Kárt okozott a vihar a házadban? Így jelentsd be a biztosítónak

Az elmúlt napok nagy viharai rengeteg kárt okoztak. Ráadásul nem csak a nyári viharok, a téli szélvihar, hóvihar is komoly anyagi károkat tud okozni. Fontos tehát, hogy tudjuk, milyen lehetőségeink vannak a biztosítónál, hogyan kell bejelenteni a viharkárt.

A viharkár a leggyakoribb káresemények közé tartozik. A MABISZ adatai szerint a 2022-es viharszezonban összesen 63 ezer kárbejelentés történt. Az átlagos kártérítési összeg pedig 120 ezer forint volt – írja az Insura.

Kell a lakásbiztosítás!

Nagyon fontos tehát, hogy legyen érvényes lakásbiztosításod. Azt is érdemes jól átgondolni, milyen biztosítást kötsz. A kártérítés mértéke függ ugyanis a biztosítási összegtől és a kár típusától is. Ha lakásbiztosításodat 2-3, vagy még több éve kötötted és azóta is változatlan a szerződés, akkor könnyen lehet, hogy ingatlanod alulbiztosítottá vállt már. Ha tehát a szerződésed több mint 2 éves, mindenképp érdemes ellenőrizni és aktualizálni azt. Még az is lehet, hogy találsz egy kedvezőbb ajánlatot, így az évforduló előtt biztosítót váltva komoly összegeket is spórolhatsz.

Jól gondold át, milyen károkra érdemes biztosítani ingatlanodat!

A legtöbb lakásbiztosítási alapcsomagban szerepelnek az elemi károk, melyek csoportjába a viharkárok is tartoznak. Ennek ellenére jól meg kell nézni, milyen biztosítást választasz. Egy kilencedik emeleti panellakásnak például más igényei vannak, mint egy kertes háznak. Át kell tehát gondolni, milyen károk fordulhatnak elő otthonodban, milyen mérető anyagi károk keletkezhetnek.

Így jelentsd be!

Az Insura azt is összeírta, hogyan jelentheted be, ha viharkárod keletkezett: A szerződés rögzíti, mennyi időn belül kell bejelentened a károkat. Ez általában az észleléstől számított 2 nap. A kárbejelentést telefonon és online is megteheted. Előtte mindenképp keresd elő a a kötvényszámodat vagy szerződésazonosítódat illetve készíts fotókat a kár helyszínéről több szögből.

Fontos, hogy a kár helyszínén a kárszemle időpontjáig csak olyan mértékben változtathatsz, amely a további károk elkerüléséhez vagy enyhítéséhez szükséges.

Miután bejelentetted, kezdődik a kárrendezés, amelynek folyamata függ a kárbejelentés pontosságától és a kár mértékétől. Amennyiben részletesen összefoglaltad a kárt, csatoltad a szükséges fotókat, és a kárösszeg alacsonyabb, a biztosító többnyire néhány napon belül utalja a kártérítést. De elképzelhető az is, hogy egy kárszakértővel telefonon pontosítanod kell a részleteket. Nagyobb értékű károk esetén kárszemle is szokott lenni, ekkor megbecsülik a kár összegét és egyeztetheted is a további lépéseket. Végül a kártérítés kifizetésével zárul a kárrendezés.

Látszik tehát, hogy milyen fontos lehet egy lakásbiztosítás.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ki volt a legrövidebb ideig magyar miniszterelnök? Új műveltségi kvíz!

Még egy újabb műveltségi kvíz érkezik, miután a legutóbbit nagyon sokan kitöltöttétek! Ezúttal a...

Kérdéseid vannak a családi adókedvezménnyel kapcsolatban? Mi segítünk!

Amit mindenkinek tudnia kell a családi adókedvezmény kapcsán – Gyakori kérdések, érthető válaszok. A Hóvége segít.

3 töltött tojás húsvétra, ha unod már a kaszinót – recept

Töltött tojás húsvétra, meglepő? Nos, ezek egy kicsit igen. Három rendhagyó receptet hoztunk,...

A túlevés nemzeti sportjának ünnepe – húsvéti szokások és hagyományok

Húsvét, ez a tavaszi csoda, amikor a nyuszi tojást tojik (igen, biológiát meghazudtolva),...

Elveszik a jogosítványod, ha erre nem figyelsz: így nézheted meg, mennyi büntetőpontod van

Hány büntetőpont esetén vonják be a jogsit és hol lehet megnézni, hogy eddig hány pontot gyűjtöttünk?

Beutaló nélkül is elérhetjük a szakorvost? Mutatjuk, mikor nem kell a háziorvoshoz fordulni

Futjuk a felesleges köröket, telik az idő, és ezen sokszor az sem változtat, ha egyértelmű, melyik szakterülethez tartozik a problémánk.