Egyszerű rutinok, amik megvédenek az egészségügyi kiadásoktól

Egyszerűbb, mint gondolnád!

Összegyűjtöttük, milyen egészségügyi kiadásokra költenek a magyarok a legtöbbet, és hogy hogyan lehet ezeket ésszel megelőzni. Persze úgy, hogy élvezni is tudjuk az életet!

Ahogy idősödünk, egyre többet költünk az egészségünkre. Nade biztosan az a jó, hogy negyven után a pénzünk nagy része fogászatra, étrendkiegésztőkre és magánorvosokra megy el? Hogy lehetne ez másképp?

Egyszerű rutin 1: Napi 2 fogmosás

A magyarok a legtöbben fogászati kezelésekre költenek, az állami fogászatok helyét szinte teljesen átvették a magánrendelések. Egy-két sorozat gyökérkezelés már bedöntheti a havi büdzsét, egy fogpótlás pedig egy használtautó árával vetekszik. Azzal, hogy soha nem hagyjuk ki a reggel és esti fogápolást, évtizedeket nyerhetünk a fogainknak. Ezt vegyük a legkomolyabban, ha nem akarunk egy csúnya fogfájás mellett egy rémesen nagy fogászati számlára ébredni.

Egyszerű rutin 2: Kis átmozgatások napközben

A legtöbb drága kezelést igénylő betegség a mozgáshiányos életmód miatt alakul ki. Ezek teljesen elkerülhetőek, ha odafigyelünk arra, hogy napközben sose maradjunk ugyanabban a testhelyzetben másfél óránál többet. Ha ülőmunkát végzünk, 1-2 óránként álljunk fel 15 percre. Tegyünk pár lépést, karkörzéssel, törzsfordításokkal mozgassuk át a felsőtestünket is. Ha egész nap állunk, ügyeljünk arra, hogy óránként 5 percre üljünk le, és mindenképp sétáljunk 30 percet.

Egyszerű rutin 3: Napi 40 deka zöldség és gyümölcs

A leggyakoribb halálos betegségek a szív- és érrendszeri betegségek és a rák. Ezek elsődleges életvezetési oka a rosthiányos, zsíros étkezés. Nem kell azonban szuperfitt nyersvegán divatdiétákra váltani, hogy jelentősen csökkentsük a kockázatot. Elég, ha napi szinten megeszünk 300-400 gramm zöldséget vagy gyümölcsöt. Az igazán zsíros ételeket, a rántott húst vagy sajtot kerüljük, ezek legfeljebb heti egy-két étkezésnél kerüljenek az asztalra. 

Nem kell semmiről sem végleg lemondani: a kulcs nem a lemondásban, hanem a rendszerességben van.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Már megint a munkásokat csuklóztatja a kormány: szigorodnak az egyszerűsített foglalkoztatás szabályai

Július 1-től változtak az egyszerűsített foglalkoztatás szabályai, amelyek az alkalmi munkát és idénymunkát...

Beleszámít a Nők 40-be, ha külföldön is dolgoztam? Hogyan számolják ki a 32 év szolgálati időt?

Sokan gondolják úgy, hogy 1-2 éves külföldi munkaviszony nem számítható bele a nyugdíjba, ennél lényegesen több évre van szükség. Hát ez tévedés.

Ezen a csíkon ne állj meg a metróban: 7 dolog, amire figyelj, hogy segíthesd a vak emberek közlekedését

Nekünk, látó embereknek sokszor fel sem tűnik, hogy egy apró mozdulatunkkal mennyi nehézséget okozhatunk nekik.

5 olcsó, igénytelen, de dús növény az erkélyre: ha nem ápolod, akkor is vidáman elélnek

Ha eddig azt hitted, csak azoknak van zöld erkélyük, akik minden nap locsolnak és tápoldatoznak, van egy jó hírünk.

Repülővel utazol? Jó hír, az ingyenes kézipoggyász mérete ennyivel nagyobb lett

A ryanair kézipoggyász változás szerint 2025 júliusától az utasok 40×30×20 cm-es, 24 literes ingyenes táskát vihetnek fel a fedélzetre, 5 cm-rel és 4 literrel nőtt a korábbi mérethez képest.

Ezen az apróságon múlhat a lakásod értéke – Erre jobb, ha figyelsz!

Egy egyszerű, mindennapi dolog is csökkentheti a lakás értékét: a nyári szárazságban pusztuló fák, bokrok is elriaszthatják a vevőket.