Honnan tudod, hogy blokkoltak a Viberen? 5 árulkodó jel, ami megmutatja

Biztosan benned is felmerült már a kérdés: honnan tudom, hogy blokkoltak a Viberen? Nem kapsz választ, nem látod az illetőt online, és elkezdesz kombinálni, hogy vajon törölt, blokkolt, vagy csak ignorál. Hogy ne kelljen tovább agyalnod, cikkünkben mutatunk 5 árulkodó jelet, amiből kiderülhet az igazság.

1. Nem látod, mikor volt utoljára online

Ha valaki blokkol, nem fogod tudni, mikor volt fent utoljára a Viberen. Az online státuszát teljesen elrejti előled, így ha eddig láttad, most pedig hirtelen eltűnt, az egy erős jel lehet.

2. Üzeneteid sosem érnek célba

Honnan tudom, hogy blokkoltak a Viberen? – Nos, az egyik legbiztosabb jel, ha az üzeneteid mellett mindig csak egy pipa van, és az nem változik, tehát nem lesz két pipa belőle. Ez azt jelenti, hogy az üzenet elment, de az illető sosem fogja megkapni, mivel a Viber nem továbbítja neki.

3. Nem tudod felhívni

Ha blokkoltak, a hívásaid ugyanúgy kicsörögnek a saját készülékeden, mintha semmi gond nem lenne, de valójában a másik fél telefonja sosem jelez. Tehát csak te hallod, hogy “csörög”, ő nem fog tudni róla.

Viber logó.

4. Nem tudod hozzáadni csoporthoz

Blokkolás után hiába próbálod csoportos beszélgetésbe hívni az illetőt, a rendszer automatikusan eltávolítja onnan. Ez is egyértelmű jele annak, hogy nem szeretné veled tartani a kapcsolatot Viberen.

5. Nem látod a profilkép frissítéseit

Ha valaki lecseréli a profilképét, te pedig nem látod az újat, előfordulhat, hogy blokkolva vagy nála. A Viber ilyenkor a régi képet mutatja, vagy semmilyet sem, így erről is sejtheted, hogy letiltottak.

Ha van még kérdésed a témával kapcsolatban, akkor keresd bátran az ingyenesen elérhető Ügyfélszolgálatunkat!

Hogyan tudsz blokkolni vagy feloldani valakit a Viberen?

Ha te szeretnél valakit blokkolni, nyisd meg a beszélgetéseteket, koppints felül a nevükre vagy a chat infóra, és ott látod a “Blokkolás” lehetőséget. Ha nincs vele csevegésed, menj a Beállítások > Adatvédelem > Blokkolási lista menüpontra, majd ott hozzáadhatod a telefonszámát, akár a névjegyzékedből, akár manuálisan begépelve.

Ha meggondolod magad, ugyanitt tudod feloldani a blokkolást. Nyisd meg a blokkolási listát a beállításokban, és válaszd az “Feloldás” gombot a neve mellett. Ezután újra tudtok majd beszélgetni, de az ez idő alatt küldött üzeneteket már nem fogod megkapni.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Gyermekápolási táppénz: Mennyi nap jár a beteg gyerek után? Mutatjuk!

A gyermekápolási táppénz – vagyis a gyáp – célja, hogy részben pótolja a...

Lecserélné az ablakot, ajtót? Ingyenpénzt kaphat rá az államtól és az önkormányzattól

Ablakcsere pályázat állami és önkormányzati támogatással vagy akár önerő nélkül. Ezek a lehetőségek.

A nyugdíjrögzítés szabályai: mikor érdemes kérni és hogyan kell?

Aki nem követi folyamatosan, hogy éppen mit módosítanak a nyugdíjtörvényen, könnyen lemaradhatott egy fontos hírről: megváltoztak a nyugdíjrögzítés szabályai.

Szlovénia autópályáin utazol? Komoly bírság lehet a vége, ha erre nem figyelsz

Ha idén nyáron Szlovénián keresztül vezet az utad, van egy dolog, amit semmiképp sem hagyhatsz figyelmen kívül: a szlovén autópálya-matrica. Enélkül ugyanis elég kellemetlen meglepetés érhet: akár jelentős bírsággal is számolhatsz, ha az ellenőrzéskor kiderül, hogy matrica nélkül használod az autópályát.

Így vihetsz sokkal több cuccot a fapados gépre – a trükk, amit minden utazó imádni fog!

A fapados csomagolás nem rakétatudomány, csak egy kis kreativitás. Pár forintos megoldásokkal elkerülheted a bőrönddíjat, és nyugodtan indulhatsz nyaralni. Kipróbálod?