Mit tehetünk az erős fejfájás ellen? 5 hatékony házi praktika

Fejfájás különböző okokból alakulhat ki, beleértve a stresszt, feszültséget és szorongást, az alváshiányt, az éhgyomrot, a hormonális változásokat (például menstruációs ciklus vagy terhesség), az élelmiszer- vagy italérzékenységet, az izomfeszültséget, az érrendszeri problémákat, az egyes gyógyszerek mellékhatásait vagy az időjárási változásokat. Hogyan kezelhetjük gyógyszer nélkül? A lehetőségek közé tartozik az erős fejfájás ellen házilag alkalmazható módszerek kipróbálása, például a masszázs vagy a gyógyteák fogyasztása.

Migrén vagy erős fejfájás? Van különbség?

Igen. A migrén általában intenzívebb, gyakran pulzáló fejfájást okoz, amelyet kísérhetnek egyéb tünetek, például hányinger és fényérzékenység. Ez ellenében az erős fejfájás általában diffúzabb, nyomó jellegű, és ritkábban jár együtt kísérő tünetekkel. A migrén gyakran egyoldali, míg az erős fejfájás mindkét oldalon előfordulhat. Fontos orvosi vizsgálatot kérni mindkét esetben, különösen ha a tünetek rendszeresen vagy súlyosan jelentkeznek, hogy megfelelő kezelést kapjunk.

Akár migrén, akár „csak” erős fejfájás, nem kellemes. Hogyan szüntessük meg, ha éppen kifogytunk a fájdalomcsillapítóból, vagy csak egyszerűen nem szeretnénk (megint) gyógyszert bevenni?

Erős fejfájás ellen házilag alkalmazható módszerek

Van pár házi megoldás, ezeket érdemes kipróbálni:

Hideg vagy meleg borogatás

A hideg vagy meleg stimuláció segíthet csökkenteni az érduzzanatot és a gyulladást, ami a fejfájásért felelős lehet. A hideg borogatás összehúzza az ereket, ezáltal csökken a véráramlás, ami enyhítheti a migrénes vagy feszültség okozta fejfájást. Izmainkat meleg borogatással lazíthatjuk el, különösen a nyak és váll területén. A borogatás hozzájárulhat a feszültség és stressz okozta fejfájás enyhítéséhez. Egyszerű és könnyen alkalmazható módszer, próbára kell tenni, kinek melyik válik be.

Masszázs

A masszázs lazító hatással lehet az izmokra. Fokozhatja a vérkeringést, ami segíthet csökkenteni az érösszehúzódást és az érszűkületet, amelyek gyakran hozzájárulnak a fejfájáshoz. Serkentheti továbbá a test endorfin termelését, ami természetes fájdalomcsillapítóként működhet. Még egy erős érvünk van: a masszázs közvetlenül befolyásolhatja az idegrendszer működését, segítve a test és az elme kikapcsolódását. Ettől nemcsak a közérzetünk lesz jobb, hanem a fejfájás is enyhülhet.

Erős fejfájás ellen házilag alkalmazhatunk gyógynövényeket

Természetes gyógymódokat is alkalmazhatunk erős fejfájás ellen, mint például a menta és borsmenta tea fogyasztása, vagy a levendula illóolaj masszírozása. A gyömbér tea és orbáncfű kivonat is hatékony lehet a fájdalomcsillapításban. Ha fejfájás vagy migrén jelentkezik, friss rozmaringgal is bedörzsölhetjük az érintett területet, mert segíthet fokozni az agyi vérellátást. Érdemes a rozmaring levélmorzsalékát növényi olajjal keverni, majd az így kapott masszát enyhén melegíteni, és pakolásként alkalmazni.

Van, hogy csak egy kis pihenésre van szükség

Könnyen lehet, hogy a túlhajszoltság, a stressz miatt leszünk rosszul. Aki teheti, pihenjen többet, végezzen lazító gyakorlatokat, meditáljon, sétáljon és aludjon. Ezekkel tudjuk javítani közérzetünket és általánosan az egészségünket.

Mi az, ami még fejfájást okozhat?

Az étkezés. Bizony, fontos mit viszünk be a szervezetünkbe, és ha valaki hajlamos a migrénre, rosszullétre, akkor erre is jobban oda kell figyelnie. A koffein, a sajt és a csokoládé kiválthat migrénes tüneteket. Viszont zöld leveles zöldségekből, halból és diófélékből, magnéziumban és B-vitaminban gazdag ételekből megéri többet fogyasztani, mert ezek segítik a szervezet működését. A gyömbér kifejezetten hatásos a migrén ellen, képes csökkenteni a rohamok hosszát és a fájdalmat is enyhíti. A legegyszerűbb, ha vízbe tesszük, majd felforraljuk és teaként fogyasztjuk.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Gyermekápolási táppénz: Mennyi nap jár a beteg gyerek után? Mutatjuk!

A gyermekápolási táppénz – vagyis a gyáp – célja, hogy részben pótolja a...

Lecserélné az ablakot, ajtót? Ingyenpénzt kaphat rá az államtól és az önkormányzattól

Ablakcsere pályázat állami és önkormányzati támogatással vagy akár önerő nélkül. Ezek a lehetőségek.

A nyugdíjrögzítés szabályai: mikor érdemes kérni és hogyan kell?

Aki nem követi folyamatosan, hogy éppen mit módosítanak a nyugdíjtörvényen, könnyen lemaradhatott egy fontos hírről: megváltoztak a nyugdíjrögzítés szabályai.

Honnan tudod, hogy blokkoltak a Viberen? 5 árulkodó jel, ami megmutatja

Hogy ne kelljen tovább agyalnod, cikkünkben mutatunk 5 árulkodó jelet, amiből kiderül az igazság.

Szlovénia autópályáin utazol? Komoly bírság lehet a vége, ha erre nem figyelsz

Ha idén nyáron Szlovénián keresztül vezet az utad, van egy dolog, amit semmiképp sem hagyhatsz figyelmen kívül: a szlovén autópálya-matrica. Enélkül ugyanis elég kellemetlen meglepetés érhet: akár jelentős bírsággal is számolhatsz, ha az ellenőrzéskor kiderül, hogy matrica nélkül használod az autópályát.