Tudtad? Van megoldás a megemelt tranzakciós díjak kikerülésére!

Az szép és jó, hogy van mód arra, hogy az ember elkerülje a megemelt tranzakciós díjak kifizetését. Az viszont már kevésbé, hogy ezek ismeretéhez lényegében egy közgazdasági egyetemet kéne elvégeznie minden magyar állampolgárnak.

Ügyfélszolgálatos kollégánk kicsit besokallt a minap:

„Van megoldás a megemelt tranzakciós díjak kikerülésére. Vegyen Ön is kincstári értékpapírokat! Az ugyanis nem köteles tranzakciófizetésre. Fizessétek be az egész országot egy ilyen közgazdaság gyorstalpalóra, mert nem értem én ezeket a fizetéseket, csak azt értem, hogy én állandóan többet fizetek, de az OTP-nak megnéztem, hogy 600 milliárd volt a negyedéves profitja. És akkor oda kiáll nekem az igazgatója, hogy jaj, gyerekek, dobjuk már össze az OTP-nek. Egy kicsit mindenki fizessen bele az OTP-nek, olyan nehéz.” – mondta.

Sok kicsi sokra megy! Apránként párszáz forintok végül több tízezret alkotnak

És közben mit mondanak? Hogy ne panaszkodjunk, mert ez „csak pár száz forint”. De amikor minden egyes utalás, csoportos beszedés, kártyás fizetés után levonogatnak – az bizony összeadódik. Havi több ezer forint is lehet, és ez nem luxuskiadás. Ez egyszerűen egy újabb láthatatlan adó.

És tudod, mit mondanak erre a kormányoldalon? „Ha nem tetszik, vegyél állampapírt.”
Na persze. Mert mindenki csak úgy befektet. Főleg a hónap végén, amikor már azon gondolkodsz, hogy a maradék háromezerből inkább tej legyen vagy buszjegy.

További kérdéseid vannak? Fordulj a Hóvége ügyfélszolgálathoz, ahol munkatársaink gyorsan és pontosan válaszolnak!

A megemelt tranzakciós díjak a kisembert sarcolják megint!

Ez a rendszer úgy van kitalálva, hogy a kisember mindig fizessen. Ha van pénzed, és értesz hozzá, akkor vannak kiskapuk, megoldások, trükkök. Ha meg nincs? Akkor jön a tranzakciós díj, a banki költség, a rejtett sarc.

Szóval ha legközelebb azt hallod, hogy „csak pár forint, mit számít”, akkor gondolj bele:
kinek a zsebébe megy az a pár forint. És vajon miért mindig tőlünk veszik el?

További tartalmakért pedig kövess minket TikTokon és Youtubeon is!
Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Itt a bejelentés: fagykár után vis maior – így egyszerűsödik az ügyintézés

12 járás kivételével az agrárminiszter az ország teljes területére elismerte a vis maior helyzet.

Változik az ingyenes készpénzfelvétel a Revolutnál: kiknek jár kedvezmény és meddig?

A Revolut az elmúlt években sokaknak vált a mindennapi pénzügyi társává.

Szinte mindenki rosszul tudja, hány fokra állítsa a klímát nyáron – nem 22 és nem 24 fok, ezen múlik a komfort

Sokan keresik, hány fokra állítsuk a klímát nyáron, pedig a valódi komfortot nem egy szám, hanem az egyenletes hűtés adja.

Családi pótlék lemondása érettségi után: ezt kell tudni a változó jogosultságról

A családi pótlék lemondása érettségi után attól függ részben, hogy a fiatal milyen formában tanul tovább.

Nem lehet kockás papíron: itt az MVM gáz meghatalmazás nyomtatvány – csak ezt fogadja el a szolgáltató

Ez a nyomtatvány kell az MVM ügyintézéshez, ha más helyett intéznénk ügyeket.

Meddig érvényes egy beutaló 2026-ban? Sokan rosszul értelmezik a szabályt, ez számít valójában

Még mindig könnyű félreérteni a tavalyi módosításokat.
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat