Hatékony megoldás repedezett sarokra a szódabikarbóna?
Az elmúlt egy évben iszonyatosan megugrottak a különböző szolgáltatások árai, köztük a pedikűré is. Nem kell lemondanunk azonban akkor sem az ápolt lábakról, ha most nem fér bele a szépségszalonozás. A kiszáradt, repedezett sarok szódabikarbónával otthon is kezelhető, egy kis extra ápolással pedig tartósan puhává tehetjük a bőrt – mindezt olcsón, több ezer forintot spórolva.
Mennyibe kerül a pedikűr 2023-ban?
Az infláció rákényszerítette a szépségipari szakembereket az áremelésre: tavaly mintegy 20%-os áremelkedést tapasztalhattunk a fodrászatokban, nagyjából ennyit drágult a manikűr és a pedikűr is. Persze az árak nagyban függenek attól, hogy milyen szolgáltatást veszünk igénybe, kérünk-e valami extrát, kisebb településen, nagyvárosban vagy éppen Budapesten élünk.
Az alap pedikűr
A legtöbben az alap, esztétikai pedikűrt kérik: ez átfogó kezelés, amivel kb. 1 óra alatt látványos eredményt érhetünk el. Átlagosan 4500- 5500 forintba kerül, de ennél jóval drágábban (akár 15 000 forint) és olcsóbban (2500-3000 forint) is igénybe vehetjük a szolgáltatást, mindez függ a várostól, szalontól, a pedikűröstől, a használt anyagoktól.
Az extra szolgáltatások
Ilyen a gyógypedikűr, amit csak arra szakosodott, képzett szakemberek végezhetnek. Az árak átlagosan 4500-10000 forint között alakulnak. Extra szolgáltatásként kérhetünk továbbá láb-, és talpmasszázst, spa lábápolást, és persze rengetegféle lakkozást, pl. a tartós gél lakkozás esztétikai pedikűrrel 5800-6500 forint között mozog.
Milyen gyakran kell pedikűröshöz járni?
Semmit nem kell, de 3-6 hetente ajánlatos. Ezt az is befolyásolja, hogy szépészeti szolgáltatásként tekintünk-e a pedikűrre, vagy inkább egészségügyiként. Havonta egy alkalommal számolva 5000 forintot, éves szintén 60 000 forintot költhetünk el csak a lábunk ápolására, és ebbe még bele sem kalkuláltuk az áremelkedést (idén is lesz). Nem feltétlenül luxuskiadás, de nem mindenkinek fér bele a családi költségvetésbe. Az otthoni pedikűr ennek töredékéből jön ki.
Mindent az otthoni lábápolásról
Mi magunk is rengeteget tehetünk az ápolt és puha sarkakért, az egészséges körmökért. Az ehhez szükséges eszközöket csak egyszer kell megvásárolni, évekig bírni fogják. Körmünk, bőrünk állapotán látszani fog a rendszeres törődés, és még csak drága kencékre sem lesz szükség.
Mitől lesz repedezett a sarok?
A leggyakoribb ok a fokozott terhelés, igénybevétel. Akik rendszeresen sportolnak, sokat sétálnak vagy sok időt töltenek állással, azok tapasztalhatják, de ez teljesen természetes, egy kis ápolással kezelhető a probléma.
A szárazságot okozhatja túlsúly is, gombás fertőzés, de akár cukorbetegség is állhat a háttérben (a diabétesz tünete lehet a száraz és repedezett bőr). Ha betegség gyanúja merül fel, előbb jöjjön az orvos, csak utána a pedikűr!
A repedezett sarok szóbikarbóna használatával egyszerűen és olcsón kezelhető.
Mire lesz szükség az otthoni lábápoláshoz?
- lavór
- habkő vagy sarokreszelő
- körömolló, körömreszelő
- szódabikarbóna
- bőrradír (ezt szódabikarbónával is elkészíthetjük, csak víz kell hozzá)
- lábápoló krém
- törölköző
Miért szódabikarbóna?
A szódabikarbónát sok mindenre használhatjuk, de maradjunk most csak a lábápolásnál: gyulladáscsökkentő, gombaölő, szageltávolító hatású, környezetbarát, olcsó, kíméletes és hámlasztó – minket ennyi áldásos tulajdonság bőven meggyőzött.
Így ápoljuk a lábunkat otthon!
- Az első dolog, amire ügyeljünk, az eszközök tisztasága. Egy korábbi használatból rajtuk maradt hámsejtek melegágyai lehetnek gombáknak, ezért fontos az alapos tisztítás, fertőtlenítés és szárítás is.
- Készítsünk lábfürdőt! Keverjünk 3 liter kellemesen meleg vízhez egy evőkanál szódabikarbónát, majd áztassuk benne a lábunkat legalább 10 percig.
- Vegyük kezelésbe habkővel a bőrkeményedéseket: lehetőleg egyenletesen és ne túl erősen dolgozzunk, legyünk kíméletesek a repedezett bőrnél.
- Nagyon száraz, repedezett sarokra használjunk bőrradírt! A keverési arányok 3 rész szódabikarbóna, 1 rész víz, az a lényeg, hogy sűrű, tejfölszerű legyen az állaga. Nedvesítsük be a lábfejünket, masszírozzuk át a sarkakat a bőrradírral, majd alaposan mossuk le és töröljük szárazra.
- Legyünk körültekintőek a köröm ápolásánál! A köröm sarkait ne vágjuk ki, használjunk inkább reszelőt. Körömvágásnál igyekezzünk a természetes formát követni, ha pedig a körömágyat toljuk vissza, tegyük ezt óvatosan.
Krémezzünk!
Ha teljesen száraz a lábunk, vigyünk fel rá lábápoló krémet! Rengetegféle kapható olcsótól a drágáig, mivel azonban az otthoni lábápolásnál szempont lehet a spórolás, mutatunk egy fillérest, amit könnyű beszerezni. Az egyik nagy drogéria saját márkás terméke, Lábápoló krém 10% ureával, nagyon száraz lábra néven fut, és mindössze 549 forint.
A legjobb, ha este használjuk, mert bár gyors felszívódást ígér, ezt nem nagyon tartja be. Hatékonysága ezért a kis kellemetlenségért kárpótol, mert tényleg sokkal puhábbá teszi a bőrt. Ha extrán száraz, repedezett a sarkunk, akkor éjszakára húzzunk a krémes lábunkra zoknit!
Mennyi idő alatt válik puhává a száraz sarok?
A megfelelő lábápolási rutinnal akár hetek alatt jelentős javulás érhető el. A száraz, repedezett sarok 2-3 hét alatt eltüntethető. A szódabikarbónás fürdőt érdemes hetente megismételni a bőrradírozással, krémezni hetente kétszer is lehet. Abban az esetben, ha már egy hónapja tartjuk a rutint, de nem látunk javulást, forduljunk szakemberhez! Ha egészségügyi problémát sejtünk a háttérben, akkor vizsgáltassuk ki magunkat!
Hasznosnak találtad ezt a cikket?
Küldd el másoknak is: