Hogyan vállalhatsz munkát más cégnél felmondási idő alatt? 7 dolog, hogy minden simán menjen

Felmondási idő alatt dolgozhatok máshol? Megnéztük mit mond erről a Munka Törvénykönyve és milyen szabályozás vonatkozik a közalkalmazottakra. 

Felmondási idő alatt dolgozhatok máshol? Ezt mondja a Munka Törvénykönyve

A Munka Törvénykönyve szerint a felmondási idő általános szabály szerint 30 nap, de ez a munkaviszony hosszával arányosan növekedhet. Felmondási idő alatt ugyanúgy oda kell figyelni arra, hogy betartsuk a jelenlegi munkáltatóval  a szerződésben szereplő kötelezettségeket.

Amennyiben van versenytilalmi megállapodás,- amely a munkaviszony megszűnését követő meghatározott ideig tiltja a munkavállalónak, hogy a munkáltató versenytársánál helyezkedjen el –  akkor azt is figyelembe kell venni.

Ha a jelenlegi munkáltató mentesíti a munkavállalót a munkavégzési kötelezettség alól, az szabadon vállalhat munkát. De alapesetben köteles a munkavállaló a felmondási idő alatt is munkát végezni.

Közalkalmazotti jogviszonyban töltött felmondási idő alatt dolgozhatok máshol?

Közalkalmazotti jogviszony esetén a felmondási idő alatti kötelezettségek is hasonlóan alakulnak, mint a versenyszférában, de van néhány eltérés a szabályozásban. Ezeket érdemes szem előtt tartani.

A közalkalmazotti törvény alapján a felmondási idő hossza legalább 30 nap, viszont ez a jogviszonyban töltött idő függvényében növekedhet.

A felmondási idő alatt a közalkalmazott köteles a munkaszerződésben foglaltaknak megfelelően dolgozni, kivéve abban az esetben, ha a munkáltató mentesíti a munkavégzés alól. A munkavégzés alóli felmentés vonatkozhat a felmondási idő egy részére vagy akár egészére is.

A közalkalmazotti jogviszonyban töltött felmondási időre sem vonatkozik a más munkahelyen történő munkavégzés tilalma. De itt is érvényes, hogy ez ne ütközzön a munkaszerződésben szereplő kötelezettségekkel vagy egyéb megállapodásokkal.

A felmentési idő alatt a közalkalmazott létesíthet új munkaviszonyt, de arra kell figyelni, hogy az új munkáltatót tájékoztatni kell a még fennálló jogviszonyról és a felmentési idő tényéről.

Mit érdemes minden esetben szem előtt tartani?

Összességében tehát a felmondási idő alatt is köteles a munkavállaló a jelenlegi munkáltatónál dolgozni, kivéve, ha az mentesíti a munkavégzés alól. Törvényi akadálya azonban nincs annak, hogy valaki a felmondási idő alatt új munkaviszonyt létesítsen. De meg kell nézni, hogy ne ütközzön a munkaszerződéssel. És természetesen mindkét helyen helyt kell állni és megfelelően ellátni a szerződésben foglalt feladatokat és eleget tenni a kötelezettségeknek.

Ha felmerül a kérdés, hogy felmondási idő alatt dolgozhatok máshol, első lépésként érdemes megnézni, hogy nézzük meg mit mond erről az adott munkaszerződés. Persze fontos ismerni az általános szabályokat, de a mérvadó a jelenlegi szerződésünk és, hogy az mit tartalmaz konkrétan.

Az sem árt, ha a kérdéses helyzetben jogi tanácsot kérünk, akár a Hóvége Ügyfélszolgálatán.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ki volt a legrövidebb ideig magyar miniszterelnök? Új műveltségi kvíz!

Még egy újabb műveltségi kvíz érkezik, miután a legutóbbit nagyon sokan kitöltöttétek! Ezúttal a...

Kérdéseid vannak a családi adókedvezménnyel kapcsolatban? Mi segítünk!

Amit mindenkinek tudnia kell a családi adókedvezmény kapcsán – Gyakori kérdések, érthető válaszok. A Hóvége segít.

3 töltött tojás húsvétra, ha unod már a kaszinót – recept

Töltött tojás húsvétra, meglepő? Nos, ezek egy kicsit igen. Három rendhagyó receptet hoztunk,...

A túlevés nemzeti sportjának ünnepe – húsvéti szokások és hagyományok

Húsvét, ez a tavaszi csoda, amikor a nyuszi tojást tojik (igen, biológiát meghazudtolva),...

Elveszik a jogosítványod, ha erre nem figyelsz: így nézheted meg, mennyi büntetőpontod van

Hány büntetőpont esetén vonják be a jogsit és hol lehet megnézni, hogy eddig hány pontot gyűjtöttünk?

Beutaló nélkül is elérhetjük a szakorvost? Mutatjuk, mikor nem kell a háziorvoshoz fordulni

Futjuk a felesleges köröket, telik az idő, és ezen sokszor az sem változtat, ha egyértelmű, melyik szakterülethez tartozik a problémánk.