Így szállíts kutyát a kocsiban, hogy ne büntessen meg a rendőr

Tudtad, hogy a kutyaszállításnak a kocsiban vannak szabályai? Nem csak azért fontos ezekre figyelni, mert a kutya biztonságát szolgálják, hanem azért is, mert szabályt is szeghetünk, ha nem tartjuk be a szabályokat. Tudtad például, hogy a kutya az autóban a Kresz szerint rakománynak minősül?

Kresz nem szabályozza külön az állat autóban való szállítását

Sokan nem tudják, hogy a kutyusok a Kresz szerint rakománynak minősülnek az autóban való szállításkor. Sőt, ezen még az sem változtat, hogy egy aprócska kis ölebet szállítasz a kocsiban, vagy éppen egy hatalmas bernáthegyit. A Kreszben a rakományokra vonatkozó része így szól:

„„A rakományt a járművön – annak belsejében, illetőleg rakfelületén – úgy kel elhelyezni, hogy a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse. Gondoskodni kell különösen arról, hogy a rakomány úgy legyen rögzítve, hogy el ne csússzék, le ne essék, ki ne ömöljék…”

Nem elég csak beültetni a hátsó ülésre, vagy magunk mellé a kutyát

A kutyákat úgy kell rögzíteni az autóban, hogy utazás során se az állatok, se a többi utas ne sérüljön meg egy esetleges fékezésnél, balesetnél. Erre szolgálnak a speciális biztonsági övek, szállítókosarak vagy dobozok – hívta fel korábbi videójában a figyelmet a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság és a Veszprémi Rendőrkapitányság legújabb baleset-megelőzési videójában.

Ha például a hátsó ülésre szeretnénk tenni kedvencünket, akkor vegyünk neki külön biztonsági övet, amit a hámjához lehet csatolni. Ezt az övet csak hámhoz ajánlott használni, és arra is figyelni kell, hogy megfelelő méretűre legyen állítva. A Rendőrség azt ajánlja, ne tegyük előre a kutyát, mert zavarhat a vezetésben. A csomagtartóba lehet venni boxokat, szállítóládákat, ketreceket, amikben szabadabban utazhatnak a kutyák a biztonsági övnél. Kisebb kutya esetében a szállítóládát a hátsó ölésre is rögzíthetjük a biztonsági övvel.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Merevfalú medencét vennél? Kidobott pénz az ablakon, ha erre a 4 szempontra nem figyelsz

A merevfalú medence valószínűleg jobban megéri, mint a felfújható, de nem mindegy mire adjuk ki a sok pénzt. Így válassz!

Nem káros, de minden gazt gyökerestül kinyír: az AdBlue, mint gyomirtó

Amikor az ember már mindent kipróbált a gyomok ellen.

3 szabály, hogy soha ne verjenek át

Segítünk abban, hogyan ne verjenek át. A legfontosabb: ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, akkor az nem igaz!

Meddig érvényes a BKK-jegy? A pénztárban vásárolttól az alkalmazásig, ezek a szabályok

Találtál egy jegyet, amit még ki tudja, mikor vettél? Mondjuk, mit csinálj!

Töredékáron fürdőzhetsz ezzel a kártyával: ezek a szuper helyek

Töredékáron mehetsz a Széchenyi-, Gellért- és Rudas fürdőkbe. Már online is igényelhető.

Honnan tudod, hogy a turbó eszi az olajat? 5 tipikus jel, amit ne hagyj figyelmen kívül

Ha ezeket a jeleket produkálja a turbós autód, akkor tuti, hogy a turbófeltöltő kezdi "ledobni az ékszíjat".