Jó hír a fővárosiaknak és az ingázóknak: megmenekült a BKK-bérlet

Az elmúlt egy hónapban szinte naponta jelentek meg újabb és újabb hírek a BKK-bérlet (avagy egységes Budapest bérlet) megszüntetéséről. Nagyon nem volt mindegy, hogy miben állapodik meg a főváros és az Építési és Közlekedési Minisztérium, hiszen a döntésük több százezer embert érint. Végre megszületett az egyezség: a Budapest-bérlet megmarad, sőt olcsóbb is lesz.

A Budapest-bérlet változatlanul érvényes marad a főváros egész területén a BKK mellett a MÁV, a Volán és a HÉV járatain is. A Pest vármegyére váltott havi bérletet, illetve a havi országbérletet 2024. március 1-től a BKK járatain is elfogadják. Mindegyik bérletet mindkét fél árusítani fogja minden értékesítési csatornáján – olvasható a Lázár János közlekedési miniszter és Karácsony Gergely főpolgármester közleményében.

Mi lett volna, ha?

A BKK-bérlet megszüntetése több százezer ember számára jelentett volna plusz anyagi terhet. Különösen a HÉV-vonalak környékén lakók, illetve az ingázók jártak volna rosszul, hiszen külön bérletet kellett volna váltaniuk a Budapest-bérlet mellé.

Vegyünk egy példát. Ha Csepelről akart volna valaki beutazni a belvárosba dolgozni, annak a HÉV használatához külön MÁV-bérletet kellett volna vásárolnia. De ha utána használni akarja majd mondjuk a 4-es, 6-os villamost, ahhoz már a BKK-bérletre lenne szüksége. (Mindkét bérlettípus több mint 9 ezer forintba kerülhet.)

Szerencsére a történet nem így végződött.

Marad a BKK-bérlet, jön az ország- és a vármegyebérlet

Jó hír, hogy Pest vármegyei havi bérleteket, illetve a havi országbérleteket a budapesti járatokon is elfogadják. A miniszter és a főpolgármester megállapodásával jól járnak az utasok: 10 év után csökken a BKK-bérlet ára.

Március 1-jétől a Budapest-bérlet 8950 forint lesz, és továbbra is érvényes marad a HÉV-eken, a „kék Volánbuszokon” és a MÁV kijelölt vonatain.

A közlemény szerint a technikai részleteket a minisztérium és az önkormányzat a közlekedési vállalatok bevonásával dolgozza ki úgy, hogy az 2024. március 1-jén hatályba léphessen. Karácsony Gergely a következőt írta közösségi oldalán az új rendszerről:

„Az új bérletrendszerrel a budapestiek és a Budapestre érkezők is olcsóbban utazhatnak. De a budapestiek duplán jól járnak. Az egyszerűbb és olcsóbb bérletvásárlással az agglomerációból érkezők közül többen választják majd a közösségi közlekedést az autó helyett. Budapest fellélegezhet!

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Hogyan működik a PayPal? Egyenlegfeltöltéstől a díjakig itt van minden tudnivaló

A PayPal számlára utalás Magyarországon ma is emberi kéz munkája. Pár lépés, néhány adat, egy kis türelem. És ha tudod, mit csinálsz, megspórolhatod a felesleges díjakat is.

Egy alkoholbeteg és a vele együtt függő társ esete

Böcskei Balázs addiktológiai szakírónk mai írásában egy alkoholbeteg és a vele együtt függő...

Nevelőszülők, figyelem! Így számít bele a nyugdíjba a hivatásos jogviszony

Így számít bele az öregségi nyugdíjba és a nők 40-be is a nevelőszülői jogviszony.

Túl hangos a szomszéd? Ezt az 5 dolgot azonnal tedd meg!

A túl hangos szomszéd mindenki rémálma. Akár hajnalban buliznak, akár napközben dübörög a zene, az ember nyugalmát könnyen tönkreteheti.

Nagy árat fizethetsz, ha nem irtod ki a penészt a mosógépből: így előzheted meg és tüntetheted el

A penészes mosógép komoly egészségügyi és műszaki problémát is okozhat, ha nem foglalkozunk vele.