5 tipp, hogy spórolj a villanyszámlán

A rezsicsökkentés eltörlésével jelentősen drágulni fog az áram ősztől. Nincs más választás: spórolni kell a villannyal. Adunk néhány tippet, hogyan lehet könnyen ezreket megfogni.

Minél kevesebb állítgatás

Habár régen azt mondták, spórolhatunk azzal, ha lejjebb vesszük a fűtést/hűtést, ha elmegyünk otthonról, ez nem mindig van így. Természetesen igaz, ha egy hétre elutazunk, hiszen az üres lakást fölösleges végig 23 fokon tartani. Azonban, ha csak 3-4 órára megyünk el otthonról, egyáltalán nem érdemes kikapcsolni a cirkót vagy a klímát, mert utána több energiát használ, mire visszaáll a kívánt hőmérséklet. Amire még érdemes odafigyelni: sok cirkókazánon van úgynevezett komfort fokozat. Ezt mindenképp kapcsoljuk ki, sokat fogyaszt, és nem igazán éri meg az a fél perc, amivel hamarabb lesz melegvíz.

Használj fedőt főzéskor

Főként akkor érdemes lefedni az ételt, ha sokáig főzzük vagy fel kell forralnunk egy fazék vizet. Akár 40%-nyi energiát is meg lehet így takarítani villanytűzhely esetén. Ha van kukta otthon, az a legtakarékosabb, de a sima acéllábas egyszerű üvegfedője is ér.

Milyenek az izzóid?

Kevés háztartásban vannak már hagyományos izzók, hiszen évtizedek óta az energiatakarékos irányába terelik a fogyasztót. Azt azonban érdemes tudni, hogy ezek csak akkor takarékosak, ha nem kapcsolgatjuk őket gyakran. Ahol naponta sokszor kapcsolunk lámpát (pl. vécében), ott sokkal jobb egy ledes égő. Ezek egyébként összességében is jobb választásnak tűnnek, mert kevesebbet esznek, és szebb a fényük.

Jégakkut bekészíteni, szellősen mindent

Mindig legyen a fagyasztóban néhány jégakku! így a hűtő kevesebbet fogyaszt. Ami pedig még fontosabb: a mélyhűtő sose legyen csurig pakolva, mindig szellősen helyezzük el benne az ételeket, így hatékonyabban működik a hűtőgép. A fagyasztót nyitogassuk minél kevesebbszer, és figyeljünk oda, hogy ha jegesedik, óvatosan távolítsuk el a falára fagyott havat, mert hőszigetel, vagyis rontja a hűtés hatásfokát.

Hallottál már a H-tarifáról?

Akinek van otthon klímaberendezése, az az áramszolgáltatótól kérheti az úgynevezett H-tarifát. Ezzel is lehet spórolni a villanyszámlán. Ennek külön telepítési költsége van, hiszen még egy villanyórát kap a fogyasztó, amiről kizárólag a légkondit üzemeltetheti, és erre kedvezményt kap.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Szinte mindenki rosszul tudja, hány fokra állítsa a klímát nyáron – nem 22 és nem 24 fok, ezen múlik a komfort

Sokan keresik, hány fokra állítsuk a klímát nyáron, pedig a valódi komfortot nem egy szám, hanem az egyenletes hűtés adja.

Családi pótlék lemondása érettségi után: ezt kell tudni a változó jogosultságról

A családi pótlék lemondása érettségi után attól függ részben, hogy a fiatal milyen formában tanul tovább.

Nem lehet kockás papíron: itt az MVM gáz meghatalmazás nyomtatvány – csak ezt fogadja el a szolgáltató

Ez a nyomtatvány kell az MVM ügyintézéshez, ha más helyett intéznénk ügyeket.

Meddig érvényes egy beutaló 2026-ban? Sokan rosszul értelmezik a szabályt, ez számít valójában

Még mindig könnyű félreérteni a tavalyi módosításokat.

Fagyasztott kincsek: Töltsd fel a hűtőt extra kedvezményekkel!

Összeszedtük a legjobb mirelit akciók gyöngyszemeit, hogy a nyári hőségben se kelljen sokat a konyhában állnod.

A nyugdíj előtti segély és a 3 éves szabály: sokan nem ismerik, pedig ezen múlhat a jogosultság

Magyarországon az öregségi nyugdíjkorhatár jelenleg 65 év. A nők kedvezményes nyugdíját (Nők 40)...
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat