Lehet olcsóbb kenyeret venni, lehet menni a diszkontba a fűszeres helyett, jó a tavalyi cipő, nincs szükség nagy ajándékokra karácsonykor. Ezeket mindenki tudja. Most olyanokat mondunk, amik talán kevésbé ismertek, de akár 30-40 ezret is lehet fogni rajtuk havonta.
- Kövessük, mire költünk! Nem kell hozzá semmi bonyolult. Mivel a legtöbben mindent kártyával fizetünk, nem kell folyton jegyezgetni, elég hetente átnézni a kiadásokat. Ehhez vannak mindeféle alkalmazások is, sőt a bankok saját appjai is tudnak ilyen extrákat, de egy kocká füzet vagy exceltábla ugyanolyan jó. Ha őszintén és kitartóan vezetjük a kiadásainkat, látni fogjuk, mennyi pénz folyik ki a kezünk közül, és könnyebb lesz összeszorítani az ujjainkat.
- Arra fizessünk elő, ami kell! Netflix, Disney+, HBO, Spotify, YoutbePremium és így tovább. Sokan 4-5 ilyen streamingre is előfizetnek, hogy aztán legfeljebb kettőt használjanak rendszeresen. Érdemes csak akkor előfizetni, ha tényleg kell. Amelyiket egy hónapja nem használtunk, az nem kell.
- Pénzvisszatérítés, az is van? Az olyan rendszerek használatával, mint a RECASH app, a felhasználók minden vásárlás után pénzt kapnak vissza, akár 40 százalékot! Egyes hitelkártyáknál folyamatos és automatikus visszatérítések is vannak, de az élelmiszerláncok saját alkalmazásai is kínálnak ilyeneket.
- Bevásárlólista kell neked! Kevésbé veszünk meg olyan dolgokat, amikre nincs igazából szükségünk, ha tervszerűen, lista alapján megyünk a boltba. Még jobb, ha fix bevásárlónapunk van, amikor a legtöbb dolgot olcsó helyen megvesszük, egyébként pedig elkerüljük a boltokat.
- Ha kell valami, nézzük meg a konkurenseit! Hasonlítsuk össze a különböző márkák hasonló termékeit, hasonlítsuk össze a különböző boltokban kapható termékeket. Márkahűség helyett inkább azt nézzük, mi az, ami (majdnem) ugyanolyan jó, de olcsóbb (vagy takarékosabb).