Egyre kevesebb a magyarok megtakarítása

Egyre többünknek okoz nagy nehézségeket az óriási áremelkedési hullám. Ennek nyomán egyre kevesebb magyarnak van megtakarítása. Már kocsit is alig tervez valaki vásárolni. Szomorú adatok következnek:

A BÁV Zálog áprilisi országos reprezentatív kutatása szerint 70 százalék érzi úgy, hogy az áremelkedések jelentősen rontják anyagi helyzetüket (a fogyasztói árak áprilisban a hivatalos statisztika szerint 9,5 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit). Tízből 8 válaszadó fizetése nem követi az infláció növekedési ütemét.

A megtakarítással nem rendelkezdők aránya – derült ki a felmérésből – egy év alatt 9 százalékponttal emelkedett, és elérte a 40 százalékot. Az sem mehet sokra vele, akinek van félretett pénze, a válaszadók többségének ugyanis a megtakarítása csupán néhány hónapra elegendő.

Míg tavaly például a válaszadók 15 százaléka tervezett gépjárművásárlást, addig idén ez az arány már csupán 5 százalék volt – mutattak rá. Hozzátették, hogy 2022-ben sokan inkább újratervezik a költéseiket, és elhalasztják a nem létfontosságú kiadásaikat, például a nyaralást.

A zálogpiaci társaság felhívta a figyelmet arra, hogy az értéktárgyak rendkívül népszerűek; a válaszadók 19 százaléka rendelkezik pénzzé tehető ékszerrel, nagy értékű karórával, műtárggyal vagy például az egyre népszerűbb befektetési célú aranytömbbel. Dandé Imre, a BÁV Zálog üzletág-igazgatója a közleményben elmondta: az 500 ezer forint alatti kölcsön felvételét tervezők 28 százaléka zálogkölcsön felvételében is gondolkodik.

(Forrás: AzÉnPénzem.hu)

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Megéri-e az árát a homeopátiás gyógyszer? Ezt érdemes tudni, mielőtt ilyen készítményt választasz

A homeopátiás gyógyszer jelentése sokak számára nem egyértelmű. Sokan természetes gyógymódként tekintenek rá,...

KVÍZ – Tudsz annyit, mint egy hatodikos? Teszteld a tudásod!

Kitört a nyári szünet, a diákok fellélegezhetnek, a szülők stresszelhetnek. Vajon te mennyire...

Már látszik a forróság vége: ekkortól csillapodik a tartós kánikula

Az elmúlt napokban több országos és fővárosi melegrekord is megdőlt Magyarországon.

Kinek éri meg a Spotify családi csomag? Ennyit spórolhatsz, ha többen használjátok az előfizetést

A Spotify családi csomag már két főnél is olcsóbb lehet, három-négy családtagnál pedig már nagyon megéri.
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat