Olcsónak olcsó, de menő-e a műnövény a lakásban?

Azt hiszem bárki fel tud idézni királykék és citromsárga párosítású, zöld műanyag száras művirág csokrokat, amelyeken megült a por. Vagy a huzatos aluljárók 100 forintos boltjainak villogó kirakataiba száműzött, karácsonyi díszek között lézengő élénk piros és fukszia művirág mixeket. Egyszerűen évekig nem lehetett jó szívvel a művirágokra gondolni. Míg nem megjelentek az első ízléses darabok, amik egész jól mutattak egy-két fürdőszobában. Mostanára pedig a legmenőbb fodrászatokban találunk műanyag borostyán füzért a falon, gyönyörű cseresznyevirágot a recepción vagy elegáns fehér orchideát és már nem is gondolkozunk azon, hogy művirág vagy igazi, annyira jól néz ki.
Eloszlatjuk a művirágokkal kapcsolatos tévhiteket és megmutatjuk miért jó és pénztárcakímélő dekoráció a művirág.

Miért jobb egy művirág, mint egy igazi?
Jól lehet vele dekorálni olyan helyiségeket, amiknek nincs ablaka és természetes fény híján nem maradna meg egy igazi növény. A fürdőszobai párás klíma csodákat művel egy igazi orchideával, de azt nem lehet a panel ablaktalan fürdőszobájába betenni.
Mindig virágzik. Akárhány csrepes virágot kapok, amivel “nem kell semmit extrát csinálni”, az elvirágzás után többet egy bimbó se lesz rajta. Jobb esetben. Rosszabb esetben elszárad, akkor is, ha öntözöm. A művirág mindig ugyanolyan jó formában van.
Nem lehet rosszul gondoskodni róla. Nem igényel tápoldatot, nem támadják meg kártevők.
Nem lehet kiszárítani vagy túlöntözni.
Nagy eséllyel a háziállataink is kevésbé piszkálják, nem tudják kikaparni a földjét. Emellett a gyerekekre sem veszélyes. A művirágot nem tudják letépni és megenni.
A vágott virág néhány nap alatt elszárad, akkor is, ha megfelelően gondoskodunk róla. A meleg lakás nem kedvez a friss virágoknak. Hetente friss virágot venni pedig igen költséges dolog.
A művirágot egyszer kell megvenni és utána évekig használhatjuk dekorációként. Többet nem kell rá költeni, csak néha igényel egy kis portalanítást.
Menő dekorációs tippek
Az alábbi művirágok annyiba kerülnek, mint egy szál vágott virág.
Ezzel a borostyán dísz füzérrel egy teljes falrészt is dekorálhatunk, de a vacsora asztalon is remekül mutat. Például a dolgozó sarkunk melletti falon lelógatva friss és kreatív teret kapunk. Tavasszal és nyáron üdévé változtatja az étkező asztalt, karácsonykor piros és arannyal kiegészítőkkel kombinálva igazi ünnepi hangulatot alkothatunk vele.

Ez a fehér művirág elegáns dekoráció előszobába vagy a fürdőszobába, de az ebédlő-vagy dohányzó asztalnak is látványos dísze lehet.
Kifejezetten őszi dekoráció ez a levelekből és termésekből álló műnövény. Gyönyörűen mutat a konyhában vagy az ebédlőasztalon, olyan mintha az erdei sétánk során gyűjtöttük volna.
Örökzöld, függő műnövény, amivel nagyon fel lehet dobni egy üres sarkot vagy polcot a szekrényen. Ha nagyon egyhangúnak érezzük a fürdőszobát vagy a konyhát, egyetlen élénk zöld növénnyel újjá tudjuk varázsolni.
A cseresznyevirág klasszikus kedvenc, minden évszakban jól mutat. Egymagában is fel tud díszíteni egy vacsora asztalt, de az ágyunk melletti szekrényen vagy kisasztalon is jó helye van.
Cserepes orchideák tekintetében szinte végtelen a választék. Sokféle méret és szín közül választhatunk már és nincs művirág hatásuk, viszont nagyon mutatósak a lakás bármely pontján.
