Bejelentés: Itt a hatósági áras tűzifa

Maratoni kormányülést tartott szerdán Orbán Viktor, a döntésekről Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő számoltak be.

A kormány tűzifaprogramot indít.

Fát nem csak a Tüzépél, hanem mostantól közvetlenül az erdőgazdaságoknál is lehet majd venni. Hatósági árat vezetnek be a fatermékekre, és hamarosan kijelölik az árat. Mindenkinek legalább 10 köbméter fát tudnak biztosítani – írja a HVG. Emellett szénprogramot is indítanak, melynek lényege, hogy a barnaszén kitermelését növeljék.

Arról már korábban is írtunk, hogy fával fűteni nem feltétlenül olcsóbb, mint gázzal. Mivel a kormány az elmúlt bő 12 évben inkább mantrázta a rezsicsökkentést, mint támogatta a megújuló energiákra való eltérést, rengetegen fűtenek fával. A rezsiemelés bejelentése után iszonyatosan megdrágult a tűzifa, és ezzel együtt sokkal többet is kell várni a szállításra. Probléma továbbá, hogy a piacot elözönlötték a silány minőségű, alacsonyabb fűtőértékű fát kínáló ügyeskedők – persze ők is jó sokat kérnek érte. (Ebben a cikkünkben összefoglaltuk, mire figyelj, ha fát veszel.)

Így sem lesz már olcsóbb

Nem akartad az utolsó pillanatra hagyni a vásárlást, berendelted még augusztusban a téli tüzelőt. Örültél, hogy ki tudtad fizetni az akkori árat – te még jól jártál! Az van ugyanis, hogy a majdani hatósági ár nem fog sokban eltérni a mostani áraktól, legalábbis Gulyás szerint.

A mélyszegénységben élők, akikre egyébként is köpnek országunk vezetői, nem tehetnek mást, mint eddig: azzal fűtenek, ami van. Háztartási szeméttel, adományból kapott ruhákkal, széklábbal.

A kispénzű nagy átlagnak is fel kell kötnie a gatyát

Júliusban egy Jász-Nagykun-Szolnok megyei kisvárosban 100 ezer forint körüli összegért lehetett 15 mázsa fát szerezni, ugyanez mostanság alsó hangon 20-30 ezer forinttal drágább. Nyugdíjasként, valóban bérből és fizetésből élő családként ezt kigazdálkodni hatalmas mutatvány, főleg az elszabadult élelmiszerárak mellett.

Spórolnál a meleggel? Íme, pár tipp.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Mirelit szenzációk: jégkrém és pizza dömping a Sparban és Aldiban!

Ezekkel a mirelit akciók ajánlatokkal most könnyebb úgy feltölteni a fagyasztót, hogy a családi kassza se bánja.

Ketyeg az óra: három fontos változásra figyelmeztet a NAV

Gépjárműadó, globális minimumadó és új vámszabály.

Sokáig újszerű marad a műfogsor, ha ezzel a módszerrel tisztítod minden nap

A műfogsor tisztítása nemcsak a kellemetlen lehelet megelőzése miatt fontos, hanem azért is,...

„Még 22 hónap van hátra, de ő már az exem!” – Csapdába esett a magyar lány a közös telefonszámla miatt

Szakítottál az exeddel, de a közös telefonszámlát még 22 hónapig te fizeted? A hűségidő felmondása kész anyagi csőd is lehet.

Nyáresti sörözés a strandon: te tudod, mennyi idő alatt ürül ki az alkohol egyetlen pohár után?

Megérkezett a kánikula így rettentően fontos a hidratálás. Azonban ezt nem az alkoholra értjük. Egy kellemes nyár esti sörözés után sem éri meg hazavezetni.
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat