5 tipp, hogy spórolj a villanyszámlán

A rezsicsökkentés eltörlésével jelentősen drágulni fog az áram ősztől. Nincs más választás: spórolni kell a villannyal. Adunk néhány tippet, hogyan lehet könnyen ezreket megfogni.

Minél kevesebb állítgatás

Habár régen azt mondták, spórolhatunk azzal, ha lejjebb vesszük a fűtést/hűtést, ha elmegyünk otthonról, ez nem mindig van így. Természetesen igaz, ha egy hétre elutazunk, hiszen az üres lakást fölösleges végig 23 fokon tartani. Azonban, ha csak 3-4 órára megyünk el otthonról, egyáltalán nem érdemes kikapcsolni a cirkót vagy a klímát, mert utána több energiát használ, mire visszaáll a kívánt hőmérséklet. Amire még érdemes odafigyelni: sok cirkókazánon van úgynevezett komfort fokozat. Ezt mindenképp kapcsoljuk ki, sokat fogyaszt, és nem igazán éri meg az a fél perc, amivel hamarabb lesz melegvíz.

Használj fedőt főzéskor

Főként akkor érdemes lefedni az ételt, ha sokáig főzzük vagy fel kell forralnunk egy fazék vizet. Akár 40%-nyi energiát is meg lehet így takarítani villanytűzhely esetén. Ha van kukta otthon, az a legtakarékosabb, de a sima acéllábas egyszerű üvegfedője is ér.

Milyenek az izzóid?

Kevés háztartásban vannak már hagyományos izzók, hiszen évtizedek óta az energiatakarékos irányába terelik a fogyasztót. Azt azonban érdemes tudni, hogy ezek csak akkor takarékosak, ha nem kapcsolgatjuk őket gyakran. Ahol naponta sokszor kapcsolunk lámpát (pl. vécében), ott sokkal jobb egy ledes égő. Ezek egyébként összességében is jobb választásnak tűnnek, mert kevesebbet esznek, és szebb a fényük.

Jégakkut bekészíteni, szellősen mindent

Mindig legyen a fagyasztóban néhány jégakku! így a hűtő kevesebbet fogyaszt. Ami pedig még fontosabb: a mélyhűtő sose legyen csurig pakolva, mindig szellősen helyezzük el benne az ételeket, így hatékonyabban működik a hűtőgép. A fagyasztót nyitogassuk minél kevesebbszer, és figyeljünk oda, hogy ha jegesedik, óvatosan távolítsuk el a falára fagyott havat, mert hőszigetel, vagyis rontja a hűtés hatásfokát.

Hallottál már a H-tarifáról?

Akinek van otthon klímaberendezése, az az áramszolgáltatótól kérheti az úgynevezett H-tarifát. Ezzel is lehet spórolni a villanyszámlán. Ennek külön telepítési költsége van, hiszen még egy villanyórát kap a fogyasztó, amiről kizárólag a légkondit üzemeltetheti, és erre kedvezményt kap.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Autóval a horvát tengerpartra? 3 dolog, amit azonnal ellenőrizz indulás előtt, különben jön a vaskos bírság

Elindult a nyaraló szezon, a magyarok számára pedig továbbra is Horvátország az első számú úticél, ha tengerpartról van szó. Azonban a tengerpartra vezető út és ottlét alatt megcsappanhat a családi kassza, ha bírságot kapunk. Ezekre figyelj mielőtt autóval Horvátországba 2026-ban elindulnál. 

Radiátoros fűtésnél is megéri hőszivattyút telepíteni? Ezt mondja az épületgépész

A hőszivattyú radiátoros fűtéshez is lehet gazdaságos megoldás, de a helyzet nem egyszerű.

Használt robogót vennél vagy adnál el? Ilyen szerződést írjatok – Ez mindkettőtöket bevéd

Beindult a jó idő, mindenki olcsó, városi rohangálóst keres. Ekkor jön az ötlet, hogy vásároljunk egy kis robogót, zsebbe a pénz, kézfogás és már robogunk is haza. De segédmotor adásvételi szerződés nélküli vásárlása hatalmas felelőtlenség. 

Ingyen teremnek, most van szezonjuk: ezeket az ehető gombákat keresd, ha erdőn, mezőn jársz – képekkel

A csapadékos időjárásnak köszönhetően országszerte beindult a nagy gombaszezon.
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat