Mutatjuk, hogy kell leszedni a cimkét az üvegekről (könnyen)

Imádjuk azokat a megoldásokat, amikkel spórolni lehet és emellett valami jó sül ki a dologból. Ilyen például az a tudás, hogy hogy kell leszedni a cimkét az üvegekről. Az üvegek nagyon jól használhatók ezután bármire, amire egyébként üveget vennél. És semmibe sem kerül.

Ezt olvastad már: Ne dobd ki a befőttesüveget! 10 dolog, amire használhatod!

Ha megtanultad, hogy kell leszedni a cimkét az üvegekről úgy, hogy semmilyen nyom ne maradjon, lesz egy csomó tárolód, amiben a fűszereidet tarthatod, amiben elteheted a maradékot vagy tárolhatod a lisztet, cukrot vagy más hozzávalókat. Arról nem szólva, hogy egy szép üvegből szuper személyes ajándékokat készíthetsz vagy kézműveskedhetsz vele a gyerekeddel.

Az alábbiakban leírjuk a legegyszerűbb módszert, hogy kell leszedni a cimkét az üvegekről, hiszen egyszerűen mosogatással vagy mosogatógépbe rakva nem feltétlenül jön le, például a bébiételes kisüvegeken a ragasztónyomok hajlamosak nagyon ragaszkodók lenni.

De hogy kell leszedni a cimkét az üvegekről?

Először is gyűjts össze néhány üveget, amiket meg akarsz tartani. A módszer akkor gazdaságos, ha egyszerre annyi üveggel dolgozol, amennyi a legnagyobb otthon található lábosban kényelmesen elfér. Állítsd az üvegeket fedő nélkül a fazékba, engedj rájuk annyi vizet, hogy a legalacsonyabbnak se érje el a száját, de a cimkék teljesen a vízszint alatt legyenek. Tegyél a vízbe egy kávéskanálnyi mosogatószert, eloszlatva. Eztán kapcsold alá a tűzhelyet és forrald fel. Addig kell főzni, míg a címkék maguktól le nem úsznak, vagy csipesszel könnyen eltávolíthatók. A ragasztójuk mindig hőérzékeny, ha eléggé megmelegszik, elenged. Ha a procedúra végén még maradtak volna ragasztónyomok, egy mosogatószivacsra szórj sütőport, és azzal dörzsöld le a maradékot.

Használd az üvegeket ezután tetszés szerint. Ilyen egyszerű, így kell leszedni a cimkét az üvegekről. Működik befőttesüvegekkel, palackokkal vagy bármi hasonlóval.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Szép és jó, hogy online elintézheted pár kattintással a jogosítványod meghosszabbítását, csak van egy kis bökkenő

Az online jogosítvány hosszabbítás gyors és olcsó, de van egy buktató: a régi jogosítványt még mindig személyesen kell leadni. Mutatjuk a részleteket és a pontos menetét!

TB-tartozás rendezése lépésről lépésre – így kérhetsz részletfizetést

Mi történik, ha valaki nem tudja fizetni a tb-t és a fennálló tartozás kifizetése is nehézséget okoz?

Mennyi lesz a nyugdíj a Nők 40 után? Ezt jelenti a valorizációs szorzók emelkedése

A valorizációs szorzók idén 13,3%-kal emelkedtek, ami érezhetően növeli a nyugdíj összegét.

Ennek a bankszámlának nincs költsége: ezért éri meg nagyon Revolutot nyitni a 18 év alatti gyerekednek

Revolut 18 év alatt: így nyithatsz számlát akár ingyen, ezeket kell tudni róla.

Kötelező kiadnia a főnöködnek: ennyi szünet jár munkaidőben a dolgozónak

Biztos érezted már, hogy egy húzós munkanap közepén jól jönne egy kis levegő. Azt viszont nem mindenki tudja pontosan, hogy mennyi munkaközi szünet jár, és mikor. Pedig nem szívességről van szó, a pihenőidő jogszabályban rögzített kötelezettség.

Nem attól magas a villanyszámla, hogy sokat fogyasztasz: így jön ki a pontos végösszeg

Veled is előfordult már, hogy magas összegű villanyszámla érkezett? Nem feltétlenül az van, hogy túl sok áramot használtál, hanem inkább arról van szó, hogy miből áll össze pontosan az, amit fizetni kell.