Bejelentés: Itt a hatósági áras tűzifa

Maratoni kormányülést tartott szerdán Orbán Viktor, a döntésekről Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő számoltak be.

A kormány tűzifaprogramot indít.

Fát nem csak a Tüzépél, hanem mostantól közvetlenül az erdőgazdaságoknál is lehet majd venni. Hatósági árat vezetnek be a fatermékekre, és hamarosan kijelölik az árat. Mindenkinek legalább 10 köbméter fát tudnak biztosítani – írja a HVG. Emellett szénprogramot is indítanak, melynek lényege, hogy a barnaszén kitermelését növeljék.

Arról már korábban is írtunk, hogy fával fűteni nem feltétlenül olcsóbb, mint gázzal. Mivel a kormány az elmúlt bő 12 évben inkább mantrázta a rezsicsökkentést, mint támogatta a megújuló energiákra való eltérést, rengetegen fűtenek fával. A rezsiemelés bejelentése után iszonyatosan megdrágult a tűzifa, és ezzel együtt sokkal többet is kell várni a szállításra. Probléma továbbá, hogy a piacot elözönlötték a silány minőségű, alacsonyabb fűtőértékű fát kínáló ügyeskedők – persze ők is jó sokat kérnek érte. (Ebben a cikkünkben összefoglaltuk, mire figyelj, ha fát veszel.)

Így sem lesz már olcsóbb

Nem akartad az utolsó pillanatra hagyni a vásárlást, berendelted még augusztusban a téli tüzelőt. Örültél, hogy ki tudtad fizetni az akkori árat – te még jól jártál! Az van ugyanis, hogy a majdani hatósági ár nem fog sokban eltérni a mostani áraktól, legalábbis Gulyás szerint.

A mélyszegénységben élők, akikre egyébként is köpnek országunk vezetői, nem tehetnek mást, mint eddig: azzal fűtenek, ami van. Háztartási szeméttel, adományból kapott ruhákkal, széklábbal.

A kispénzű nagy átlagnak is fel kell kötnie a gatyát

Júliusban egy Jász-Nagykun-Szolnok megyei kisvárosban 100 ezer forint körüli összegért lehetett 15 mázsa fát szerezni, ugyanez mostanság alsó hangon 20-30 ezer forinttal drágább. Nyugdíjasként, valóban bérből és fizetésből élő családként ezt kigazdálkodni hatalmas mutatvány, főleg az elszabadult élelmiszerárak mellett.

Spórolnál a meleggel? Íme, pár tipp.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Használt robogót vennél vagy adnál el? Ilyen szerződést írjatok – Ez mindkettőtöket bevéd

Beindult a jó idő, mindenki olcsó, városi rohangálóst keres. Ekkor jön az ötlet, hogy vásároljunk egy kis robogót, zsebbe a pénz, kézfogás és már robogunk is haza. De segédmotor adásvételi szerződés nélküli vásárlása hatalmas felelőtlenség. 

Ingyen teremnek, most van szezonjuk: ezeket az ehető gombákat keresd, ha erdőn, mezőn jársz – képekkel

A csapadékos időjárásnak köszönhetően országszerte beindult a nagy gombaszezon.

Avokádó 80%-os kedvezménnyel, lime szinte ingyen: ezek most a legjobb heti akciók

A heti akciók között most a Lidl viszi a prímet az avokádóval (99 Ft, 80%) és a lime-mal (39 Ft, 75%).

Ezt a hihetetlenül takarékos mini öntözőrendszert te is elkészítheted – akkor is működik, ha nincs ki locsolja a kertet

Az összeállításához nem kell sem fúrás-faragás, sem pedig több méter cső.

Százezres bírságot kockáztatsz, ha lejárt jogosítvánnyal vezetsz – kevesen ismerik ezt a szabályt

A lejárt jogosítvány türelmi idő kérdése körül máig sok a félreértés, tisztázzuk.
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat