Mit kell vinni a kórházba? Részletes lista, hogy ne érjen meglepetés

Készen kell állnunk a váratlan helyzetekre: bármikor előfordulhat, hogy egy családtagunk rosszul lesz és kórházba kerül. Jól jön, ha az embernek van egy külön táskája előre bepakolva és a legfontosabb orvosi papírokat is egy helyen tartjuk. Miért kell ennyi mindenre odafigyelni? Ha csak egy-két napról van szó, evőeszközökre, pohárra, tisztálkodási eszközökre és még sok egyébre akkor is szükség van. Mit kell vinni a kórházba, ha ennél hosszabb ideig tartják bent beteget? Listába szedtük a legszükségesebbeket.

Mindenre is készüljünk fel!

Ha nem saját tapasztalat alapján, akkor ismerősöktől, rokonoktól tudjuk, hogy mivel szembesülünk, ha kórházba kell mennünk huzamosabb időre. Sok esetben az alapvető felszerelések is hiányoznak, a betegeknek maguknak kell gondoskodniuk a legtöbb szükséges holmiról. Nem elég, ha a gyógyszereinket és dokumentumainkat visszük be, bizony még WC-papírt is kell csomagolni.

A szomorú helyzet az, hogy az ellátással is akadhatnak gondok: a kórházak nagy részében az orvosok meglehetősen leterheltek, a betegszobák gyakran túlzsúfoltak. Mindezzel nem ijesztgetni akarunk, csupán felhívjuk a figyelmet arra, hogy az egészségügyben vannak problémák – nem árt, ha erre felkészülünk!

A legfontosabb dolgok, amelyeket vinnünk kell magunkkal, azok a személyes irataink és az egészségügyi dokumentációk. Ezek nagyon fontosak. Ha bent kell maradnunk éjszakára, akkor tegyük el a gyógyszereinket, tiszta ruhát, pizsamát és tisztálkodási szereket. (Akkor is, ha valaki másnak pakolunk be, és nem tudjuk, bent tarják-e.)

Mi van akkor, ha hosszabb időre vonulunk kórházba?

Ekkor érdemes műanyag, eldobható  evőeszközökkel is készülni. Szalvétát és poharat is tegyünk el, illetve mosogatószert és szivacsot. A vizes palack is jó ötlet, vagy egy kulacs. Az alapvető tisztálkodási szerek, mint fogkefe, fogkrém és tusfürdő mellett szükség lesz samponra és balzsamra is. A nők gondoskodjanak menstruációs szükségleteikről, tegyenek el betétet stb. Jó, ha van kéznél hajgumi, fésű, körömvágó olló, reszelő, dezodor, illatmentes testápoló és arcápoló termékek. Ha valakinek szüksége van inkontinencia betétre, azt se felejtse ki. 

Továbbá szükség lehet szájmaszkra, köntösre, több váltás pizsamára és melegítőre, fehérneműre, zoknira. Törölközőt is magunknak kell vinnünk, sőt saját kényelmünk érdekében akár otthoni párnánkat is hozhatjuk. Hosszan tartó fekvés esetén a felfekvés, azaz a nyomási fekély ellen kell megelőzésképpen Medifleur gélt vásárolni és használni.

Hogy gyorsabban teljen az idő, vigyünk magunkkal telefont, töltőt, tabletet, fülhallgatót, könyvet, füzetet és tollat. Lehet kérni a hozzátartozóktól magazinokat, keresztrejtvényt – igazából bármi jöhet, ami képes lekötni és nem zavarja a betegtársakat.

Akinek komolyabb egészségügyi problémája van, annak az alábbi papírokkal is készülnie kell:

  • nyilatkozat az újraélesztés, gépi lélegeztetés tiltásáról vagy okirat a rendelkezési igényről
  • tiltó nyilatkozat donorrá válás ellen

Mire érdemes még gondolni?

Lehetőleg olyan ruhákat pakoljunk magunknak, amelyek kényelmesek, pamutból készültek és nem nehezítik meg a vizsgálatokat, vérvételt vagy az infúzió lefolyását. Erre egy sima póló és kardigán a legmegfelelőbb. Jól jöhet még a köntös, és az is, ha cipő helyett inkább papucsot viszünk magunkkal. Ha valakinek nehezen megy az alvás, akkor készüljön füldugóval és szemmaszkkal, mert egy kórház általában zajos.

Az egészségügyben dolgozóknak nagy segítség, ha mindent egy sporttáskába pakolunk. Így, ha a beteget át kell költöztetni egy másik helyre, nem kell a kisebb táskákkal és zacskókkal bajlódni.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Gyermekápolási táppénz: Mennyi nap jár a beteg gyerek után? Mutatjuk!

A gyermekápolási táppénz – vagyis a gyáp – célja, hogy részben pótolja a...

Lecserélné az ablakot, ajtót? Ingyenpénzt kaphat rá az államtól és az önkormányzattól

Ablakcsere pályázat állami és önkormányzati támogatással vagy akár önerő nélkül. Ezek a lehetőségek.

A nyugdíjrögzítés szabályai: mikor érdemes kérni és hogyan kell?

Aki nem követi folyamatosan, hogy éppen mit módosítanak a nyugdíjtörvényen, könnyen lemaradhatott egy fontos hírről: megváltoztak a nyugdíjrögzítés szabályai.

Honnan tudod, hogy blokkoltak a Viberen? 5 árulkodó jel, ami megmutatja

Hogy ne kelljen tovább agyalnod, cikkünkben mutatunk 5 árulkodó jelet, amiből kiderül az igazság.

Szlovénia autópályáin utazol? Komoly bírság lehet a vége, ha erre nem figyelsz

Ha idén nyáron Szlovénián keresztül vezet az utad, van egy dolog, amit semmiképp sem hagyhatsz figyelmen kívül: a szlovén autópálya-matrica. Enélkül ugyanis elég kellemetlen meglepetés érhet: akár jelentős bírsággal is számolhatsz, ha az ellenőrzéskor kiderül, hogy matrica nélkül használod az autópályát.