Mielőtt szerelőt hívnál a villanybojlerhez: 6 gyakori hiba, amit érdemes ellenőrizni

Amennyire jó lezuhanyozni a forró vízben, ugyanannyira rossz bosszankodni amiatt, mert elromlott a bojler. Ha erre egy hosszú, fárasztó nap után jövünk haza, és nincs lehetőségünk már szakembert hívni, érdemes megnézni a berendezést, hátha mi is meg tudjuk javítani. Itt vannak azok a villanybojler hibák, amikkel a leggyakrabban találkozhatunk.

Ha elromlik a bojler, akkor nem csak kényelmetlen lesz a zuhanyzás, hanem az egészségünket is kockáztathatjuk. Könnyen megfázhatunk egy hideg vizes tusolás és hajmosás után, télen különösen vigyáznunk kell ezzel. De mit tegyünk, ha beüt a krach?Vannak olyan villanybojler hibák, amiket könnyű felismerni és megjavítani, de sokkal jobban járunk, ha a megelőzésükre törekedünk.

Ne felejtsük, ha komolyabb problémával találkozunk, hívjunk szakembert, nem mindig szabad laikusként belevágni a reparálásba.

Csöpög az a bojler rendesen?

Ha a bojler biztonsági szelepe rendesen működik, akkor annak bizony rendeltetésszerűen csepegnie kell, ezt fontos tudni. Ha egyáltalán nem csöpög, az azt jelenti, hogy a felesleges vizet nem ereszti ki a rendszer. A leggyakoribb villanybojler hibák közé tartozik ennek az ellenkezője is, amikor szinte dől a víz a készülékből. Ez azt jelzi, hogy a rendszerben túlnyomás van, vagy a szelep meghibásodott.

Elmaradt a vízkőtelenítés?

Ha nem vízkőtelenítettük elég rendszeresen a villanybojlert, akkor a fűtőszálak a folyamatos érintkezéstől a vízzel egy idő után elvízkövesedhetnek. Ha nem foglalkozunk a vízkőmentesítéssel, akkor cserélni kell majd a fűtőszálakat, ez pedig nagyon komoly összeg lehet.

Használj lágy vizet!

Vannak beépíthető vízlágyítók, melyek abban segítenek, hogy ne vízkövesedjenek el az imént említett fűtőszálak. Készülékünk üzemidejét jelentősen megnövelhetjük, ha lágy vízzel használunk, ugyanis ez jóval szegényebb kalcium- és magnézium ionokban, mint a vízkövet általában előidéző kemény víz. A villanybojler hibák zöme megelőzhető a lágy vízzel, érdemes fontolóra venni egy ilyen berendezés beszerzését. Nem olcsó, de hosszú távon megtérül az ára.

Lyukas a bojler

A legkönnyebben észrevehető villanybojler hibák egyike. A legegyszerűbb is, hiszen ha az alja, oldala, vagy a cső csepeg, akkor szinte biztos, hogy kilyukadt a bojler. Ez a vízkő miatt történik az esetek többségében. Ezt a hibát leginkább megelőzni lehet, úgy, ha jól van beállítva villanybojlerünk. A korábban leírt pont szerint meg tudjuk előzni a problémát.

Nem fűt, be sem kapcsol a bojler

Ennek is a legfőbb okozója az elfelejtett vízkőtelenítés. A sok rétegben az alkatrészekre rakódott vízkő miatt egy idő múlva lelassul a víz felmelegítésének folyamata, majd később le is áll. Ez megelőzhető a rendszeres vízkőtelenítéssel (így csináld házilag) és a kopó alkatrészek, tömítések cseréjével is. Ha a beérkező víznyomás megköveteli, akkor nyomáscsökkentőt is használhatunk.

Nem jön rendesen a meleg víz

Amikor a meleg víz nem folyik elég erős nyomással, szinte csak csordogál, pedig minden rendben van, akkor gyanakodhatunk nyomásproblémára. Ha a nyomáscsökkentő ment tönkre, akkor ezt kell cserélni, ez az egyetlen végleges megoldás. A szerelvény megóvása érdekében használjunk szűrővel ellátott nyomáscsökkentőt.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ki volt a legrövidebb ideig magyar miniszterelnök? Új műveltségi kvíz!

Még egy újabb műveltségi kvíz érkezik, miután a legutóbbit nagyon sokan kitöltöttétek! Ezúttal a...

Kérdéseid vannak a családi adókedvezménnyel kapcsolatban? Mi segítünk!

Amit mindenkinek tudnia kell a családi adókedvezmény kapcsán – Gyakori kérdések, érthető válaszok. A Hóvége segít.

3 töltött tojás húsvétra, ha unod már a kaszinót – recept

Töltött tojás húsvétra, meglepő? Nos, ezek egy kicsit igen. Három rendhagyó receptet hoztunk,...

A túlevés nemzeti sportjának ünnepe – húsvéti szokások és hagyományok

Húsvét, ez a tavaszi csoda, amikor a nyuszi tojást tojik (igen, biológiát meghazudtolva),...

Elveszik a jogosítványod, ha erre nem figyelsz: így nézheted meg, mennyi büntetőpontod van

Hány büntetőpont esetén vonják be a jogsit és hol lehet megnézni, hogy eddig hány pontot gyűjtöttünk?

Beutaló nélkül is elérhetjük a szakorvost? Mutatjuk, mikor nem kell a háziorvoshoz fordulni

Futjuk a felesleges köröket, telik az idő, és ezen sokszor az sem változtat, ha egyértelmű, melyik szakterülethez tartozik a problémánk.