Egyetlen év alatt több ezer vendégmunkás érkezett Magyarországra Ázsiából

Egy év alatt több ezer ázsiai vendégmunkás érkezett Magyarországra. Összességében már több tízezer. A kormány ugyanis sokkal könnyebbé tette a vendégmunkások Magyarországra hozatalát.

Jelenleg 4,4 milliós foglalkoztatottság van Magyarországon, de 80-100 ezer ember hiányzik a munkaerőpiacról. Ők a feldolgozóiparból, az autóiparból, az elektronikai iparból és az élelmiszeriparból hiányoznak – írja a Napi.hu.

Annak érdekében, hogy kölcsönzött munkaerőhöz juthassanak a Magyarországon gyárat működtető multinacionális cégek, a kormány belenyúlt a folyamatokba és fél év helyett két hónapra csökkentette egy-egy vendégmunkásokból álló kontingens Magyarországra hozatalát.

Emiatt az elmúlt évben több ezer vendégmunkás érkezett Indonéziából, a Fülöp-szigetekről és Vietnámból. Mindez annak ellenére, hogy a gyenge forint miatt a kölcsönzött munkavállalók között nem a legkedveltebb célország most Magyarország.

A vállalatok egyébként munkaerő kölcsönzéssel foglalkozó cégeken keresztül tudnak gyorsított eljárás keretében vendégmunkásokat bevonni. A kormány egyszerűsítése miatt már nem csak Szerbiából és Ukrajnából, hanem több ázsiai országból is érkezhet munkaerő. Az új szabályozással egyszerűsödnek a folyamatok az idegenrendészeti eljárás során.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

A gyomrod a második agyad: Tényleg méregdrága a tiszta élet, vagy csak rosszul gondolkodunk róla?

Tényleg vagyonokba kerül a tiszta étkezés? Egy ökopiacon beszélgettünk egy buddhista vásárlóval. Kiderült, hogyan függ össze a tudatunk és a gyomrunk állapota.

Horvátországba utazol? Súlyos ára lehet, ha nincs ilyen kártyád – szerzed be indulás előtt

A nyaralások során mindig ott van az a kis rizikó faktor, hogy mi van, ha valakinek baja esik?
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat