Egy helyett fél kifli jár a kalocsai óvodásoknak, a kormány nem segít

Nehéz szavakat találni arra az őrületre, ami ma spórolás címszó alatt megy az országban. A fél péksüteményről szóló intézkedés kiverte a biztosítékot a szülőknél, az intézmény viszont tehetetlen. Hol az állami segítség?

Fél péksütemény jár szeptember elejétől az 1-6 éveseknek Kalocsán – számol be a HVG. Az erről szóló tájékoztatóban arra hivatkoznak, hogy a hatályos előírásoknak még így is megfelelnek. A 2014-es rendelet valóban fél-egy péksüteményt ír elő, ez azonban a felháborodott szülőket nem vigasztalja.

Az elszálló energiaárak hatalmas terhet jelentenek valamennyi önkormányzatnak, a kormányzati segítségnyújtás azonban még sehol. Ahogy sok más településen, úgy Kalocsán is spórolási tervet kellett készíteniük az önkormányzati intézményeknek, köztük a közétkeztetésinek is. Úgy tűnik, a nagy takarékoskodásba az is belefér, hogy gyerekektől vegyenek el fél péksüteményeket, mert az előírás ennyire megengedő.

Tudni kell, hogy az óvodák fenntartói az önkormányzatok. Szomorú, de még ilyen válságos időkben sem merült fel, hogy az állami normatíván talán emelni kellene. Így a közétkeztetők úgy ügyeskedhetnek, ahogy tudnak, miközben a rendeletet be kell tartaniuk – írja a lap. Mindeközben az élelmiszerárak folyamatosan és egyre meredekebben emelkednek: éppen a pékáru drágult szinte a legnagyobb mértékben, 60%-kal kerül többe, mint tavaly.

A kalocsai képviselőknek nem volt más választásuk, két ajánlat közül választhattak, mindkettő a tavalyi ár tízszeresét tartalmazta.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Megéri-e az árát a homeopátiás gyógyszer? Ezt érdemes tudni, mielőtt ilyen készítményt választasz

A homeopátiás gyógyszer jelentése sokak számára nem egyértelmű. Sokan természetes gyógymódként tekintenek rá,...

KVÍZ – Tudsz annyit, mint egy hatodikos? Teszteld a tudásod!

Kitört a nyári szünet, a diákok fellélegezhetnek, a szülők stresszelhetnek. Vajon te mennyire...

Már látszik a forróság vége: ekkortól csillapodik a tartós kánikula

Az elmúlt napokban több országos és fővárosi melegrekord is megdőlt Magyarországon.

Kinek éri meg a Spotify családi csomag? Ennyit spórolhatsz, ha többen használjátok az előfizetést

A Spotify családi csomag már két főnél is olcsóbb lehet, három-négy családtagnál pedig már nagyon megéri.
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat