Egy helyett fél kifli jár a kalocsai óvodásoknak, a kormány nem segít

Nehéz szavakat találni arra az őrületre, ami ma spórolás címszó alatt megy az országban. A fél péksüteményről szóló intézkedés kiverte a biztosítékot a szülőknél, az intézmény viszont tehetetlen. Hol az állami segítség?

Fél péksütemény jár szeptember elejétől az 1-6 éveseknek Kalocsán – számol be a HVG. Az erről szóló tájékoztatóban arra hivatkoznak, hogy a hatályos előírásoknak még így is megfelelnek. A 2014-es rendelet valóban fél-egy péksüteményt ír elő, ez azonban a felháborodott szülőket nem vigasztalja.

Az elszálló energiaárak hatalmas terhet jelentenek valamennyi önkormányzatnak, a kormányzati segítségnyújtás azonban még sehol. Ahogy sok más településen, úgy Kalocsán is spórolási tervet kellett készíteniük az önkormányzati intézményeknek, köztük a közétkeztetésinek is. Úgy tűnik, a nagy takarékoskodásba az is belefér, hogy gyerekektől vegyenek el fél péksüteményeket, mert az előírás ennyire megengedő.

Tudni kell, hogy az óvodák fenntartói az önkormányzatok. Szomorú, de még ilyen válságos időkben sem merült fel, hogy az állami normatíván talán emelni kellene. Így a közétkeztetők úgy ügyeskedhetnek, ahogy tudnak, miközben a rendeletet be kell tartaniuk – írja a lap. Mindeközben az élelmiszerárak folyamatosan és egyre meredekebben emelkednek: éppen a pékáru drágult szinte a legnagyobb mértékben, 60%-kal kerül többe, mint tavaly.

A kalocsai képviselőknek nem volt más választásuk, két ajánlat közül választhattak, mindkettő a tavalyi ár tízszeresét tartalmazta.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Mirelit szenzációk: jégkrém és pizza dömping a Sparban és Aldiban!

Ezekkel a mirelit akciók ajánlatokkal most könnyebb úgy feltölteni a fagyasztót, hogy a családi kassza se bánja.

Ketyeg az óra: három fontos változásra figyelmeztet a NAV

Gépjárműadó, globális minimumadó és új vámszabály.

Sokáig újszerű marad a műfogsor, ha ezzel a módszerrel tisztítod minden nap

A műfogsor tisztítása nemcsak a kellemetlen lehelet megelőzése miatt fontos, hanem azért is,...

„Még 22 hónap van hátra, de ő már az exem!” – Csapdába esett a magyar lány a közös telefonszámla miatt

Szakítottál az exeddel, de a közös telefonszámlát még 22 hónapig te fizeted? A hűségidő felmondása kész anyagi csőd is lehet.

Nyáresti sörözés a strandon: te tudod, mennyi idő alatt ürül ki az alkohol egyetlen pohár után?

Megérkezett a kánikula így rettentően fontos a hidratálás. Azonban ezt nem az alkoholra értjük. Egy kellemes nyár esti sörözés után sem éri meg hazavezetni.
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat