Azonnal eltűnik a fokhagymaszag a kézről pucolás után: így dörzsöld meg az ujjaidat

Főzés során számos alkalommal bizonyos kellemetlenségek is adódhatnak, amelyek csökkenthetik az élményét. Amellett, hogy általában egy időigényes folyamatról van szó, amely egyidejűleg komoly terheket is róhat a háztartásokra, még a hozzávalók okozta kellemetlen és tartós szagokkal és meggyűlhet a bajunk. Ezek közé tartozik a hagyma- és fokhagymaszag, amelyek sokszor makacsul megmaradnak a kézen, és még órákkal az ételkészítés után is érződnek. A fokhagymát és a hagymát azonban nehéz kikerülni főzés során, hiszen isteni ízt kölcsönöznek az ételeknek, és kár is lenne így tenni. Van egy jó hírünk: szerencsére vannak jól bevált módszerek, amelyekkel orvosolni lehet ezt a kellemetlenséget. Néhány kifejezetten egyszerű, és még vegyszermentes is. Cikkünkben bemutatunk két rendkívül hatékony trükköt, amelyek lehetővé teszik a fokhagymaszag eltüntetését a kézről, valamint ismertetünk néhány további népszerű, ám kevésbé hatékony megoldást is.

A legkiválóbb praktika a fokhagymaszag eltüntetésére kézről

Valaki fokhagymát szeletel.

Az egyik legegyszerűbb és legnépszerűbb módszer a rozsdamentes acél használata. A trükk lényege, hogy a fokhagyma felvágása után a kezeket hideg folyó víz alatt egy rozsdamentes acél evőeszközzel vagy egy speciálisan erre a célra készült rozsdamentes acél „szappannal” kell alaposan megdörzsölni. A rozsdamentes acél úgy tűnik, hogy semlegesíti azokat a kénvegyületeket, amelyek a fokhagymaszagért felelősek. Az elmélet szerint az acél felszínén található króm reakcióba lép ezekkel a vegyületekkel, így segít megszüntetni a szagot.

Egy másik hatásos technika – ekkor viszont kerüljük a dörzsölést

Egy másik, talán kevésbé ismert, de ugyanolyan hatékony technika az, amit a séfek is használnak. Ez egy teljesen vegyszer- és pazarlásmentes módszer, amit bárki kipróbálhat otthon, ha el akarja tüntetni a kellemetlen fokhagymaszagot a kezéről. A fokhagyma felvágása után a kezeket hideg folyó víz alatt kell megmosni. Ekkor nagyon fontos, hogy TILOS erősen összedörzsölni a kezeket! A kézmosás során finoman, lazán kell megmosni őket, éppen csak, hogy a víz átfolyjon a bőrön. A másik kulcsmomentum, hogy a kézöblítés után a vizet nem szabad erősen ledörzsölni a bőrről – egyszerűen egy száraz konyharuhával kell finoman felitatni a kezekről a vizet.

Kevésbé hatékony módszerek a fokhagymaszag eltüntetésére kézről

Valaki kezet mos a csap alatt.

Ilyen módszer például a félbevágott citrommal való bedörzsölés. Ez átmenetileg ugyan eltünteti a szagot, de gyakran a citrom savas illata marad vissza. Az ecetes vizes kézmosás szintén elég hatékony, de kellemetlen ecetszagot hagyhat maga után. A kereskedelemben kapható szagmentesítő folyékony szappanok is működhetnek, ám ezek gyakran tartalmaznak vegyszereket, amelyeket nem mindenki szeretne használni. Egyesek petrezselyemmel vagy őrölt kávéval próbálkoznak. Ez utóbbi különösen elterjedt, de nem a leghatékonyabb megoldás, mert a kávé semlegesítő hatása gyenge, és gyakran a kávé illata marad vissza.

Kérdésed van? Fordulj az ügyfélszolgálatunkhoz, ingyenes és azonnal segítünk kérdéseid megválaszolásában. Köszönjük!

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ki volt a legrövidebb ideig magyar miniszterelnök? Új műveltségi kvíz!

Még egy újabb műveltségi kvíz érkezik, miután a legutóbbit nagyon sokan kitöltöttétek! Ezúttal a...

Kérdéseid vannak a családi adókedvezménnyel kapcsolatban? Mi segítünk!

Amit mindenkinek tudnia kell a családi adókedvezmény kapcsán – Gyakori kérdések, érthető válaszok. A Hóvége segít.

3 töltött tojás húsvétra, ha unod már a kaszinót – recept

Töltött tojás húsvétra, meglepő? Nos, ezek egy kicsit igen. Három rendhagyó receptet hoztunk,...

A túlevés nemzeti sportjának ünnepe – húsvéti szokások és hagyományok

Húsvét, ez a tavaszi csoda, amikor a nyuszi tojást tojik (igen, biológiát meghazudtolva),...

Elveszik a jogosítványod, ha erre nem figyelsz: így nézheted meg, mennyi büntetőpontod van

Hány büntetőpont esetén vonják be a jogsit és hol lehet megnézni, hogy eddig hány pontot gyűjtöttünk?

Beutaló nélkül is elérhetjük a szakorvost? Mutatjuk, mikor nem kell a háziorvoshoz fordulni

Futjuk a felesleges köröket, telik az idő, és ezen sokszor az sem változtat, ha egyértelmű, melyik szakterülethez tartozik a problémánk.