Fürdőszobai rend 5 lépésben: így csináld!

Rendszeres takarítás ide, napi pakolás oda, a fürdőszoba az a hely, ami a lakás minden más pontjánál hamarabb lesz rumlis. Nem vicc, még a konyhánál is. A rendetlenséget könnyű megszokni, hiszen a kencék, hajápoló termékek összevisszasága nem bántja a szemet – vagy legalábbis nem úgy, mint egy halom mosatlan edény. Mit tegyünk, hogy elkerüljük a káoszt? Fürdőszobai rend lépésről lépésre.

Egy tipp a nagy fürdőszobai rendszerezés előttre: nézzük meg úgy a helyiséget, mintha életünkben először látnánk. Mi tűnik fel? A kevés hely, a túl sok vicikvacak, esetleg a felhalmozott, évekre elegendő takarítószer? Érdemes először a legzavaróbb dolgot megszüntetni, aztán jöhet a többi.

Fürdőszobai rend lépésről lépésre

Előbb válogass, aztán vásárolj!

Ha úgy találjuk, hogy egy gombostűnyi hely sincs a kisszekrényben vagy a polcokon, akkor éppen itt az ideje egy alapos szelektálásnak. Sokan gondolják azt, hogy nincs elegendő tárolóhelyük, pedig valójában a tárolandó holmikkal van a baj. A kiürült tisztítószeres flakonok, az el nem használt krémek, bekrepált hajformázók, évekkel ezelőtt kiváltott gyógyszerek egyenként talán nem foglalnak olyan sok helyet, de lássuk be, ezekre semmi szükségünk. Ki velük (persze csak az előírásoknak megfelelően)!

Tipp: Ne költsünk feleslegesen! Extra tárolók, nagyobb szekrény beszerzése előtt ejtsük meg a szelektálást, mert lehet, hogy nem a tárolóhely kevés, hanem a cucc sok.

Kevesebb dekor, boldogabb fürdőszoba

Kétszer is gondoljuk át, hogy milyen csecsebecsét teszünk hová – vagy teszünk-e egyáltalán. A dekoratív, illatos szappanok, flancos üvegbe töltött fürdősók özöne csak az üzletben mutat jól, a hétköznapokban inkább csak akadályoz. A fürdőszoba valójában egy funkcionális tér, ahová nem igazán kellenek disztárgyak. Ha mégis szeretnénk feldobni, akkor válasszunk inkább valamilyen növényt. A menta könnyen beszerezhető, gondozása egyszerű, nem mellesleg kiváló illatosító.

Tipp: Csak hasznos tárgyakat helyezzünk el a fürdőszobában, az általános porfogókat tartsuk küszöbön kívül. Így a takarítás is gyorsabb lesz.

Hagyd lógva!

Magától értetődő dolog, hogy nedves törölközőt nem hajtunk össze, mert ha így szárad meg, akkor penészes, dohos szaga lesz. A legegyszerűbb és legkevesebb helyet foglaló megoldás, ha a használt törölközőket, köntösöket egy egyszerű fali kampóra akasztjuk. A tiszta textileknek próbáljunk fürdőszobán kívül helyet találni, itt csak azt tartsuk, ami éppen használatban van.

Tipp: A kis fürdőszobák nagy problémája általában a szellőzés. Ha tehetjük, akkor ne itt szárítsuk a ruháinkat, hanem egy ablakos helyiségben vagy az erkélyen.

Ha egy éve nem használtad, akkor nincs rá szükséged

Az egyik legbiztosabb módja annak, hogy rendetlenséget csináljunk, ha megtartunk bizonyos fel nem használt dolgokat. Még jó lesz valamire, gondoljuk, azután évekig tartogatjuk, rakosgatjuk. Hogyan válhatunk meg ezektől? Elhatározás kérdése, de az egy éves szabály segíthet a döntésben.

Tipp: Csak azért semmit se tároljuk, mert hátha kellhet valamikor. Ha egy évig nem nyúltunk egy termékhez, eszközhöz, akármihez, akkor nagy valószínűséggel soha nem fog kelleni.

A mosdókagyló alatti hely kincset ér

Minden fürdőszobába kell legalább egy tároló, mindegy, hogy mekkora helyiségről van szó. Erre a legmegfelelőbb hely a mosdó alatti tér: itt általában elfér egy kisebb szekrény, amibe sok dolgot rejthetünk a takarítószerektől a piperéig. Ez azért is jobb megoldás, mint egy doboz vagy egy kosár, mert nincsenek szem előtt a holmik.

Tipp: A fürdőszobai rend akkor lesz tartós, ha mindennek megvan a maga helye, és figyelünk arra, hogy a dolgok vissza is kerüljenek oda használat után.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Nyári szélvédőmosó házilag: a kamionosok filléres receptje

Ez a házi készítésű nyári szélvédőmosó minden szennyeződést leold és foltmenetesen szárad.

Túl puha, plöttyedt, egyenetlen? Így készíts tökéletes roppanós kovászos uborkát!

Tökéletes alapanyag nélkül sosincs jó eredmény a konyhában: ez fokozottan igaz a fermentált, erjesztett ételekre.

Megszűnt a terhességi-gyermekágyi segély – mit igényelhetsz helyette? Ezt kell tudni a tgyásról 2025-ben

Sokak számára ismerős lehet, azonban ez az ellátás már 2015-ben megszűnt.

KKV-sok, figyelem! Milliókat kaphatsz és vissza sem kell fizetned – ezt kell tudni a Demján Sándor Programról

A hazai kis- és középvállalkozások számára idén minden eddiginél nagyobb lehetőségek nyílnak meg. Mint már korábban megírtuk a Demján Sándor Program kkv-knak kedvez - az új hír pedig az, hogy keretösszegét a kormány jelentősen megemelte.

Üveget vinnél a Sparba? Nem minden flakonra jár pénz – itt a lista

A spar üvegvisszaváltás szabályai 2025-ben: részletes útmutató a visszaváltható flakonokról, betétdíjakról, adományozásról és kézi visszaváltásról.

5 centis lyukak, túrások a kertben? 6 jel, hogy patkány fészkel a földben

Ha ilyet látsz, ne csak a vakondra gyanakodj. Simán lehet, hogy patkánylyukat találtál.