést követel, akkor nincs mit tenni, egy estére a téli bakancsot finomabb lábbelire kell cserélnünk. Például magassarkúra. Nem a legkényelmesebb viselet, benne van a pakliban, hogy egy-két vízhólyaggal, de legalábbis sajgó lábbal távozunk. A jó hír, hogy ennek nem feltétlenül kell így lennie, létezik pár trükk, amivel kényelmesebbé tehetjük még a leggyilkosabb tűsarkút is. Mit tegyek, ha a magassarkú feltöri a lábam? Nyugalom, segítünk!

A karácsony előtti készülődés elég stresszes és rohangálós, ráadásul a miatt most extrán csúszós minden. Nyilván nem a legszebbik alkalmi cipőnkben intézzük az ajándékok beszerzését és a bevásárlást, viszont ha ünneplésre kerül a sor, akkor mindenki igyekszik egy kicsit kicsípni magát. A magassarkú örök darab, viszont nem túl kényelmes, és legyen az a sarok akármennyire is picike, még így is képes feltörni a lábat. Nem kell sebtapaszba pólyálni az egész lábfejet, tudunk jobb megoldást!

Segítség, a magassarkú feltöri a lábam!

Nem fogja, ha beveted a következő trükköket:

Talpbetét, párnás zoknik

Ha még belefér egy drogérialátogatás vagy netes rendelés, akkor érdemes beszerezni egy zselés talpbetétet magassarkú cipőkhöz. Jó alátámasztást biztosít és megakadályozza, hogy a lábunk csúszkáljon. A másik megoldás a szilikon lábujjelválasztó párna. Kapható textilből készül változata is, de mindkét termék ugyanazt tudja: elkerülhetjük, hogy lábujjak összeszorítsák egymást, segítenek a talp első részére nehezedő nyomás szétoszlásában, ezáltal a kellemetlen nyomó érzés is megszűnik. Talpbetétből is rengetegféle létezik, ki-ki megtalálhatja a pénztárcájának megfelelőt. (Néhány ezer forintos tételről beszélünk, hosszú távon nagyon megéri az árát.)

Tedd a fagyasztóba!

Ezt a trükköt a vadonatúj bakancsomnál vetettem be először. Napokig törte a lábam, és bár mindig egy kicsivel enyhült a nyomás, azért ebben talpalni korántsem volt kellemes. Keresgéltem kicsit, akkor jött szembe ez a módszer, ami magassarkúnál – legyen az platform vagy szandál – is beválik. A módszer roppant egyszerű: zacskózzuk be a cipőket, majd 1 órára tegyük be a fagyasztóba. Vegyük fel még hidegen, a lábbeli valamennyit nyúlni fog, és ahogy melegszik, úgy idomul a lábunkhoz.

Egyéjszakás fagyasztás

Hasonló az előzőhöz, de itt egy egész éjszakára hagyjuk a magassarkút a mélyhűtőben. Töltsünk meg egy-egy zacskót vízzel, zárjuk le, majd tegyük bele a cipő orrába. A víz térfogata fagyáskor nő, ahogy jegesedik, úgy tágítja a cipőt.

Stiftes dezodor

Ha megvolt a fagyasztás, akkor már csak a lábunkat kell előkészíteni. Az egyik praktika, hogy a lábujjakat bekenjük stiftes dezodorral, így nem fog izzadni és a harisnya sem dörzsöli ki. A másik:

Hintőpor

Szórjunk egy keveset a cipőbe, oszlassuk el, majd dörzsöljük be vele a lábfejünket is. Csupán csak egy leheletnyi réteg maradjon rajta, nem szükséges „bevakolni”. A hintőpor meggátolja, hogy láb ide-oda csúszkáljon és felszívja az izzadságot. Ha fekete harisnyát tervezünk viselni, akkor inkább hagyjuk ki a lábfejet. Helyette:

Sebtapasz, öntapadós kötszer

A sebtapasz is működik, de tekercsesre lesz szükség, olyasmire, mint a Leukoplast. Ezzel kell a nagylábujj melletti és a középső lábujjat körbetekerni – nagyjából a szilikon lábujjelválasztó házilagos kivitelben. Ezzel a módszerrel csökkenthető az idegekre gyakorolt nyomás, illetve megelőzhető a fájdalom kialakulása. Ami a ragtapasznál jobban beválik, legalábbis nekem, az az öntapadós kötszer. Egyszerűbb felragasztani, sokkal kényelmesebb viselni, és pikkpakk le lehet szedni. Egy guriga 400-1000 forint, a legolcsóbb teljesen megteszi.

Kétoldalú ragasztó

Előfordul, hogy a vízhólyag nem azért alakul ki, mert túl szoros a magassarkú, hanem éppen ellenkezőleg, egy picivel bővebb, emiatt jár ki belőle a lábunk. Ezt a legegyszerűbben úgy oldhatjuk meg, ha egy darab kétoldalú ragasztót helyezünk a sarkunk alá. Így sokkal stabilabb lesz, nem kell folyton igazgatni és remélhetőleg megússzuk a fájdalmas vízhólyagokat is.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Merevfalú medencét vennél? Kidobott pénz az ablakon, ha erre a 4 szempontra nem figyelsz

A merevfalú medence valószínűleg jobban megéri, mint a felfújható, de nem mindegy mire adjuk ki a sok pénzt. Így válassz!

Nem káros, de minden gazt gyökerestül kinyír: az AdBlue, mint gyomirtó

Amikor az ember már mindent kipróbált a gyomok ellen.

3 szabály, hogy soha ne verjenek át

Segítünk abban, hogyan ne verjenek át. A legfontosabb: ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, akkor az nem igaz!

Meddig érvényes a BKK-jegy? A pénztárban vásárolttól az alkalmazásig, ezek a szabályok

Találtál egy jegyet, amit még ki tudja, mikor vettél? Mondjuk, mit csinálj!

Töredékáron fürdőzhetsz ezzel a kártyával: ezek a szuper helyek

Töredékáron mehetsz a Széchenyi-, Gellért- és Rudas fürdőkbe. Már online is igényelhető.

Honnan tudod, hogy a turbó eszi az olajat? 5 tipikus jel, amit ne hagyj figyelmen kívül

Ha ezeket a jeleket produkálja a turbós autód, akkor tuti, hogy a turbófeltöltő kezdi "ledobni az ékszíjat".