Az egyik legjobb alkalmazás, amit szülőként letölthetsz: mutatjuk, mit tud

Egy olvasónk hívta fel a figyelmet a Gyermekmentő Alapítvány applikációjára, amely a gyermekeket érintő sürgős és súlyos egészségügyi helyzetekre kínál széleskörű segítséget. A gyermekmentő applikáció olyan, mint egy zsebben elférő gyermekorvosi ügyelet, megnyugtató válaszokkal szolgál a legkritikusabb pillanatokban. Segítségével tudni fogjuk, hogy mikor kell egyből a mentőt hívni, sőt. Az app azt is megmutatja, mi a legjobb, amit tehetünk, amíg kiér a mentő és melyek azok az egészségügyi tévhitek, amelyek csak rontanak a helyzeten. 

A Gyermek Elsősegély applikáció természetesen nem helyettesíti az elsősegély tanfolyamokat vagy a szakszerű orvosi ellátást, viszont tartalmazza a legfontosabb teendőket vészhelyzet esetére. Sokszor azt is nehéz eldönteni, hogy hova telefonáljunk először baj esetén. Egyből a mentőt hívjuk, vagy az adott tünettel elég csak a gyerekorvost? Vészhelyzetben az sem túl életszerű, hogy az interneten kezdjünk kutakodni és az ellentmondásos információk közül kiválasztani, hogy például hogyan lássunk el egy égési sérülést. Egy jó gyermekmentő applikáció pont az ilyen helyzetekre van.

Gyermek Elsősegély applikáció: szakszerű otthoni segítségnyújtás vészhelyzetekben

Egy gyermekmentő applikáció akkor jó, ha egyszerű és átlátható, pontról pontra tartalmazza az előforduló vészhelyzeteket, és hogy melyek a leghasznosabb teendők ilyenkor. Nehéz a hidegvérünket megőrizni, ha gyermekünk megsérült vagy súlyos állapotba került, ám a szakemberek által összeállított szakszerű teendőket lépésről lépésre követve legalább azon nem kell aggódnunk, hogy valamit rosszul csinálunk vagy elmulasztunk.

Az applikáció az alábbi vészhelyzetekhez nyújt segítséget:

  • ájulás, eszméletvesztés
  • allergiás reakció
  • áramütés
  • csillapíthatatlan magas láz, lázgörcs
  • égési sérülés
  • erős fájdalom
  • félrenyelés miatti fulladás
  • görcsölés, rángatózás
  • kiszáradás, hányás, hasmenés
  • komoly traumás sérülés (törés, magasból esés, fejsérülés)
  • mérgezés
  • nehézlégzés
  • újraélesztés
  • vérzés
  • vízbefulladás

Így cselekedj vészhelyzet esetén! – ezt tudja a gyermekmentő applikáció:

  1. Eszméletvesztés esetén, amikor a gyermek nem reagál, nincs mit mérlegelni, azonnal mentőt kell hívni és addig is az oldalára fektetni. Az egyetlen teendő figyelni arra, hogy nem állt-e le a gyermek légzése. Erre az esetre az újraélesztéshez videót és pontos leírást is találunk az applikációban. De a legbiztosabb előre felkészülni és megtanulni az újraélesztést.
  2. Égési sérülés esetén azonnal folyassunk hideg vizet az érintett területre, viszont fontos tudni, hogy 10%-nál nagyobb sérült területet nem szabad a kihűlés veszélye miatt hűteni. Ha hólyagok is láthatók, úgy orvosi ellátást igényel az égési sérülés.

Mentőt akkor kell hívni, ha csecsemők esetében 5% feletti, gyermekek esetében 10% feletti terület égett meg. Vagy az arcot, genitáliákat, kézfejet, lábfejet, ízületeket vagy a légutat érintette az égési sérülés.

Mit tegyünk a mentők kiérkezéséig?

  • Nem szabad bekenni vagy befújni semmivel az égési sérülést, csak hagyjuk szabadon és a kötözést is kerüljük. 
  • Gyermekünknek adjunk fájdalomcsillapítót egy korty vízzel!

A Gyermek Elsősegély applikáció letölthető az alábbi linkeken:

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Mikor számolják újra a Nők40-et? 65 év felett változhat-e a nyugdíj összege?

A Nők40 nyugdíj eleve teljes összegű, nem vonnak le belőle semmit, mert az érintett hölgy évekkel a nyugdíjkorhatár betöltése előtt vonul vissza.

Kipróbáltam a “kényelmetlen” módszert, és tényleg segít kézben tartani a mosást

A kényelmetlen módszer lényege, hogy nem rakod el a tiszta ruhákat kényelmes helyre, hanem olyan helyre teszed, ahol zavaróak. Így nem tudsz halogatni, mert mindig szem előtt lesznek.

Szülők, figyelem! Már csak 5 napig kérhető támogatás a lepusztult tornaterem felújításához

Idén is 9 milliót nyerhetnek az iskolák Decathlon pályázat keretében a mindennapos testnevelés...

Elvesztheted a családi pótlékot, ha erre a 9 dologra nem figyelsz: így jelentsd be, ha változás történik

Az ellátást igényelni kell, és ha valamilyen okból már nem él a jogosultság, azt jelezni kell.

Lándzsás útifű szirup házilag: a bolti ár töredékéből kijön egy nagy adag, pofonegyszerű elkészíteni

Ez a jelentéktelen növény az út szélén olyan, mint egy halk figyelmeztetés: nem minden gyógyír van polcra téve.