Ilyen gyakran kell tisztítani a mobilt: súlyos fertőzést okoz, ha nem tartod be

Képzeld el, hogy a telefonod nemcsak a barátaiddal, családoddal és a munkahelyeddel köt össze, hanem egy rakás baktériummal is. Valójában az okostelefonok tökéletes gyűjtőhelyek a különféle szennyeződések, baktériumok és vírusok számára. Ha nem tisztítod rendszeresen a készülékedet, az nemcsak az egészségedre lehet káros, hanem a telefonod élettartamára is hatással lehet. De miért is fontos ennyire az okostelefon tisztítása, és hogyan végezzük helyesen? Cikkükben bemutatjuk

A telefonod a bacik paradicsoma

Az átlagos mobiltelefonon több baktérium található, mint egy nyilvános WC-ülőkén! Egy kutatás szerint a telefon képernyőjén akár 17 000 különböző baktérium is tanyázhat négyzetcentiméterenként. Mivel naponta átlagosan több mint 2 600 alkalommal érintjük meg a telefonunkat, ezek a bacik egész nap velünk tartanak, akár észrevesszük őket, akár nem. És itt jön egy ijesztő tény: az influenza vírusok és más kórokozók akár két napig is életben maradhatnak a telefonod felületén. Egy gyors üzenetváltás a buszon, egy érintés a boltban, és máris átfertőződhet a telefonod, majd közvetve te is.

Okostelefon piszkos képernyővel, rajta szennyeződések, ujjlenyomatok, és egy nedves törlőkendő a tisztításhoz

A fürdőszoba, a legkockázatosabb hely 

Ha őszinték vagyunk, mindannyian használjuk a telefont a fürdőszobában. A nap végén, amikor már nyugalomban vagyunk, előszeretettel görgetjük át az üzeneteinket, vagy épp a közösségi oldalakat nézzük fogmosás közben. Azonban a fürdőszoba a baktériumok és vírusok igazi melegágya. Amikor lehúzod a vécét, mikroszkopikus vízcseppek szóródnak szét a levegőben és ezek baktériumokat, kórokozókat hordoznak. Ha épp a telefonod van a kezedben, ezek könnyen megtelepedhetnek rajta. Ekkor jön a probléma: amikor később a készüléket az arcodhoz emeled, minden, amit a fürdőszobában összeszedett, veled tart. A fürdőszobai telefonhasználat így nem csak szokássá, hanem egy kockázatos rutinná is válhat. 

Okostelefon tisztítása helyesen: hogyan és milyen gyakran?

A telefon rendszeres tisztítása elengedhetetlen és ha naponta egyszer alaposan áttörlöd, máris sokat teszel a baktériumok elleni védekezésért. Egy fertőtlenítő kendő vagy egy legalább 70%-os izopropil-alkoholt tartalmazó spray tökéletes megoldás a telefonod tisztítására. Ügyelj arra, hogy soha ne permetezz közvetlenül folyadékot a készülékre, mert az károsíthatja az elektronikát. A legjobb, ha egy puha mikroszálas kendőt használsz, amely kíméletes a képernyőhöz, de hatékonyan távolítja el a szennyeződéseket. Ilyen például egy szemüvegtörlő. 

Emellett ne feledkezz meg a telefontokról sem. A tok is könnyen összegyűjti a bacikat, port és egyéb szennyeződéseket, így érdemes azt is rendszeresen letörölni, vagy ha mosható, alaposan leöblíteni.

Női kezek pirosra lakkozott körmökkel. A nő egyik kezében egy okostelefont tart, a másikban egy fertőtlenítő spray-t.

Miért fontos a rendszeres tisztítás?

A telefon tisztítása nemcsak az egészséged szempontjából fontos, de a készülék működésére is hatással van. A por és a szennyeződések felhalmozódása idővel ronthatja a telefon teljesítményét, különösen a töltőportban és a hangszóróknál. Egy kis odafigyeléssel és rendszeres tisztítással megelőzheted, hogy ezek a problémák felmerüljenek, így a telefonod hosszabb ideig szolgál majd hűségesen.

Tartsd tisztán a telefonodat és ne hagyd, hogy a bacik jól szórakozzanak rajta, mert bár a digitális világ a te birodalmad, a baktériumoknak semmi keresnivalójuk benne.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Panírozás mesterfokon: aranybarna és igazán ropogós lesz, ez a sztárséf titka

A panírozás egyszerű és nagyszerű menete.

Igaz vagy hamis? Rendőrt lehet hívni társasházi munkálatok csendháborítása miatt?

A társasházi szabályok betartása mindenkire vonatkozik, még akkor is, ha épp felújítás zajlik. De vajon mi számít szabályszegésnek?

Honnan tudom, hogy lopják az áramot? Mutatjuk, mi lehet gyanús és mit tegyél

Óriási villanyszámla és akadozó áramellátás? Így derítheted ki, hogy lopják-e az áramot!

Ingyen házhoz viszik, ha így vásárolsz a Pennyben: akár 20 km-re is kiszállítják

Nincs trükk, nincs apró betűs rész, nincs olyan, hogy ‘ja, csak bizonyos idősávokban’.