Bejelentés: Itt a hatósági áras tűzifa

Maratoni kormányülést tartott szerdán Orbán Viktor, a döntésekről Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő számoltak be.

A kormány tűzifaprogramot indít.

Fát nem csak a Tüzépél, hanem mostantól közvetlenül az erdőgazdaságoknál is lehet majd venni. Hatósági árat vezetnek be a fatermékekre, és hamarosan kijelölik az árat. Mindenkinek legalább 10 köbméter fát tudnak biztosítani – írja a HVG. Emellett szénprogramot is indítanak, melynek lényege, hogy a barnaszén kitermelését növeljék.

Arról már korábban is írtunk, hogy fával fűteni nem feltétlenül olcsóbb, mint gázzal. Mivel a kormány az elmúlt bő 12 évben inkább mantrázta a rezsicsökkentést, mint támogatta a megújuló energiákra való eltérést, rengetegen fűtenek fával. A rezsiemelés bejelentése után iszonyatosan megdrágult a tűzifa, és ezzel együtt sokkal többet is kell várni a szállításra. Probléma továbbá, hogy a piacot elözönlötték a silány minőségű, alacsonyabb fűtőértékű fát kínáló ügyeskedők – persze ők is jó sokat kérnek érte. (Ebben a cikkünkben összefoglaltuk, mire figyelj, ha fát veszel.)

Így sem lesz már olcsóbb

Nem akartad az utolsó pillanatra hagyni a vásárlást, berendelted még augusztusban a téli tüzelőt. Örültél, hogy ki tudtad fizetni az akkori árat – te még jól jártál! Az van ugyanis, hogy a majdani hatósági ár nem fog sokban eltérni a mostani áraktól, legalábbis Gulyás szerint.

A mélyszegénységben élők, akikre egyébként is köpnek országunk vezetői, nem tehetnek mást, mint eddig: azzal fűtenek, ami van. Háztartási szeméttel, adományból kapott ruhákkal, széklábbal.

A kispénzű nagy átlagnak is fel kell kötnie a gatyát

Júliusban egy Jász-Nagykun-Szolnok megyei kisvárosban 100 ezer forint körüli összegért lehetett 15 mázsa fát szerezni, ugyanez mostanság alsó hangon 20-30 ezer forinttal drágább. Nyugdíjasként, valóban bérből és fizetésből élő családként ezt kigazdálkodni hatalmas mutatvány, főleg az elszabadult élelmiszerárak mellett.

Spórolnál a meleggel? Íme, pár tipp.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Itt a bejelentés: fagykár után vis maior – így egyszerűsödik az ügyintézés

12 járás kivételével az agrárminiszter az ország teljes területére elismerte a vis maior helyzet.

Változik az ingyenes készpénzfelvétel a Revolutnál: kiknek jár kedvezmény és meddig?

A Revolut az elmúlt években sokaknak vált a mindennapi pénzügyi társává.

Szinte mindenki rosszul tudja, hány fokra állítsa a klímát nyáron – nem 22 és nem 24 fok, ezen múlik a komfort

Sokan keresik, hány fokra állítsuk a klímát nyáron, pedig a valódi komfortot nem egy szám, hanem az egyenletes hűtés adja.

Családi pótlék lemondása érettségi után: ezt kell tudni a változó jogosultságról

A családi pótlék lemondása érettségi után attól függ részben, hogy a fiatal milyen formában tanul tovább.

Nem lehet kockás papíron: itt az MVM gáz meghatalmazás nyomtatvány – csak ezt fogadja el a szolgáltató

Ez a nyomtatvány kell az MVM ügyintézéshez, ha más helyett intéznénk ügyeket.

Meddig érvényes egy beutaló 2026-ban? Sokan rosszul értelmezik a szabályt, ez számít valójában

Még mindig könnyű félreérteni a tavalyi módosításokat.
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat