Megéri javíttatni a szélvédőt csere helyett?

Röviden: igen, mindig és azonnal, amint megsérül. Ez spórolást eredményez, ha már megtörtént a baj. Sőt: ha casconk van, általában ingyenes lesz a javítás. De ha nincs, akkor is érdemes megcsináltatni. Hogyan javítják a szélvédőt?
A szélvédőt rögtön érdemes javíttatni, ha kőfelverődés vagy más fizikai ütődés miatt megsérül.
A javítást úgy végzik, hogy egy folyékony üvegszerű anyaggal kipótolják a hiányzó részt. Ez a ragasztó behatol a hajszálrepedésekbe, és megakadályozza, hogy a szélvédő eltörjön. A javítást rengeteg helyen elvégzik, jellemzően barkácsáruházak vagy bevásárlóközpontok parkolójában szoktak lenni sátrak, néhány ezer forintba kerül, míg egy új szélvédő típustól függően százezer körül kezdődik.
Fontos tudni, hogy a szélvédő nem ablaküveg.
Több rétegből áll, és pókhálósan reped, nem úgy törik, mint egy pohár. Ha egy kő felverődik, körkörös kis repedések jelennek meg egy pont körül. Ha nem javíttatjuk, ezek a repedések előbb-utóbb behálózzák az egész szélvédőt, és kénytelenek leszünk cserélni.
Ha rögtön elmegyünk és megcsináltatjuk a javítást, a kisebb ütődések nyomtalanul eltűnnek, a szélvédőt pedig nem kell kicserélni.
Az én autóm szélvédőjén volt egy sérülés, mikor megvettem. Pár nap múlva elmentem egy ilyen sátorba a Bécsi úti barkácsáruház parkolójában. 15 ezer forintot fizettem, mert a szaki talált még egy kisebb felverődést. Azt úgy eltűntette, hogy csak nagyítóval találom meg. A másik régi és mély sérülés volt, így azt nem lehetett nyomtalanul megszüntetni, de szépen kipótolta az anyagot, fél év alatt sem terjedt tovább a repedés, így már nem kell aggódnom érte.
Vannak már olyan szélvédőjavítók is, akik házhoz jönnek. A javítások jellemzően 15-30 perc alatt elkészülnek.
Házilag is elvégezhető?
Rengeteg pénzt és időt spórolhatunk, ha megjavíttatjuk a szévédőt. Természetesen lehet kapni javítókészletet, amivel otthon magunknak is megjavíthatjuk a szélvédőt, de azért jobb az ilyet szakemberre bízni.