Gyulladt tyúkszem kezelése: erre figyelj, nehogy súlyosabb legyen

A gyulladt tyúkszem kezelése kényesebb, mint a sima tyúkszemé, óvatosabban kell vele bánni. Jobb mielőbb foglalkozni a problémával, hiszen a gyulladt tyúkszem sokkal fájdalmasabb és veszélyesebb is.

Miért alakul ki a gyulladt tyúkszem?

A tyúkszemnek két típusa van, amelyeket kialakulásuk alapján különböztetjük meg. Az egyik olyan területeken alakul ki, amelyek fokozott nyomásnak vannak kitéve. A másik vírusfertőzésből alakul ki. Megvastagodott bőrréteget eredményeznek, amelyek közepén szarucsap található, ez pedig mélyen nyomja az idegvégződéseket. Könnyen kialakulhat gyulladás a folyamatos dörzsölés és irritáció miatt, ami séta közben éri a tyúkszemet.

Hogyan lehet otthon kezelni a gyulladt tyúkszemet?

Ha valamilyen bőrbetegségtől szenvedünk, jobban járunk, ha előbb egy orvossal konzultálunk. Viszont ha biztosak vagyunk benne, hogy tyúkszemünk van, akkor az alábbi házi praktikákkal tudjuk biztonságosan kezelni.

Érdemes rutinszerűen áztatni a lábainkat meleg, szappanos vízben 10-15 percig. Ezzel megkönnyítjük a tyúkszem eltávolítását. Ha hajlamosak vagyunk a bőrkeményedésekre, tegyük minél gyakrabban.

Ha felázott a bőr a következőket tehetjük:

  • Kevés olajjal törjünk össze egy E-vitamin tablettát és a kapott masszát kenjük a tyúkszemre, tekerjük be folpackkal és húzzunk rá zoknit. Hagyjuk hatni egész éjszakára.
  • Kenjük be gyulladáscsökkentő krémekkel, a kamilla vagy a körömvirág tökéletes hatóanyag.
  • Törjünk porrá 5-6 szem aszpirint, majd keverjük össze fél kiskanálnyi citromlével és egy kis vízzel. Hasonlóan kell eljárni, mint az E-vitaminos pasztával. Kenjük a tyúkszemre, tekerjük be és hagyjuk hatni, de csak 10-15 percig. Ezt követően habkővel vagy sarokreszelővel eltávolíthatjuk a felpuhult részeket.

Mikor érdemes szakemberhez fordulni?

  • Ha a tyúkszem makacs és a házi kezelések ellenére sem tűnik el, nem javul az állapota. Az orvos sebészi úton el tudja távolítani.
  • Abban az esetben, ha a tyúkszem ortopédiai okokból alakul ki folyamatosan, a megoldást egy ortopédiai beavatkozás jelentheti, például csontkorrekció formájában.
  • Cukorbetegeknek nem ajánlott semmiképpen sem a lábproblémákat otthon kezelni. Ugyanis az érszűkületes, diabéteszes lábon az apró sérülések könnyebben fertőződhetnek el.
  • Nagyon fontos, hogyha egyre több a tyúkszem, vagy nyílt sérülés alakul ki, minél előbb jussunk el orvoshoz.

Hogyan előzhető meg?

Tehermentesítsük a lábat: szerezzünk be egyedi talpbetétet, amely megfelelő alátámasztást nyújt számunkra, hiszen a lábboltozat elváltozása hozzájárul a tyúkszem kialakulásához. Hordjunk megfelelő cipőt: a magas sarkút, szoros, kényelmetlen cipőket kerüljük. Figyeljünk a lábunk higiéniájára: vegyünk gyakrabban lábfürdőt olyan olajokkal, mint a körömvirág, jojoba, avokádó vagy argánfa. Az áztatást követően pedig sarokreszelővel távolítsuk el az elhalt hámréteget.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Miért jár lábujjhegyen a gyerekem? Ez az oka, és ezt teheted ellene!

Sokan megijednek, ha a gyerek lábujjhegyen jár. Pedig ez a jelenség kisgyermekkorban sokszor teljesen normális.

Így szerezhetsz ingyen elhagyott vidéki házat: az elbirtoklás pontos menete – jogászunk válaszol

Ha hosszú időn át úgy használunk egy ingatlant, mintha a sajátunk lenne, akkor egy idő után jogszerűen meg is szerezhetjük.

Az özvegyi nyugdíj és a 10 éves szabály, amit sokan nem ismernek: erre figyelj élettársként

Melyik az a fontos "10 éves szabály", amit minden özvegyi nyugdíjat igénylő élettársnak ismernie kell?

Ha nem kértél adókedvezményt év közben, most pótolhatod – ekkor utal majd a NAV

Május 20-ig nézhetjük át és adhatjuk be a NAV által készített adóbevallási tervezetet....

Téli horgászás békés halakra – blog

Nem a tél a pontyozásra legalkalmasabb időszak, de azért lehet télen is pontyot, keszeget is fogni.

Meddig ehetők a húsvéti maradékok? Ez a szín vagy szag már veszélyt jelez, dobd ki azonnal

A húsvéti finomságok napokig kitartanak – vagy mégsem?